Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Így is lehet hosszú életű egy...

Így is lehet hosszú életű egy kiscica?

Figyelt kérdés

Hamarosan kiscicát fogok kapni, rendes házimacskát. Valószínüleg tésztát fogok neki főzni, meg maradékot fog kapni. Száraztápból szerintem CBA-sat fog. Néha fog kapni jobb minőségűtápot de nem túl gyakran. Sajnos az anyagi körülményeink nem engedik meg azt hogy prémiumtáppal etessük a cicát. Légyszíves hagyjátok az olyan válaszokat hogy akkor minek fogadunk cicát ha nem tudjuk eltartani. De, eltudjuk tartani mert nem vagyunk szegények, csak nem az lesz a legfontosabb hogy a macskát prémiumtápokkal etessük. Valószínüleg szoba-cica lesz.

Köszönöm a válaszokat!:)


2011. máj. 8. 13:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Az én cicusom nagyon finnyás, pedig házicica. Csak a bolti kaját eszi meg, abból is csak a drágábbat. Hiába adok neki csirke husit az ebédemből, csak játszik vele. A maradékra rá sem néz. Vicces, de ha valamit "lopni" kell, az már más. Olyankor belekóstol még a kakaós csigába is. Már azzal, hogy lakásban tartod, plusz éveket adsz neki, ha pedig ivartalanítod, akkor még jóval többet. Sok cica elpusztul ivarzási időszakban.
2011. máj. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
2011. máj. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Az h élhet-e így is igen! De NE adj neki cba-s tápot könyörögve kérlek, mert ez olyan mintha te mindennap vacak párizyit meg csirkelábat ennél, és fogadjunk nem élveznéd. A whiskas is hulladék állítólag, szal el tudom képzelni milyen a cba-s táp...Nekem az állatorvos azt mondta h akinek nincs sok pénze tápra az vegyen no namet de olyat amiben sok a hús (min. 10%) Pl fressnapfban már lehet venni olcsón jókat (saját termékes: fit+fun cica száraztáp hal 5kg


Teljes értékű macskaeledel – Színezőanyagok nélkül


Etetési javaslat: a fit+fun a felnőtt, normál mozgású macska (4kg) számára naponta 11 g-ot ajánl, legalább két alkalomra felosztva. A kisebb macskák legalább négy alkalommal kapjanak kisebb adagokat. Kérjük, mindig gondoskodjon bőséges, szobahőmérsékletű friss ivóvízről.


Összetétel: növényi melléktermékek, hús és állati melléktermékek, gabonafélék, hal és halmelléktermékek, zöldségek, olajok és zsírok, ásványi sók, fehérjekivonatok, valamint élesztő.


Beltartalma: nyers protein 30%, nyers zsiradék 10%, nyersoxidok 8,5%, nyersrost 2,5%, nedvességtartalom 9,5%, kalcium 1,7%, foszfor 1,4%, magnézium 0,17%


Adalékok: A vitamin 20.000 IE/kg, D3 vitamin 2.000 IE/kg, E vitamin 110mg/kg, réz 2,5 mg/kg, taurin 1.000 mg/kg

Ár: 1 599 Ft Ez egy 5 kg-os!!!!

- viszonylag jókat. Plusz a tesconak van jobb tápja, abban 20% a hús és 700HUF egy csomag kb. sztem az nem olyan drága. Ja és tészta NE!!! A macska ragadozó, ehhez mérten húsevő. Tápláléka nagy részét hús kell h alkossa. HA ennyit nem bírsz neki biztosítani akkor tényleg ne legyen macskád.

2011. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Hallgass az utolsóra! Ennyit igazán megtehetsz! Vagy ha nincs közelben Freesnapf, a közelben biztos van kisállateledeles, kimérve olcsóbban lehet kapni tápokat. Csak arra figyelj, hogy szinezőanyag ne legyen benne, és tartalmazzon húst is, ne csak 4%-ot.

Ha nagyobb kiszerelésben veszel jobb minőségű tápot, olcsóbban kijössz, mintha a gagyiból kis kiszerelésűt veszel mindíg. Én Acanával etetek, és napi etetési költség kb. 100 ft-ra jön ki.

Jó cicázást!

2011. máj. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Halgass az utolsóra, és a "tarjanyi állatorvos"-ra. Ha nem teszed, akkor amit spórolnál a házikoszton vagy a kommersz tápon, azt az állatorvosra fogod költeni. De még az se biztos, hogy spórolnál egy kommersz táppal, mert ugyan olcsóbb, de tele van nyomva emészthetetlen anyagokkal, amik miatt sokkal többet kell belőle etetni. A prémiumnak hívott tápok között az acana-t, vagy az orijent érdemes választani - ezek még olcsóbbak is, mint némely prémiumnak hazudott táp.


A tarjáni állatorvost csak annyiban kritizálnám, hogy ha már egyszer ilyen részletesen - és helyesen - kifejti, hogy a macskának kizárólag állati eredetű táplálékra van szüksége, akkor hogy a tökbe kerül a tápanyagok felsorolásába a szénhidrát. Csak nem azért, mert olcsó, és szinte minden tápba belerakják az állatorvosi egyetemek bőkezű szponzorai?

2011. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

És még pár apró pontatlanság a tarjáni állatorvos cikkében:

A kutya "húsevő". A macskára ez pontatlan. A macska "szigorúan húsevő" ("obligate carnivora"). Ami annyit jelent, hogy csak azt eheti, ami a prédaállataiban "benne van". Minden más vagy szükségtelen, vagy egyenesen káros - nagyjából le is írja a cikkben.

Nem tér ki arra, hogy a húsevés nem főtthúsevés, hanem csak és kizárólag nyershúsevést jelent.

A csontetetés "veszélyeinél megfeledkezik arról, hogy a nyers csont darálva veszélytelen.

A nyershús etetés veszélyeinél megfeledkezik a legnagyobb független macskás kísérletről, ahol 10 éven át több száz macskán dokumentálták, hogy az emberi fogyasztásra alkalmas nyershús etetése nemcsak hogy teljesen veszélytelen, de éppenséggel ez az ideális táplálék a macskának (tökéletesen fitt, egészséges, parazita mentes, kiegyensúlyozott macskákat eredményezett, míg a főttételes macskák 4 generáció alatt kipusztultak).


Ennek fényében nem világos, miért propagál olyan tápokat (is), amik nem tisztán nyershúst tartalmaznak, hanem olcsó növényi anyagokat, majd hogy az ezzel járó potenciális veszélyt kiküszöböljék, pH-t egyensúlyozgatnak (vagy nem).

2011. máj. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Emellett olvastam valahol, hogy a manapság a macskák között elharapódzó fehérje allergiák voltaképpen "főtt fehérje allergiák". A nyers fehérjék állítólag nem allergének. Azaz a macskák fehérje allergiái voltaképpen a tápok zömének helytelen gyártás technológiájára lennének visszavezethetők, kitekattól RC-ig. (Kivéve orijen, akana).

Azaz a húgykő után esetleg egy újabb "civilizációs betegség" szárad a tápgyártók lelkén (és még két esélyes: a diabétesz, és a krónikus bélgyulladás) - ezek egyikéről sem számoltak be kizárólag nyershúst evő macskáknál.

Egy bekezdést megértek volna ezek a kérdések abban a cikkben. Akár pro, akár kontra.

2011. máj. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
53%

Biztosan, bár én nem etetném ilyesmivel a macskám. Februárban vettem 9700 Ft-ért 7 kg acanát, és még mindig van benne vagy másfél kiló. Kiszámoltam, így nagyjából napi 77 Ft az etetése, és a legjobbat kapja. Igazán nem drága egy cicát minőségi kajával etetni, ha nagy kiszerelésben veszed. Ez sokkal olcsóbb, mintha kapna napi 1 tasakosat, aminek a tápanyag tartalma nulla, és nem is elég neki egy napra.


Emellé nem kell se fű, se vitamin, és még sohasem láttam szőrt hányni, mivel úgy van megcsinálva a táp, hogy lebontja a benyelt szőrcsomókat. Szerintem sokkal jobban megéri.


Nincs napi 77 ft-od a cicádra?

2011. máj. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Ennél a nyershús etetés azért kicsit drágább, 5k körül van havonta. De még mindig olcsóbb, mint a kitekat, whiskas, stb. konzeveinek az etetése. Az 7,5k-ban volt havonta.

A macskám nyershúsos menüje egy hónapra:

2 kg csontos csirkehús (600 HUF)

2 kg pulykaérme v. pulyka alsócomb 3000 HUF

40 dkg csirkemáj 400 HUF

80 dkg csirkeszív 500 HUF

8 db tojás(sárgája) 240 HUF

10 dkg lazacfilé 400 HUF

1400 IU E vitamin, 200mg B vitamin, 4 teáskanál jódozott só, 1l víz, 3 teáskanál immunoplex por.

A vizet a lehető legegészségesebb módon a kajájából veszi fel, és alom jóval kevesebb fogy: napi két alkalom helyett kétnaponta egyszer jár nagydolgozni, és az is szilárd, és szinte szagtalan.

Egy éve eszik nyerkosztot, és amíóta sikerült megtalálni ezt a receptet, amit szívesen fogyaszt, az állapota sokat javult. Korábban még a tápos időkből datálódó allergiaszerű bőrproblémái voltak.

2011. máj. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező. Nem etetheted a macskát tésztával, gondolkozz már, a macska ragadozó állat. Mint azt már korábban leírták, SZIGORÚAN húsevő. Ha tésztával, meg maradék paprikáskrumplival fogjátok etetni, elég súlyos egészségügyi problémákra, és jóval rövidebb élettartamra számíthattok.
2011. máj. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!