Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lesz ezzel a szegény...

Mi lesz ezzel a szegény kullancsos macsekkal? Fontos és sürgős! -bővebben lent-

Figyelt kérdés

Találtunk egy macskát. Aztán a nyakában egy kullancsot. Megpróbáltuk kiszedni, de benne maradt a feje. Aztán találtunk még 3-at szintén a nyakában... Ezeket már nem merjük bántani. A kullancsok kiesnek ha teleszívták magukat? Okozhatnak nekünk ezek gondot? Mármint megtámad aztán mást is?

Köszi mindenkinek!


2011. máj. 14. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szedjétek ki, tapossátok szét. Nem fog beleszakadni. Ha igen, az se baj.De amúgy ledobja magát majd. És emészt...
2011. máj. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A kullancs feje egy idő után magától kifordul. Jobb ha félig kint van, mint egészen bent :)

Hú ezt nem fogalmaztam meg valami érthetően :)).

2011. máj. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia!

Én macskáim mindig kullancsal az fejükön,nyakukon jöttek haza akár 6-tal is egyszerre mert erdő mellett lakunk. Ha bennmarad a feje nincs baj, csak lehet egy dudor,akár gennyes is nő,mert kiakarja lökni majd a zservezete,de egy két hónap alatt elmúlik. Ha kullancs van benne fogjátok le a cicát,dörzsöljétek meg kicsit körülötte a börét, és egy csipesszel oramutato járásával ellentétesen fejénél ugy hogy a szört elfujjátok kezdjétek csavarni. Amugy nem jó a cicának ha bennemarad.:/

Nektek nem lehet bajotok szerintem.


De ha megtartjátok a cicát akkor állatorvos ha többször is lesz kullancsa mert olyan a környék betudja oltani (ez nálunk hatásos volt) vagy frontline cseppel kezel egyszer ( ez bolha ellen is jó) bár 4500 ft.

2011. máj. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek! :D
2011. máj. 15. 00:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Nembaj ha benne marad a feje mert a szervezete kidobja az "idegen" anyagot.:)
2011. máj. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Sürgősen szedjétek ki a kullancsokat!!

Ha megszeretnétek tartania macskát, vegyetek neki bolhairtó nyakörvet, ez úgy tudom, hogy jó kullancsra is.

2011. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ki kell szedni, efelől semmi kétség.


Én is úgy tudtam, hogy az óramutató járásával ellentétesen kell csavarni, de nemrég vettem egy spéci kullancscsipeszt és arra rá van írva, hogy csavarás nélkül kell kihúzni...


A Frontline az valóban hatékony ideig óráig, de 3-4 ét múlva ismét belemegy, igaz, kevesebb és ritkábban.

Vedd meg Te magad és akkor 2000 körül megúszod, Te is rá tudod tenni, szépen bele is van írva, hogyan kell, nem ördöngösség.

Persze ha most ilyen sok van egyszerre, nem árt, ha látja állatorvos.

2011. máj. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kullancs nem csavarmenetes, nehogy csavargassátok! Azzal csak azt lehet elérni, hogy beleöklendezi a gyomortartalmát az állatba és megfertőzheti. Csipesszel meg kell fogni minél közelebb a bőrhöz és egy határozott mozdulattal kitépni. A feje általában beleszakad, de ki fogja dolgozni a szervezet néhány hét alatt.
2011. máj. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A kullancsot az állatorvos szedje ki!Utánna ő segít a további tennivalókban,ha sükség van rá.pl. ha fertőzött volt a kullancs.Ha mégis otthon szeditek ki és pár nap múlva a cica megváltozik,lehangolt lesz irány az állatorvos!!!!
2011. máj. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen sok kullancs van benne, akkor biztos nem árt neki az állatorvos. De minden egyes kullanccsal nem lehet az állatorvoshoz rohangálni:)

Nálunk annyi kullancs van, hogy amíg hosszú volt a kutya szőre, napi szinten volt a szőrén épp belefúródni készülő kullancs 3 db, + 1 már belefúródva úgy, hogy rajta volt a Frontline.

Most "emésztem" a Killtix öv gondolatát (mármint az árát), mert nagyon dícsérik, nagyon hatékony a kullancs ellen és 7 hónapra szól, csak az a baj, hogy kettő kell belőle:)

2011. máj. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!