Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy az 1 éves...

Normális, hogy az 1 éves kiscicánkat csomó kandúr "elkapja"? Még a SAJÁT apja is!?

Figyelt kérdés
Kinti cica, nem tudom mindig figyelni. Még csak 1 éves.
2011. máj. 10. 00:09
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
33%

A kérdező nem a piszkálódásra kíváncsi!


Egyébként a házi macskák szívósak, az egy éves nőstény már gond nélkül meg tudja szülni a kicsinyeit. Akármit is ír a nagykönyv, ezt tapasztalatból tudom:)


Ha szeretne kiscicákat, miért ne születhetne neki?

Gondolom nem azért akarja, hogy aztán falhoz csapja őket, hanem gondoskodik majd szerető gazdikról.


Én is hagytam, hogy a nőstényem szüljön 1 évesen, azután megműttettem, míg 6 hetesek voltak a kicsik, mert azt mondta a doki, minél előbb, mert már tüzelhet újra bármikor... Szóval, tökre megbántam, hogy elkapkodtam, mert most újra átélném a születés csodálatos pillanatait, örömeit...

Szóval, nem kéne ilyen durván lehurrogni a kérdezőt...

2011. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
54%

Annyit nem tudsz,hogy ennyi világrajövő állatnak szerető otthont szerezni gyakorlatilag 0 esély van?

A kérdezőnek kellene egy macska az alomból.Mi lesz a többivel?Édes kiscicák százait ölik meg naponta brutálisan,mert sehol nincs szerető gazda.Vízbe fojtják,élve elássák,tudnék mesélni,miket láttam.

Másfél millió(!!!!)gazdátlan állat van az országban.Gondolkozzatok már!

Tegyük fel,mind gazdához kerül.Ha csak kettő kerül valami születés csodájában gyönyörködni akaró baromhoz,évente kétszer jön új szaporulat.Ezek a kicsik is nemsokára szaporodnak,hány új macska ez évente?

2011. máj. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Úristen fejezzétek már be!!! Mi az hogy én gondolkozzak? Istenem! Sohasem ölnék meg egy állatot sem, imádom őket, vegetáriánus is vagyok emiatt, mert nem ölném meg őket!! É saz, hogy idejött egy kiscica, és én nem elzavartam, hanem magamhozvettem, az bűn??? Bocsánat, hogy nem tudom hogy mi a helyzet egy lánycicával, amikor egy 8 éves kandúrom volt eddig csak!!! Imádom a kiscicám, és ha nem lesz mit kajálnom akkor is elviszem állatorvoshoz, mert nem hagyhatom, hogy beteg kiscicák szülessenek, vagy ő legyen beteg!!! Köszönöm az értelmes válaszolókat, a többieknek meg annyit, hogy ne hurrogjanak le egy olyan embert, akiről fogalmuk sincs! köszi
2011. máj. 10. 13:27
 14/31 anonim ***** válasza:
22%

Egyetértek a kérdezővel!


Honnan veszed a bátorságot, hogy felelőtlen állattartónak nevezzél?

Az én cicáim ivartalanítva vannak és én felelősségteljes gazdiknak ajándékoztam a cicusokat és pont azt írtam, hogy bánom hogy ilyen hamar sikerült elajándékozni őket, mert mire észbe kaptam, mindnek volt jó helye.


Nem hinném, hogy én tehetnék bárkinek is a felelőtlen macskatartásáról, az én kandúrom ugyanis még jóval egy éves kora előtt lett ivartalanítva.


Azt javaslom, a pocskondiázás helyett maradj inkább a kultúrált véleményformálásnál. Köszi

2011. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
56%
Nem bűn hogy magadhoz vetted természetesen de ez mindig felelősséggel jár. Utána kellett volna nézned ezeknek a dolgoknak amikor befogadtad, illetve mérlegelni hogy tudod-e fedezni a felmerülő költségeket. (élelmezés, oltás, ivartalanítás stb.) Ha ezekre nem tudsz vagy nem akarsz gondot fordítani akkor nem kell neked több macska. Ezért kellene elgondolkoznod. Sokan az állatokat játékszereknek tekintik, csak az nézik hogy milyen aranyos, milyen szépek a kiscicák de a legalapvetőbb szükségleteikkel sincsenek tisztában. Megbetegszenek, megsérülnek, születnek a fölösleges kiscicák, valamivel etetni kéne őket és akkor már persze csak a nyűgnek vannak, meg hát "amúgy is csak idekóborolt". Felelősségteljesebben kéne egy kicsit viselkedni.
2011. máj. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Enni mindig kap, hogy jön ez ide??? Nem arról van szó, de tény, hogy nincs perpill 10ezer Ft-om erre, de ki fogom spórolni... Nem kellene kitalálni, hogy éheztetem... mérlegeltem, és el tudom tartani, tudom etetni, ha rosszul nézne ki hívnám rögtön az állatorvost, sosem hagynám szenvedni... Annak ajánlom a gondolkodást, aki minden ismeretség nélkül olyanokat talál ki, hogy én éheztetem a kiscicám!
2011. máj. 10. 20:13
 17/31 anonim ***** válasza:
28%

A "születés örömét" átélő kedves válaszolóhoz:

Minden egyes kismacska, aki azért születik meg hogy a kedves bugyuta "gazdi" átélhesse a "születés örömét", egy olyan cica elől veszi el a potenciális gazdijelöltet, aki a menhelyen senyved. Jelenleg annyi senkinek nem kellő, gazdátlan állat van ebben az országban, álletmenhelyeken, alapítványoknál, borzalmas körülmények között, sokszor étlen-szomjan, mert a menhely állami támogatás híján (ugyanis legtöbbször csak az adó1%át kapják, mást nem) , még ételre sincs pénzük. NINCS szükség újabb és újabb gazdikereső állatokra, van így is elég...ú

Ez az amit nem fogtok fel. Minden potenciális gazdijelöltre kb 30-40 menhelyi macska jut. Miért kell még nektek is ezt a számot szaporítani??? Felelőtlenek és meggondolatlanok vagytok!!!

2011. máj. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
52%

Először ezeket írtad:


"úúristen, olyan sok? ez a cica csak idekóborolt, és most ennyi bajt csinál...:("


"Nem én hoztam, egy kandúrunk volt, ő vele semmi baj nem volt, de idehozott egy kiscicát, és ő egy éves már, és örülnénk ha lenne neki egyszer gyereke, de hogy ilyen sokba kerüljön...:O Nekem nincs erre pénzem, tanulok, 19 éves vagyok, alig van magamnak kajára. Nem tudom mit tegyek.:'("


Ebből neked mi jön le? Hogy alig van kajára pénzed, nemhogy állatorvosra, és egyébként is, ez a cica csak úgy odament, és "ennyi bajt csinál". Na mindegy...

2011. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
47%

A 20.51-esnek:

Már írtuk délután, hogy mi közünk nekünk azokhoz a felelőtlen gazdikhoz, akik kidobják a vemhes macskájukat?


Nem hinném, hogy azok a macskák elsőbbséget élveznek, amelyeket mások kidobnak, mint az enyém pl. amelyeket szerető családban nevelünk fel, szocializáltak, ápoltak lesznek és nem kell attól rettegni, mint a menhelyről hozottaknál, hogy éppen milyen betegség lappang bennük, nem fogja-e megbetegíteni a már meglévő állatainkat, neadjisten a gyerekeinket.


Mint már írtam, ettől függetlenül az én cicáim utcáról befogadottak és oltottak, ivartalanítottak.


A felelősségteljes macskatartásról pedig van fogalmam, miután tenyésztők voltunk.

Sajnos a menhelyről kihozott állatokról csak rossz tapasztalataim vannak és én személy szerint nagyon sajnálom a menhelyen lévő állatokat, de nem én hoztam ilyen helyzetbe őket, bármennyire is szeretnéd rám kenni és részemről biztonságosabb egy olyan helyről elhozni egy kisciát, ahol a lakásban, családoknál, gyermekek közt nevelkedik.

2011. máj. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Még a 20.51-esnek: Kikérem magamnak, hogy a gazdit idézőjelbe tedd!!!Én egyetlen állatot sem dobtam utcára és nem is miattam vannak a menhelyen a többiek.

És nem élvez elsőbbséget egy menhelyes cica az én kultúrált, szerető családi körülmények közt nevelkedettekkel szemben.

Mármint, nem a menhelyi gondozással van problémám, hanem az azt megelőző időszakkal, amelyről nem tudni, milyen körülmények közt volt az utcán. Én nem szeretnék pl. egy vad kiscicát, hogy egész nap kergessem a lakásomban és a már említett betegségekről nem is beszélve...

2011. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!