Kezdőoldal » Állatok » Macskák » HELP! Elvágjam, vagy hagyjam úgy?

HELP! Elvágjam, vagy hagyjam úgy?

Figyelt kérdés
Most fial a macskám először, és 1 már meg van.KB fél órája, de a küldök zsinórt nem rágta el az anya.A méhlepény vagy minek mondják , az is kijött belőle, azt se eszi meg. De a kismacskát, nyalja és dorombol neki.A köldök zsinóron van a kismacska és közbe szopik.
2011. máj. 5. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:

telefonkönyv->állatorvos

felhívod és megkérdezed,ő biztos tudja...

vagy rákeresel google-ben h állatorvosi ügyelet és az ott talált telefonszámot felhívod,lényegtelen h az ország másik végén van,segíteni fognak..

2011. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Találtam a neten olyat, hogy az anya nem mindig rágja el a köldökzsinórt amikor elöször fial, olyankor elkell kötni és a kiscica hasától 1,5 cm-re elvágni. Így tettem. 2-3 csepp vér csöpögött, azután az anyja nyalta , és nem vérzik, minden rendben van már :)
2011. máj. 5. 09:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen tetted. Legyél mellette, hogy a többi kiscicának is segíthess. Figyeld meg először, mit csinál az anya, ha nem szabadítja ki a magzatburokból, szép óvatosan szabadítsd ki, először a fejénél, hogy levegőhöz juthasson, majd ahogy fent írtd, kösd el, és vágd el a köldökzsinórt. Egy pár csepp vér az természetes. A köldökcsonk majd elszárad, és pár napon belül leesik.
2011. máj. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt is olvastam, hogy a méhlepény akkor távozik ha az összes kiscica megszületett, az első után pár percccel távozott, akkor ezek szerint nem lesz több, csak ez az egy kiscica? De még mindig van hasa. Nem lett sokkal kisebb .
2011. máj. 5. 09:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Az elsőit is az anya szabadította ki a magzat burokból, és nyalta is addig amíg megnem száradt a kicsi, csak a köldökzsinórt nem rágta el.
2011. máj. 5. 09:56
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg van a második cica is :D
2011. máj. 5. 09:58
 7/10 A kérdező kommentje:

A másodikat is nekem kellett elvágni .


Szegény, az anya remeg , és dorombol, közbe nyalja a kicsiket . Remélem nem lesz baja az anyának :(

2011. máj. 5. 10:18
 8/10 anonim ***** válasza:
jól vannak?
2011. máj. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jol vannak most már :) . Az anya is evett ivott, és alszik a kicsikkel . :D 3 kiscica lett összesen.
2011. máj. 5. 14:38
 10/10 anonim válasza:
100%
Gratulálok! Sok boldogságot a kicsikkel és üdvözlöm az anyacicát.
2011. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!