Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy macskat, nincsen...

Szeretnék egy macskat, nincsen sok pénzem, de mégsem akarom ot a legolcsobb muanyag macskaeledekkel etetni. Milyen jobb minoségu, megfizetheto macskatapok vannak, vagy mit ehet még ezen kivul, amitol jo formaban lesz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 20:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az árkategóriától függ,hogy mi mennyire jó. Nekünk sincs sok pénzünk,így mikor mit kap a cicu,de szerintem tényleg nem ettől függ. Etesd változatosan konzerv,száraz,otthoni maradék, az a lényeg. Meg majd megtapasztalod,mi az,ami ízlik neki. Olcsóbb cicatáp nem jut most eszembe,talán a darling az,ami nem olyan drága és elég jó.
2011. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%
szia én kitekatot adok a cicámnak ő szereti és nem is olyan drága 500 ft körül mozog. és szép tőle a szőre jók a fogai stb. és ő is szereti nagyon sokat eszik belőle van hogy megeszik 1 kilót egy héten :) de megéri. és am télleg nem jó olcsóbbal etetni mert télleg meglátszik rajta más lessz a szőra a hangulata kevesebbet mozog ilyenek. Szóval a kitekatot ajánlom;)
2011. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:

Az én macskám utálja a száraz tápot, általában azt akarja enni, amit mi. Gyakran kunyerál, amikor eszünk, és lop is az asztalról, ha éppen nincs a közelben senki. A kedvence a kígyóuborka, akármennyit megeszik belőle, akkor is, ha közben májkrémmel kínálom.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne lepődj meg, ha más ízlik neki, mint amit tényleg számára szánnál. A Whiskas kivétel, azt minden macska szereti.

Nagyon furcsa állatok. :DD

2011. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
56%

A tesconbak van a színes termékei közül macskatáp is

Az jobb mint a kitekat meg a whiskas mert 12% hústartalma van, és nem nagyon drága (nem tudom pontosan mennyi)

Amúgy bármit veszel mert pl fressnapfban lehet olcsóbban venni macskakajákat az a lényeg h mennyi benne a hús. Minél több annál jobb (az állatorvosom szerint). De pl a cat chow elég népszerű, és 1500/ 1.5kg (szintén fressnapf) Plusz érdemes megnézned magáneledel boltokat mert kimérve minden olcsóbb.

2011. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Én is a cat chow-t ajánlanám, mert nagyon dícsérik. Én kimérve vettem, 900,- Ft /kg, volt. Volt a boltban a húgyútak egészséges működéséért ill. szőrlabda oldásért:)
2011. máj. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Én csak két macska tápról tudok: acana és orijen. Ezek élelmiszer alapanyagokból készülnek.


A többi - az ártól függően - kisebb/nagyobb mértékben biohulladékból és növényi anyagokból készül, utánvitaminozva, némelyiket olcsón, némelyiket prémium tápként méregdrágán adva. De alapvetően egy kategória mind.


Orijen és akana állítólag napi 80 Ft körül jön ki, nem a legdrágább, nem a legolcsóbb, de legalább táp. Mondjuk én ezeket sem etetem, nyershúsból havi 5k-ból kijön a kajája a macseknak.

2011. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

11:04,


Azért egy ilyen erős kijelentést érdemes dokumentálva, és laboratóriumi eredményekkel alátámasztva előadni.

Ami másikat írsz, a nyershús, na az amivel nem szabad hosszutávon macskát etetni. Nincs benne semmi ami igazán kellene az egészséghez.


Amit én tapasztalok: mindent lehet venni, ami már kinézetre sem olyan, hogy a puszta látványa is rossz,

és amit érdemes kerülni azok azok a tápok, amiket reklámoznak. (a tv-ben)

Mert azoknak az ára nem a minőség, hanem a reklámköltség miatt magas.


Btw, azért az acana előtt is ettek a macskák, és életben is maradtak.

(mondjuk egy bengáli kölyköt biztos hogy nem whiskas és társaival etetnék, ez tény. De egy szabványméretű szabványnövekedésű macskának bátran mernék normális tápot adni, nem csak prémiumot. )

2011. máj. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Miért ír az, akinek fogalma sincs az egészről?


Analízis kell? Tessék:

[link]


A híres RC első 5 összetevője gabona származék, amiből 0% az egészséges mennyiség. Olvasgasd azt a site-ot nyugodtan, ott a többi "prémium táp" analízise is.


A minősége érdekel egy prémium gyógytápnak?

Nézegessed, kik árultak MÉRGEZŐ GYÓGYTÁPOT. Tessék:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ne reménykedj, az amerikai fogyasztóvédelmi hatóság nem a magyar piacról hívta vissza ezeket a mérgező (kínai melaminnal szennyezett) "prémium" tápokat.


"a nyershús, na az amivel nem szabad hosszutávon macskát etetni."


Hát akkor google: "pottenger kísérlet", vagy ha megy az angol: "pottenger experiment".


Röviden: a kísérlet során többszáz macskát (4 generációt) 10 éven át kizárólag nyers hússal etettek és nyers tejjel itattak. Az eredmény: tökéletesen egészséges, kiegyensúlyozott, parazita mentes macskák - féreghajtó és bolhairtó nélkül.

A kontroll csoport főtt ételen élt: 4 generáció alatt kipusztult.


Az, hogy a macskának a nyershús káros, városi legenda, amit a legnagyobb független kísérlet már 70 éve cáfolt.

2011. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

18:52


Köszönöm a forrásmegjelölést, mindjárt át is olvasom.

A pottenger kisérletet is (angol „megy” :), mert érdekel, hogy a vitaminok és társai hogy is vannak? ( Vagy a nyers hús ott, és nálad nem azt jelenti, mint az én értelmezésem - vagyis színhús?)

De mondom, mindjárt elolvasom. :)

2011. máj. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"Btw, azért az acana előtt is ettek a macskák, és életben is maradtak. "

Senki nem állította, hogy patkánymérget árulnának macskatáp csomagolásban. Még a melaminos táptól sem döglöttek meg azonnal a macskák, csak hosszabb távon súlyos betegségekkel kezelték őket, amikre "hajlamosak voltak".


Amúgy, úgy látom, érdekel a macskatápok története:


Első macskatápok: átcimkézett kutyatápok. Hirtelen a tápos macskák "hajlamossá váltak" a megvakulásra, szívelégtelenségre, és vagy egy tucat másik súlyos szervi bajra. Amíg rá nem jöttek, hogy a macska nem kutya, szüksége van a taurinra.

Macskatápok az utóbbi évtizedekben: fogalmuk sem volt arról, hogy a táp kémhatását szűk határok között kell tartani. Az eredmény: húgyköves macskák.

A ma macskatápjai: még mindig alapvető dolgokról sincs fogalmuk a gyártóknak.

Pár éve még azt hitték, minél kevesebb, annál jobb. Most úgy gondolják, x mennyiség az optimális (nézd meg a wikipédián, pontosan mennyi). A kitekat bele is rakja a tápjába. De a whiskas csak az ötödét. A differencia meglehetős. Nyilvánvaló, hogy ha az egyiknek igaza van, a másiknak nincs. De melyiknek van igaza? Valójában fogalmuk sincs.


Viszont a tápos macskák számos olyan civilizációs betegségben szenvednek, ami vadon élő (nyershús evő) macskáknál ismeretlen: diabétesz, húgykő, krónikus bélgyulladás. Van még hely a "nagy felfedezésekre" a macskátáp fronton.

2011. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!