Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy macskat, nincsen...

Szeretnék egy macskat, nincsen sok pénzem, de mégsem akarom ot a legolcsobb muanyag macskaeledekkel etetni. Milyen jobb minoségu, megfizetheto macskatapok vannak, vagy mit ehet még ezen kivul, amitol jo formaban lesz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 20:33
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
...Pár éve még azt hitték, zsírból minél kevesebb, annál jobb...
2011. máj. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

18.52


Akkor most azt is megtudhatjuk, h mit ajánlasz???? Mármint tápok közül

2011. máj. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Azt a tápot, amelyiknek a gyártója biztosra megy.

Nem kísérletezget, hogy mit kell egy tökéletesen sterilizált alapanyaghoz hozzáadni ahhoz, hogy olyan legyen mint a nyershús.

Hanem alig hőkezelt (lényegében nyers), és emiatt szükségképpen friss húst tesz a tápba: orijen, acana.

2011. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Nah, el is olvastam a pottenger kísérlet dolgot. Nem győzött meg igazából, én is a taurinhiány tüneteit ismerem fel a problémás macskák esetében, nem mást.

A problémás macskatápok dolgait meg ismerem, és nem tudok rá mint mondani. Illetve, tudnák, de az bonyolult, és fölösleges.


A húgykő meg egyértelműen a száraz tápok hibája, és leginkább a korai ivartalanítás elterjedése a bűnös. De ez egy érdekes kérdés, most vagy megkockáztatja az ember a húgykövesedést, vagy ~2 éves koráig nem ivartalaníttatja a kandúr macskáját - na ezt lakásban vállalja be, akinek nincs orra. :P (És két anyja van…)

(igazán kitalálhatnának egy „no scent” macskatápot. Arra lenne kereslet, azt hiszem. :P )

2011. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

De én még nem láttam acana-ban és orijenben sterilized tápot. Van lehet ezt másképp is. Mármint mással szabályozni a pisi ph-ját?

Minden megoldás érdekel, mert hajlok az acanára

2011. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

19:39, ezt lehet, én is meg tudom válaszolni - azért nincs sterilized táp, mert az alap is megfelelő ph értékű.

Ahogy annak lennie kellene...

2011. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Pedig fontosabbat is felismerhetsz a Pottenger kísérletben: annak a cáfolatát, hogy a nyershús káros lenne a macskának.


Tíz év, 4 generáció, többszáz macska, tökéletes egészség. Kell ennél több?


Amúgy a nyershúson természetesen nem csak húst, hanem csontot és belsőséget értek, mégpedig a megfelelő arányban.

2011. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Tehát ha acana-t adok neki akkor nem lesz baj a húgykővel??? :O Akkor légyszi aki tud erről (még más is) valamit az ossza meg velem.

Aki meg már mondta annak köszi, csak biztosra szeretnék menni, mert infúziózni nem akarom a kicsikémet :(

2011. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Igen, értem ezt a cáfolatot, és… De inkább azt látom, hogy a „főtt hús nem hús” ami kimutatható. De nyíltan leírom,elképzelésem sincs, hogy lehet az, hogy ne kapjon egy macska parazitafertőzést a nyers hústól. És a Pottenger kísérlet ezt is állítja - miközben a bárhol megfigyelhető kóbormacskák jelentős részén észrevehető a fertőzöttség - pedig ők tényleg nyers, egész állatokat esznek.

Egyedül ezért nem fogadom el 100%-osan a nyers húsos dolgot. De teljesen értem a érveidet, és úgy is gondolom, hogy helyes amit írsz - meggyőző, de vannak kérdéses részek.

2011. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

A nyers csirkétől nem lehetnek férgesek, minthogy te sem, disznót amúgy sem ehetnek, tehát attól sem

a kóóbor macskák pedig a kinti egerektől kapják a férgeket amiket úgysem adnál neki, tehát ennyi

2011. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!