Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Még egy kiscica (túl rövid a...

Még egy kiscica (túl rövid a kérdés)?

Figyelt kérdés

Egy albérletben lakunk a barátommal és van egy 11 hetes kiscicánk. Nagyon élénk a kis szépség, néha úgy sajnálom amikor nyávog nekem, hogy játszunk. Megszakad a szívem:(

Játszunk vele amennyit tudunk, de egyetemisták vagyunk és tanulni ill. pihenni is kell.

Tudtok erre valami megoldást? Megfordult a fejemben, hogy hozunk neki egy azonos nemű játszótársat de.. félek, mert soha nem volt egyszerre két macskánk lakásban.


Kérlek ne oktassatok ki arról, hogy nem kellene macskát tartani lakásban, a cica már nem is élne, ha nem hoztuk volna magunkkal. Állatbarátok vagyunk és a lehetőségeinkhez képest mindent meg akarunk tenni a cica kényelméért.


Nem túl nagy a lakás, de nem is kicsi és erkélyünk is van.


Még egy cica? Vagy van vmi elemes játék ami magától mozog és játszik a cicával? Vagy megtanul egyedül játszani?


Kérlek segítsetek!!!


2011. nov. 1. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
11 hetesen még nagyon fiatal, sok mindent meg kell még tanulnia. Nem biztos, hogy a játék miatt nyávog, ő úgy kommunikál. Lehet, hogy csak "kérdez" valamit: az enyém pl. jelzi, ha valahova fel akar ugrani, ha mondom, hogy szabad, csak akkor teszi meg. Volt olyanom is, aki pl. nyávogott, mikor elvégezte a dolgát, hogy mehetek takarítani. Egyébként nekem is 7. emeleten van két cicám, prímán meg vannak. Kettő tartása azért dupla költség, azt is tartsd szem előtt.
2011. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! Most megnyugodtam:)

Az enyém is szokott nyávogni, hogy kitakaríthatom :D


Lehet hozzád még egy kérdésem? Ha kimegyünk a konyhába, mindig nyávog, hogy kaja kell aztán fut a táljához. Még ha előtte 5 perccel evett is. Erről le lehet szoktatni?

2011. nov. 1. 19:56
 3/9 AmneZia ***** válasza:

Én régóta kétmacskás vagyok, és így jóóó :D Azt nem tudhatom, hogy a ti cicátoknak jó lenne-e egy társ, de ha úgy döntenétek, hogy igen, akkor minél hamarabb. Ha együtt nőnek fel, könnyebben elfogadják egymást (még egyik sem "birtokolja" a lakást, vagyis nem tartja majd betolakodónak a másikat), az etetés is egyszerűbb, ha egyszerre megy a kölyöktáp, majd a felnőtt kaja.


Amúgy meg két macska dupla élmény, de dupla doki, dupla kaja, dupla macskapiszok. Ezt mindenképp bele kell kalkulálni szobacicák esetén. Időben is, meg anyagilag is. Ha megoldható, akkor hajrá :D

2011. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jobb amúgy a cicáknak párosban mint egyedül?
2011. nov. 1. 20:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is hozzászólnék. Véleményem szerint akkor jobb két macska, ha Ti sokat dolgoztok/vagytok távol otthonról, ezért nehezebb őt lefoglalni hosszú órákra. Egy másik macska viszont remek társ ilyen helyzetben, habár az előttem hozzászóló is említette a dupla költségeket, ez sajnos benne van a pakliban. Nagy élmény két cica, ezt nem tagadom, nekem is kettő van lakásban, imádom őket.


11 hetesen valóban nagyon fiatal, le fog nyugodni. Az pedig, hogy nyávog mikor meglát téged a konyhában, azt jelenti, hogy ilyen kis okos, hogy már azonnal összeköti a te konyhában való megjelenésed a kajával. Erről le fog szokni idővel, ha látja, hogy csak meghatározott időpontokban kap enni. Sajnos kölykökhöz sok türelem kell, de észre sem veszed, és elmúlik ez a korszak. :)

N23

2011. nov. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 AmneZia ***** válasza:

Csak saját tapasztalatról tudok írni. 20 macskás évem alatt kb. 1 éven át volt szingli cicám (akkor kb. 9-10 éves kandúr), előtte-utána mindig volt két macska, sőt régebben kutya is mellettük. Mivel a kandúrom nagyon gazdis, őt érdekesmód inkább a kutya elvesztése viselte meg, a cicakollegináé nem látványosan. (Velem legalábbis nem közölte :D) Ráadásul nálunk mindig van itthon valaki, hosszú időre (értsd: egész napra) talán nem is volt egyedül azalatt az 1 év alatt sem.


Amúgy azt hiszem, a legtöbb macska kiválóan elvan egyedül is (az természetes, hogy 11 hetesen minden inger érdekli, tanulja a világot, az életet), sőt az is lehet, hogy két macska egy lakásban él, és mégis teljesen külön - nálunk most szinte ez a helyzet.


Furi állatok ezek, de talán épp ezért imádnivalóak :D

2011. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok: hagyjál neki szárazat egész nap. Akkor csipeget belőle, amikor jólesik. Az enyémeket látom, odamennek, kotornak benne egyet-kettőt, pár szemet esznek és kész. Én 5-6 féle szárazat keverek össze, abból tudnak válogatni. Persze végül minden elfogy, mert válogatni abból lehet, ami a tányérban van. :)) Egyébként egy kiscica többször keveset eszik, és kb. egy éves korára lesz kifejlett.
2011. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fogadj be még egyet! Nekem is kettő van. Eggyel kezdtem de a kettő sokkal jobb. És imádják egymást :D

Szóval igen, mindenképp fogadj be mégegyet, agy nap közben is jól ellesznek, és együtt levezetik az energiáikat neked már csak a napi simikvótát kell teljesítened. De tény, h dupla költség, így ezt gondold át. Amúgy a macskák szeretnek bent lenni, szóval miért oktatnánk ki? :D

2011. nov. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ez inkább attól függ még,hogy ti mit szeretnétek, a cica még fiatal ahhoz, hogy ne tekintse betolakodónak az új jövevényt és összeszokjanak.

De persze ezt az időszakot ki fogja nőni. 1 év múlva már fele ennyit nem fog játszani (tisztelet a kivételnek...:))

Sőt a macskák sokat alszanak általában, szóval megtanulja majd mikor vagy elérhető játszópartner, és mikor aludhat egy jót :)

A másik dolog hogy két azonos nemű cica együttléte (kis helyen) problémás lehet a későbbiekben (persze ez nagyrészt a cicák személyiségétől függ.)

Pl két ivarérett kandúr egy lakásban...hát(tényleg személyiségfüggő)de gondolom ivartalanítanátok őket,hogy ne jelöljenek, úgy már nem olyan vészes.

Plussz azért fontos a macskának,hogy annyi helyük legyen hogyha akarják el tudják kerülni egymást.

Ők alapvetően magányos vadász, territoriális állatok, de mivel még kicsi szerezhettek egy jó barátot neki.

Fontoljátok meg, mert tényleg dupla költség, kockázat hogy elkapnak valamit egymástól vagy esetleg eltanulják a csínytevést egymástól...netalán a nagy játékban szétszedik a lakást. :D De ők is nevelhetőek, és ha két aranyos,nyitott cicát fogtok ki akkor hihetetlen aranyosak tudnak lenni együtt.

2011. nov. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!