Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kedveltessük meg velük...

Hogyan kedveltessük meg velük a farönköt? Kaparófának?

Figyelt kérdés
A hetediken él velünk két macska. Kaptak egy nagy és nehéz kérges fatörzsöt kaparófának. Hogyan lehetne vonzóvá enni számukra, hogy használják is? És hogyan taszítóvá a kárpitozott fotelt?
2011. máj. 23. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Megfelelő formájú az a fa? Jó hosszúnak kell lennie, mert szeretik két lábra állva kinyújtóztatni "öreg csontjaikat" karom élesítés közben. A macskák nagyon tudnak élni :)


Ha megfelelő formájú, akkor a macska jelenlétében helyezd el, és amikor körbeszaglássza, mutasd meg, hogy mire való: kaparászd a körmeiddel.

2011. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előzőhöz: lényeg, hogy két lábra állva tudjon körmölni, ahhoz legalább 1m magas rönk kellene. Mi úgy oldottuk meg, hogy van egy mászóoszlopuk. Ez egy fémcső, kifeszítve a padló és a plafon közé, betekerve vékony kötéllel. Van rajta egy polc is, amin heverni tudnak, plusz a szekrényhez közel van, így oda is fel tudnak heverni.De ezzel együtt is meg-megpróbálkoznak a bútorokkal is, szerintem csak bosszantásul :)
2011. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hosszúnak hosszú, de a földön fekszik.


Igen, mesterek pl. a pillanatnyi napszaknak megfelelő fekvőhelyen felvenni az abban a pillanatban legjobb jógapozíciót.

2011. máj. 23. 11:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor, ha az erkély sarkához rögzítenénk függőlegesen?
2011. máj. 23. 11:40
 5/8 anonim válasza:

Szia! Egy próbát megér az erkélyes dolog, de attól még nem biztos,h szeretni fogja:S Az enyémek pl.nem kaparnak fát, dobozt, kaparót..csak a rattan szennyes kosarat:)De úgy voltam vele, mivel albérletben lakunk inkább szokjanak oda(mintsem vmelyik bútorra), így ha ott kapartak megdicsértem, megsimiztem őket, ha máshol megszidtam..ennyi.(Na jó csak egyszerűen hangzik:)) Sok idő,türelem, de mostanra már ott vagyunk, ha oda mutatok a kosárra és kérem, hogy "kapar", akkor megteszi(k). Ügyesek:)

Sok sikert!

2011. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyan helyre tedd, ahol télen is hozzáférnek.
2011. máj. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, mindenképp állnia kell a fának mert egy új kutatás szerint nem is a karomélesítés miatt csinálják, hanem h az ujjaikat teljesen ki tudja nyújtani!!! Ezt akkor tudja ha rá tud támaszkodni függőleges helyzetben. Aztán nem tudom, melyik verzió igaz de tény h állva kaparnak
2011. máj. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valóban nem csak a karomélesítés miatt, hanem az ujjak közötti kosz kitakarítására is szolgál, alomdarabka szorul közéjük, azt így tudják eltávolítani.
2011. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!