Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire lehet utaztatni egy...

Mennyire lehet utaztatni egy macskát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon szeretnénk egy kiscicát a lakásunkba, de párommal még viszonylag gyakran járunk haza hétvégente. Mindenhol azt olvasom, hogy ha csak egy-két napra utazunk, akkor inkább érdemes otthon hagyni, de ezt nem nagyon szeretnénk. Szerintetek érdemes ilyenkor magunkkal vinni (autóval 2-3 óra út, persze megállásokkal), vagy elvan otthon, vagy inkább mondjuk le a kiscica tartásról?
2009. márc. 15. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Egy cicahordozó beszerzése szükséges,meg figyelnetek kell útközben,hogy ne legyen szomjas,egyébként ha kicsi korától megszokja a rendszeres "mászkát"élvezni fogja,tehát nyugodtan hordozhatjátok,semmiképp ne hagyjátok otthon!:)
2009. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt tudnod kell, hogy a cicák autós utazás közben folyamatosan, szívettépően nyávognak. Erre az az egy "orvosság" van, hogy nem kell róla tudomást venni, ugyanis csak hisztiből csinálja, természetesen nem azéer mert "haldokolni akar". Olyan helyre tegyétek a kocsiban, ahol levegőt kap, de huzatot és forró levegő szellőzést nem. És gyakran adjatok neki inni.
2009. márc. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző: az gondolom természetes, hogy cicahordozóban viszitek, és ha út közben megálltok és ki akarjátok venni kicsit levegőzni, akkor hámos nyakörvet teyetek rá különben van rá esély, hogy világgá szalad.
2009. márc. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valószínűleg akkor megpróbáljuk hozzászoktatni az utazáshoz, de ha nagyon nem megy, akkor marad itthon.


Második válaszolónak: igen, természetesen felszerelkezve mennénk és állnánk meg, macskahámosan, vízzel, mindennel :)


Akkor is nyávog, ha nyugtatgatom közben?... Azért az nem túl jó se nekem, de gondolom neki sem :( No majd meglátjuk, egyszer mindenképp utaztatni kell, amikor hazahozzuk a kis picurt, remélem nem lesz gond :)

2009. márc. 15. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vanak olyan cicák, akik bírják az utazást, de az enyém az orvoshoz vezető 10 perces utat is végignyivákolja, hiába nyugtatgatom. És a macsekok nagy részére ez a jellemző.
2009. márc. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Régebben amikor még kisebb voltam minden nyáron a mamámhoz vittek a szüleim (autóval, 3-4órás út) és csak akkor nyávogott a cicám amikor a hordozóban kellett lennie, amikor kivettem már megnyugodott és végig aludta az utat vagy az ölemben vagy mellettem.
2009. márc. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válaszolónak is köszönöm a válaszát... először sajnos mindenképp utazással kell kezdeni, mert messziről fogjuk elhozni... aztán meglátjuk hogy bírja, az elsőtől félek, akkor még amugyis nagyon meg lesz szegény illetődve... :/
2009. márc. 23. 19:05
 8/8 anonim válasza:

Ahogy előttem is valaki nagyon jól mondta: dobozban a macska mondjuk állatorvoshoz menet végignyávogja az utat

(és csak viszonylag hosszú úton unja meg magától) de ha szabadon lehet a kocsiban még élvezi is az utat! Én ma jutottam oda, hogy állatorvos után hazafelé szabadon mászkálhatott és semmi baja sem volt , pedig kettőnkön kívül senki nem volt a kocsiban (Igaz, indulás előtt beültem mellé hátra 10 percre és bátorítottam, simogattam is kicsit.)

Úgyhogy biztató a dolog, már az is megfordult a fejemben, hogy a régi, 27 éves helyére az új/felújított csomagtérrolót eleve macskakaparós kivitelben készítem el! :-)))

2017. febr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!