Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet egy cicának pszichés...

Lehet egy cicának pszichés baja attól, hogy ivartalanítottuk?

Figyelt kérdés
5 éves kan cica, nagyon sok gond volt belőle már, állandóan verekedett és nagyon csúnya sebekkel tért haza mindig. Az állatorvos is azt tanácsolta, ivartalaníttassuk. Kb. 2 hete ez meg is volt. Eleinte úgy tűnt, semmi baja nem lesz a cicának, viszont pár napja elkezdett nagyon furcsán viselkedni. Nem hallgat ránk, oda sem jön egyikünkhöz sem, egész nap távol van, mindig a környéken fekszik, de sosem itthon. Ha hívom haza, akkor sem jön, csak ül és néz. Enni is alig akar abból, amit adunk. Nagyon makacs lett, szinte kezelhetetlen. Ha bejön a házba, ki nem lehet zavarni, ráadásul mindenhova felugrál. Eddig apámtól félt, ha meghallotta a hangját, menekült, de most már csak söprűvel tudja ő is kizavarni. Köze lehet ennek az ivartalanításhoz? Miért lett ilyen? Eddig sokkal szelídebb volt. Mellékesen az egyik szeme beteg, már 3x látta orvos, de nem gyógyul neki, 3-4 hete cseppentgetjük már neki, de még mindig nem bírja elviselni, lehet esetleg ez az oka? Teljesen olyan, mint aki megbolondult.
2011. máj. 18. 21:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet! Az állatoknak ugyan olyan konfliktusai vannak, mint az embereknek!
2011. máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Másik orvos...

A szeméhez pedig szemész szakrendelés kellene. Hol laksz?

2011. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

En is a masik orvost ajanlom - foleg, mert a szeme joval kozelebb van az agyahoz, mint barmi mas - es ott is kialakulhat gyulladas, vagy barmi, ami tenylegesen megzavarja az agyat.

De lehet, hogy valojaban egyszeruen nem is lat rendesen, es ettol levert...

2011. máj. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Cöhh... Nekem 6 éve kan cicám is mindig sebekkel jön haza, és neki is az egyik szemén hályog van vagy nem tudom, mert régebben valami belecsapódhatott a szemébe, vagy egy másik kan cica miatt... Én pontosan ettől félek hogy ez lenne ha ivartalanítanánk mert ő tényleg nagyon hisztis, okos jószág, sok sok esze van. sorry hogy nem a kérdésre válaszoltam.
2011. máj. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Akik prédikálnak az oltásról, képzeljátek, falun sosem volt divat az oltás, sőt soha egy macskát sem oltottak még be a közelben, holott falun van a legtöbb macska. Ráadásul több tízezer Ft egy olyan oltás, amit nem mindenki engedhet meg magának, főleg hogy a család egészségügyi problémáit is épp elég fizetni.

Egyébként nem tudom, mi a baja a cicának, de 4-5 napja még a házunk táját is messziről kerüli, mindig az x-edik szomszédnál látom csak, 2 naponta egyszer, akkor sem jön, ha hívom. Így még orvoshoz sem tudjuk elvinni, hogy nem jön haza. :S

2011. máj. 19. 21:09
 16/21 anonim ***** válasza:
0%

"Akik prédikálnak az oltásról, képzeljátek, falun sosem volt divat az oltás, sőt soha egy macskát sem oltottak még be a közelben, holott falun van a legtöbb macska."


Nem kell elképzelni, tudjuk mi ezt nagyon jól, elég szomorú...

2011. máj. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A Nekem válaszolóknak (elnézést a kérdezőtől):


Neten is olvashattok róla, hogy az oltás nem ad 100%-os védelmet, illetve szülőtől is hordozhatja a betegséget. Ettől függetlenül fontos és hasznos.


Oltva volt a cicám, de gondoltam ennyire részletesen nem térek ki mindenre.


Csak a tapasztalatomat szerettem volna megosztani a kérdezővel(erre találtatott ki az oldal többek között), és felhívni a figyelmet arra, hogy érdemes orvoshoz fordulni.


Természetesen mindenki saját gondolkodás módjának megfelelően ítéli meg az olvasottakat, azaz hogy ki mit gondol egy történet mögé...

2011. máj. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
15%

Ha nem oltod a cicádat kérdező, akkor min csodálkozol??? És mit vársz tőlünk? Akkor most mondom, BÁRMI baja lehet. BÁRMI. És valószínű, értsd 75% h már most olyan beteg h meg fog halni, de az oltás amúgy hülyesééééég, nem is kell.


Akinek a cicája örökölte a betegséget: :((((

2011. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Falun lakom én is és itt sem divat az oltás... itt nincs kidobni való pénz hogy akinek van 4-5 macskája fizessen érte tízezreket... nem arról van szó hogy az oltás hülyeség, mások szavát könnyű kiforgatni de ha ti is falusiak lennétek mint sokan talán megértenétek...
2011. máj. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy végre valaki megérti a helyzetem. :) Ráadásul még a szüleimnél lakom, így nem én döntöm el, mi lesz a tízezer Ft-ok sorsa...
2011. máj. 21. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!