Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Inkább egy macska minden...

Inkább egy macska minden jóval ellátva, vagy inkább kettő szerényebben?

Figyelt kérdés

Sziasztok a kérdésem hipotetikus jellegű, mert szó sem lehet még egy cicáról, mert a párom rendmániás, és így is nehezen viseli a vedlési időszakot, meg h a cicó néhga szédszedi a wc-papírt...stb.


De az lenne a kérdésem, h szerintetek mi a jobb, ha van egy cica, aki ROyal Canint meg Acanát eszik, és minden jóval el van látva, megvan a legmagasabb fokú oltása...stb. Vagy az ha van kettő, mondjuk cat chow-t esznek, basic oltásaik vannak, és úgy általában kevesebb jut nekik mindenből, de ott vannak egymásnak? Persze indoor macsekokról beszélek.


Az enyém az első kategóriába tartozik, és amúgy nem tűnik hátrányos helyzetűnek, de sokszopr vadászik rám, és sztem azért mert ha lenne tesója, akkor rá vadászna,


A kérdést vitaindítónak szántam :)


2011. máj. 13. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi van, már ciki azt mondani hogy benti/kinti?
2011. máj. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy cicám van, az első felsorolás szerint. Próbálkoztunk, hogy ide hozunk még egy cicát neki, hogy ne legyen egyedül. Nem jött össze, mi meg nem akartuk erőltetni. Így most egyedül van, de mindenből a legjobbat kapja. Nagyon emberközpontú, mindenhová követ minket, velünk alszik, szeret minket. Anyja helyett, anyja vagyok, testvére helyett testvére. Ez így van jól.
2011. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Jóska Pista Sanyi válasza:
100%
Szerintem az állatoknak nem az számít milyen drága tápot esznek illetve milyen oltást kapnak, hanem az hogy törődnek-se velük illetve elfoglalják magukat valamivel.
2011. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ahol egy macskának jut royal canin ott jut kettőnek is mert ebből nem esznek olyan sokat a macskák. Ha benti cicákról van szó akkor felesleges minden oltást beadatni, elég az alap kombinált, az ivartalanítást pedig akciósan simán meg lehet úszni olcsón is. Szóval ha két macska van akkor az nem jelent feltétlenül sokkal nagyobb anyagi terhet. Először nekünk is egy macska volt, aztán lett kettő de nem kerül így sem sokkal többe. Csak az alom ami most a duplája mert 2 wc-t használnak.
2011. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Jóska Pista de jól írtad! Az én cicáim nem kapják mindenből a legjobbat, nincsenek beoltva sem, de mégis gyönyörű egészséges cicák, akik ráadásul engem szeretnek a világon a legjobban.

Egyébként pedig szerintem, ahol egy cicának jut Royal Canin meg Acana meg legmagasabb fokú oltás, ott jut kettőnek is. Szóval nem ezen fog múlni, hogy valakinek egy vagy két cicája van.

2011. máj. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jajjj emberek, hagyjuk már ezt a jut egynek, jut kettőnek is dolgot. Hipotetikus vitaindítót írtam, h a két felvázolt közül melyik a jobb, nem az h egy harmadik milyen lenne.


Amúgy én pl nem tudnám megfizetni két cicának a royalt. Mert hiába kell belőle kevés, akkor is kétszer olyan kevés kell belőle. Van egy havi keretem a macskára, amit kimerítek, két macskának is forintra pontosan annyiból kéne kijönnie, de mint mondtam a kérédés csak elméleti értelemben értendő.


Tehát a felvázolt variációkból, és csak azokból sztetek melyik a jobb?


Amúgy első: Már az is ciki ha vki tud angolul?


Utolsó: Azért mert nem oltod a cicáidat és egészségesek, még nem leszel király, és felelős állattartó, max mázlista, plusz bármikor összeszedhetnek bármit, úh ne örülj előre, majd ha 20 évesen végelgyengülésben pusztulnak el úgy, h soha nem voltak betegek, akkor majd megtapsollak.

2011. máj. 13. 18:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez a körülményeken múlik.


Nálam először egy cica volt csak, de látszott rajta hogy nem volt boldog. Szobacica, én meg egyedül élek, elég sokat dolgozom, és napi 12 órákat volt itthon egyedü, vagy mégtöbbet.

Látványosan felaszabdultabb és boldogabb állat lett, amikor kapott egy társat. Amig nem barátkoztak meg addig persze nem, de hosszútávon bevált a dolog. :)


De ha egy cica nagy családban van, nem, vagy csak alig van egyedül, akkor inkább az elsőt tartom jobbank.

2011. máj. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
én kipróbálnám a 2 cicás variációt, de lehet hogy nem is jön ki másik cicával. a táplálkozásról meg csak annyi: régen nem hogy Royal canin, de semmi nem volt. sztem egy cicának sokkal fontosabb a törődés, sem mint a legdrágább kaja. de ez csak az én véleményem :)
2011. máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!