Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mondja meg valaki nekem, hogy...

Mondja meg valaki nekem, hogy a cicáknak miért nem lehet nyers húst adni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 21:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert akkor megnőnek és tigris lesz belőlük.


Egyébként miért ne lehetne?

2011. máj. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Csak nyers disznóhúst nem szabad, mert súlyos bélféreg betegséget kaphatnak tőle. Csirkét pl. lehet.
2011. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Hú... Vazzeg, szólnom kell a macskánknak, hogy ne vadásszon....

Még jó, h kiírtad a kérdést! ;)

2011. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Csirkét, pulykát lehet adni!

Disznót, marhát , vadhúst szigorúan csak megfőzve!!!

2011. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Disznót ne adj neki nyersen mert nemcsak bélférge lehet tőle ha nem ajunszky-kórja is ami minden esetben halálos, de szárnyast adhatsz
2011. máj. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ki mondta? Folyamatosan ezt szajkózzák több kérdésben is. Tapasztalt cicagazdi vagyok, és úgy gondolom, hogy inkább a sok ízfokozót, tartósítószert, zöldséget tartalmazó alutasakos az, ami nem jó a cicának. Ragadozó lévén semmi szüksége zöldségre és gabonára. Folyamatosan féregtelenítem őket, így biztosan elkerülöm a bélférget!
2011. máj. 23. 07:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha tapasztalt cicagazdi vagy és nem érdekel hogy többen megadtuk a választ, miért nem szabad disznóhúst nyersen adni a cicának, akkor minek tetted fel a kérdést??
2011. máj. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pár hetes hír:

"A Vidékfejlesztési Minisztérium és a kormány még az idei első félévben szeretné elérni, hogy az unió deklarálja a magyar sertések Aujeszky-betegségtől való mentességét."


De a hús jöhet importból is, úgyhogy én még nem etetnék macskával nyers sertés húst.

2011. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%
Én megkérdeztem szakembert, nevezetesen az állatorvosunkat. Szabad nekik adni, a disznóhús kivételével, de azt ajánlotta, hogy pár napig fagyasszam előtte. A marhahúst azért nem tartja jónak, mert a cicák nehezen emésztik, túl rostos és véres nekik. Neki kellett már gyomormetszést csinálni marhahús miatt. Időnként kis adagot, jó apróra vágva azért adhatunk. A másik "ellenvélemény" a nyershús etetéshez, hogy idősebb korukban már nem tudják emészteni, és ha hozzászoktak, nemigen lehet átállítani őket másra. (emiatt volt egy szó szerint éhenhalt páciense) Az enyémek most 2 év körüliek (mentett mindkettő, azért nem tudom pontosan), majd pár év múlva fokozatosan átállítom őket konzervre, bár most is adok nekik időnként, nehogy elfelejtsék :)A nyershús mellett kapnak jó minőségű száraztápot, így meg van a szükséges kiegészítő is.
2011. máj. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó: maradjál már a butasáoddal. Méghogy a nyershúst "idős korban már nem tudják megemészteni"???


A nyershús a legkönnyebben emészthető táplálék, kortól függetlenül. És ez nem városi legenda, hanem tény. Bárki, aki nyershússal etet, mindig arról számol be (én is ezt tapasztaltam), hogy a macska székletének a mennyisége hirtelen töredékére csökken a tápról a nyershúsra átváltáskor. Ennek pedig éppen az az oka, hogy sokkal könnyebben emészthető, jobban hasznosul, mint a tápok növényi fehérjéi.


Az egészből, amit írtál, csak annyi igaz, hogy a marhahúsból etetés előtt gondosan el kell távolítani a vastag hártyákat és inakat, mert ezek valóban nem emészthetők, és bél elzáródást is okozhatnak. Erre mindenki figyeljen oda, aki nyerset etet - ennyi

2011. máj. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!