Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után tapasztalta...

Ivartalanítás után tapasztaltatok-e pszichés problémákat kedvenceiteknél?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Macskáknál nem, más állatot nem ivartalanítattunk még.

A lányok hízelgősebbek lettek, a fiúk meg nem csavarognak sokat. Negatív irányba semmi.

2011. febr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hell-ikon ***** válasza:
Nagymamám egyik kan kutyája ivartalanítás után napokig nem bújt elő a házából, csak az alapdolgok idejére (evés, ivás, kis- és nagydolog.)
2011. febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
nem ...a pszichés problémák forrása mindig a kutyatartó ember és nem egy műtét vagy az eb!
2011. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még mielőtt idecsődülnek a beszólogatók, jelzem, hogy mi még nem ivartalanítottunk, márciusban fogunk, csak mindenre szeretnék felkészülni.
2011. febr. 20. 15:05
 5/10 szmgy válasza:
kb 6 hónapos kortól érdemes,mert akkor még nem tudja miről marad le,főleg a fiúk,az én kutyáimat később 2.5 évesen kellett ivartalanítani,de főleg a gazdi hozzáállásától függ,hogy hogy veszik fel a dolgot,ne parázz a műtét előtt,viselkedj vele természetesen,előtte,és utána is,és nem lesz baj!
2011. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igen, tudom, hogy 6 hónapos kor körül ideális, éppen ezért aggódom, mert az én kutyusom két éves. Remélem nem lesz semmi gond. Ugye nem tanácsos kimutatni a sajnálatomat műtét utána, mert azt megérzi?
2011. febr. 20. 19:34
 7/10 szmgy válasza:
így van,és a félelmedet se mutasd a műtét előtt!
2011. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi.
2011. febr. 23. 20:42
 9/10 anonim válasza:

Szia!


Én is azt tudom mondani, amit a többiek. Semmi negatív változásra nem kell számítanod. A felépülés idején némelyik kutya elesettebbnek látszik néhány napig, mások már akkor virgoncak, amikor az altató hatása elmúlik. Ez a kutya vérmérsékletétől függ. A felgyógyulás után általában a szukáknál semmilyen változás nem észlelhető a viselkedésben, kanoknál a hormonok kiürülése után legtöbbször szelídebb, kedvesebb viselkedés várható, de előfordul az is, hogy semmi nem változik. Felnőttként ivartalanított kanok gyakran az ivartalanítás után is képesek párosodni, de értelemszerűen abból már nem lesz kölyök.

2011. febr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a választ! Azt esetleg lehet tudni, hogy mennyi idő ameddig a hormonok kiürülnek? Vagy ez vàltozó?
2011. febr. 27. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!