Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy macskat, nincsen...

Szeretnék egy macskat, nincsen sok pénzem, de mégsem akarom ot a legolcsobb muanyag macskaeledekkel etetni. Milyen jobb minoségu, megfizetheto macskatapok vannak, vagy mit ehet még ezen kivul, amitol jo formaban lesz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 20:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

A magyarázat az, hogy pottenger nem kicsapta a mezőre a macskáit, hogy egyenek amit találnak, hanem laboratóriumi körülmények között, emberi fogyasztásra alkalmas hússal etette őket.

Ezt bárki megteheti. Mármint az emberi fogyasztásra alkalmas hús etetését. A közel "laboratóriumi körülmények" csak szobacicáknak állnak rendelkezésre, sajnos.

2011. máj. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

19:46:

Húgyköves a cicád? Ha igen, akkor sajnos csak az állatorvos tud segíteni. Ahogy a nem megfelelő étrend csak hosszú távon rombol, úgy a megfelelő is csak hosszútávon gyógyít.

A húgykőnél ráadásul - a gyógyulásig - nem természetes, hanem speciális étrendre van szükség, a húgykő feloldásáig - ezt az orvos fogja előírni.


A természetes étrend ideje akkor jön el, amikor már húgykőmentes.

2011. máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Disznót pont a paraziták miatt nem ehetnek (sütve igen) de mindenesetre bár a nyers hús etetésének pró és kontráit kielemeztük ( és elfogadom, hogy nyugodtan lehet, sőt, jobb mint a főt) még mindig nem tudtuk meg, mit adjon a kérdező a macskájának, ha nem telik neki a nyers húsra. Bár, az arcana valószínűleg jó, és gazdaságos megoldás - szóval részemről elfogadom az érvelést.)
2011. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
20.15 nem húgyköves, ezt szeretném elkerülni, fél éves két hete lett kiherélve ezért fixálódom a témára
2011. máj. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

20:16:

"még mindig nem tudtuk meg, mit adjon a kérdező a macskájának, ha nem telik neki a nyers húsra"

Pedig én leírtam a véleményem: orijen, acana majdnem nyershús, és többek állítása szerint nagy tételben vásárolva kijön napi 70-80 Ft-ból. Az havi 2100-2500 Ft. Szerintem ez a legjobb és a leggazdaságosabb. Annak egész biztosan, akinek nincs ideje, és valamivel több pénze nyerssel etetni. Lehetnek más, kevésbé márkás tápok is, amik majdnem nyershúst tartalmaznak, még ezek is jobbak, mint az agyonreklámozott kommersz- és prémium tápok.

De a nyershús (+csont+belsőség+vitamin) se drága: nekem kijön havi 5000-ből.

Amíg a reklámok alapján etettem: havi 7500 Ft-at költöttem a whiskas/kitekat alutasakosra...


20:18:

Ebben az esetben azért is jó lehet az orijen vagy az acana, mert úgy hallottam, ezekre nem buknak rá a macskák úgy, mint az ízfokozót tartalmazó más tápokra. Élelmiszernek tekintik, nem csemegének. (Az enyém is bármikor eladná a napi nyershús adagját egy falat whiskasra a feketepiacon.) Igy kisebb az elhízás veszély is.

Ha viszont netán napok múltán is fanyalogna a macska, akkor életbelép a legfontosabb szabály: az a legegészségesebb táp(lálék), amelyikből hajlandó annyit enni, amennyit kell.

2011. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Szereti az acanát, most is azt eszik sterilizeddal keverve, de ha nem lesz baj a pisivel, akkor veszek neki csak azt, v megpróbálom még az orijent, melyik jön be neki jobban :D Köszi a választ
2011. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Szívesen :)


Azoknak, akik esetleg az előbbiek alapján kedvet kaptak a nyers etetés fáradtságos munkájához, megismételném: ahogy a tápoknak, úgy a nyers menünek is tápanyagokban kiegyensúlyozottnak kell lennie, azaz megfelelő recept alapján kell készülnie.

Ellenkező esetben a nyers is csak úgy adható, mint a különben abszolút egészségtelen főtt házikoszt: ritkán/kis mennyiségben, a táp, mint főétel mellett.

2011. máj. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Irtad, hogy nyershús=csontos, belsőség, vitamin, itt a vitamint milyen formában adod?
2011. máj. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Kapszulából nyerem ki, és keverem hozzá a kéthétre előre elkészített kajájához.

Csak 2 vitamint adok hozzá: E vitamint, mint természetes tartósítószert, és B vitamin komplexet a fagyasztás és a felmelegítés során elveszett B vitaminok pótlására, mert utóbbiak bomlanak le a legkönnyebben.

A komplett receptet megtalálod a feline-nutrition.org-on.

2011. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2011. máj. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!