Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 napja született 4 kiscicánk...

5 napja született 4 kiscicánk és az anyjuk 2 napja nem jött vissza hozzájuk (! ), lehet vmi bajuk abból, hogy mi etetjük őket langyos-higított tejjel cumisüvegből?

Figyelt kérdés

Sajnos így jártunk...lehet megette az anyjukat vmi vagy elütötte egy autó... de még nagyon fiatal volt 1,5 éves sem!

Valaki nevelt már fel így kiscicát?


2011. máj. 2. 14:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Háát ez egy kicsit erős így... Én arról hallottam hogy ilyenkor másik anyaállat (kutya másik macska)mellé teszik őket. De talán nagy kínlódások árán fel lehet nevelni őket így is
2011. máj. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi neveltünk nem is egyet. Az anyamacskánk ahogy megszült (2x, utána már ivartalanítás) azonnal otthagyta a kölyköket, amikor mellé akartuk őket rakni, akkor meg fújt rájuk és verte őket. :S Vettünk kisbabáknak való tejport, az volt azt hiszem vízzel felhígítva, de az rajta van a dobozon. Kis fecskendőre húztunk egy pici és vékony puha gumicsövet, ami kb 1 cm hosszúra hagytunk, azt iszogatta. Minden kiscica felnőtt, gazdijuk is lett, szépek. :) A cumiztatást kb 2-3 hónapos koráig kapta. (imádta :) )

Remélem azért visszamegy az anyjuk épségben, az lenne a legjobb.

2011. máj. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jaj még annyi, hogy pici korban pisiltetni kell őket. Nedves (nem csuronvizes) vattagombóccal törölgettük ott időnként nekik és olyan pisiltak is szépen. :) Ha éppen nem pisiltattuk, akkor nagyon sírtak és toporogtak. :D

Gyorsan megnőnek nem lesz ez szenvedés. :)

2011. máj. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én kisnyulakat neveltem fel cumiztatással :)

Szerintem ez sem lehetlen!

2011. máj. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekünk is voltak árva cicáink,kb egy hetesen hagyta el őket az anyjuk,de biztos,hogy nem direkt mert nagyon jó anyacica volt,előttük már legalább 4 almot felnevelt.

2 kiscicát hagyott hátra,az elején fecskendőből etettük őket,majd pár nappal később találtunk a boltban pici cumisüveget amiben cukor volt. Tökéletes volt nevelési célra :) Higított,langyos tehéntejjel ettettünk,volt egy kis hasmenésük,de csak az elején,utána már minden jó volt.

Ha jól tudom állatkereskedésekben lehet kapni kifejezetten erre a célra való cumisüveget meg tejport,az jobb lenne az én megoldásomnál,ha tudsz szerezz be olyat :)

De ha nem sikerül,fel tudod nevelni őket anélkül is :)

Sok szerencsét,jó anyáskodást :)

2011. máj. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat mindenkinek! :)

De nem hiszem,hogy vissza fog jönni.. :(

2011. máj. 2. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:

15:15 vagyok

a pisiltetéssel vigyázz!

én kaja után simogattam őket anyu tanácsára,de azt nem mondta,hogy miért kell simogatni őket xD Nem egyszer pisiltek az ölembe,szóval szerelkezz fel jó sok törölközővel mielőtt szoptatni kezdesz :P

2011. máj. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
lehet kapni direkt kiscicáknak való tápszert ilyen esetekre
2011. máj. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

Itt leírják mi a teendő. Sok sikert, remélem jól lesznek a cicák!

2011. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
már meghaltak a kiscicák megfagytak szegények
2011. máj. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!