Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Így is lehet hosszú életű egy...

Így is lehet hosszú életű egy kiscica?

Figyelt kérdés

Hamarosan kiscicát fogok kapni, rendes házimacskát. Valószínüleg tésztát fogok neki főzni, meg maradékot fog kapni. Száraztápból szerintem CBA-sat fog. Néha fog kapni jobb minőségűtápot de nem túl gyakran. Sajnos az anyagi körülményeink nem engedik meg azt hogy prémiumtáppal etessük a cicát. Légyszíves hagyjátok az olyan válaszokat hogy akkor minek fogadunk cicát ha nem tudjuk eltartani. De, eltudjuk tartani mert nem vagyunk szegények, csak nem az lesz a legfontosabb hogy a macskát prémiumtápokkal etessük. Valószínüleg szoba-cica lesz.

Köszönöm a válaszokat!:)


2011. máj. 8. 13:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj, nem csak macskatápon nő ám fel az a cicus! Nekünk is van kettő, de én sem veszek nekik drága tápot! "Házi koszton" élnek javarészt, köszönik szépen, jól vannak! :)

2011. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Tésztát ne főzz neki,az nem jó. de ehet maradékot és száraztápot. az oltásokat azért adjátok be neki,márcsak magatok miatt is.
2011. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
persze hogy lehet hosszú életű. Ha a szobába tartjátok vegyetek neki kaparó fát vagy otthon ha van vlmi olyan ha nem akarjátok hogy a bútorok bánják .Fiú / lány lesz a cica?
2011. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehet így is hosszú életű, viszont szerintem a tésztát nem szeretik a cicák. Ha nem mehet ki, mindenképp gondoskodj neki a lakásban fűről (vitaminforrás, és segít az emésztésben - akár magad is ültethetsz), és ha lehet, adj neki valami multivitamint. Az én cicám gyönyörű tőle, pedig már 13 éves. Happy Cat száraztápot kap (seniort), ami nem a legdrágább prémium táp, de nagyon jó minőségű, mellé konzervet, és ha csinálunk húst/halat, abból is kap egy kis kóstolót. Viszont a füvet nagyon szereti, és lelkibeteg, ha nincs neki, valamint megrágja a növényeket, ami nem túl jó dolog, mert akár mérgező is lehet.
2011. máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem írom azt amit szeretnék,hogy minek...Tudod!

Gyakran tésztával ne etesd,mert el fog hízni,és sok baja lesz,akkor meg az állatorvost győzöd majd fizetni.

Szerintem vegyél neki száraz tápot.Nem kell a legmárkásabbat.Az nem olyan drága,és nagy kiszerelésben sokáig elég.Emellet pedig etesd akkor azzal amit ti esztek nap mint nap.Kiveszel belőle neki a ti ételetekből,és az neki jó lesz.Nektek sem lesz olyan feltünő,ha valamennyi hiányzik az ételből.Adhasz neki levest,főzeléket,rizst,cukorborsót,májat....Tésztát is,de mértékkel.

Mindíg legyen előtte friss víz!

2011. máj. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem.Füvet mindenképp adj neki,mert kell ahhoz,hogy a lenyelt szőrcsomókat ki tudja köhögni.Nem gyakran csinálja ezt,ne ijedj meg ha találsz majd a földön nedves szőrgalacsint.Ez azért van,hogy ne tapadjon meg a beleiben,és fűvel könnyebben ki tudja köhögni. :-)
2011. máj. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Nálunk a tésztát meg sem eszik. A maradékokkal csak óvatosan, olvass utána az interneten, mert nem ehetnek meg mindent a cicák.

Viszont szerintem érdemes lenne beruháznotok konzervre is, bár ha annyira nem álltok jól, akkor inkább csak főzzetek neki külön. Azt pedig ne felejtsd el, hogy a macska húsevő, tehát az eledelének nagy részét ez tegye ki.

És igen, lehet hosszú életű.

2011. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

én is kaptam macsekot bombay fajtát nem házit, szép fekete színben, de annyira kényes hogy nem eszik semmi házi kosztot, meg márkátlant sem, csak friskiest , whiskast, meg royal canin terméket..sőt még márkás tasakost sem eszi meg, meg cica jutalom falatot sem, máj, hal virsli..stb hiába adok neki megszagolja és megy tovább, de a kindercsokit, milkát nagyon szereti. De a rokonságomban van házi macska az megeszik mindent:))

szval nem lesz baj vele, a lényeg kap szeretetet, enni és nem lesz éheztetve..ha fiú macska lesz ivartalanítani kell mert jelölget..jó macskázást...(19 L)

2011. máj. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Jep, a bomby-k kimondottan finnyasak. :)

A kerdeshez: a cba-s tap vacak.

Ami nalam bevalt (ar-ertek aranyaban, es meg meg is eszik) az a lidl-s cosida tap.

A maradekkal, ha nem tulsagosan fuszeres, semmi gond nincs.

(Amugy, a bombay szereti a zoldsegeket is. :) Kigyouborka, brokkoli, paradicsom! Es sajt, minden menyisegben. :) )

2011. máj. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Szia.

Persze, így is jól lessz nevelve a cicus.

Mi is pont ezt tesszük. Csak olcsó, Coop-os vagy CBA-s tápot kap, és szereti is. Húskonzervet csak ritkán kapnak, úgy kb. havonta 3-4-szer...

Amúgy, mi is minden maradékot odaadunk neki. Ami megmarad, azt odaadjuk nekik...:D

2011. máj. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!