Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az anyamacska meg tudja...

Virtual freddy kérdése:

Az anyamacska meg tudja védeni a kölykét a nyesttel szemben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 00:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nálunk mindig volt macska, és mindig volt nyest a padon.

Egyrészt miért nem tartod a lakásban a kicsiket az anyjukkal, egy nyugodt, sötét sarokban, egy dobozban? És akkor védelem alatt vannak...

A másik, a nyestről én azt tudom, hogy ott ahol él, ott nem bántja a tyúkot, macskát, semmilyen háziállatot, mert nem akarja hogy felfedezzék hogy ő ott van.

Nekem ezáltal nem is volt soha ilyen attrocitásom...

A mi nyestjeink is a szembeszomszéd tyúkjait írtotta, de a közvetlen szomszédunkét már nem!!! Ennyi esze van!

2011. máj. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

nálunk lefejezte a tyúkokat, a macska szoba macska lesz csak még kicsi ahoz hogy benn legyen.

itt mindent megtámad a nyest, nem csak a szomszédnál hanem nálunk si. amugy a nyest nem nagyobb mint egy görény.

2011. máj. 28. 17:14
 13/17 anonim ***** válasza:

És cicát is támadott meg valakinél, vagy nálatok?


Igen, pont akkora mint egy görény a nyest.


Mert a macska meg a nyest egy súlycsoportban van. Még a fogazatuk és nagyon hasonló, egy őstől származnak ha jól tudom.

Tehát a természetben egyik sem konkrétan erősebb, az ügyesebb győz:


http://www.youtube.com/watch?v=ZtG3c13KdjI&feature=fvst


http://www.youtube.com/watch?v=NIRqEUzXyGE

2011. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ja és még egy.

Az anyamacska mennyire védi a kölykét?

Van most egy téma ezzel kapcsolatban ezen az oldalon...

Válasz: nagyon!!!


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__1835317-mier..

2011. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

ezek a videók mind macska és görény játékát mutatják! a görény természete kiváncsi játékos, a nyest pedig ragadozó.

az átlag házimacska máéretre majdnem kétszer akkora mint a nyest, viszont a nyest vadállat, és kegyetlenül ügyes. ezért kérdeztem!!!

2011. máj. 29. 20:56
 16/17 anonim ***** válasza:

A macskában is ott a vadállat...ez egy.

Ad kettő, a játék mindig a komoly harcokra való felkészülés, gyakorlás, tehát a játékban megfigyelhető egyensúly, vagy éppen erőfölény, előrejelzi a komoly harcok kimenetelét.


Viszont egy másik dolog eszembe jutott, pedig régen is bevált a rokonoknak. Én nem próbáltam, mert nem zavartak a nyestek. Volt olyan nyestünk, aki kereste ugyanott a cicánkat a padlástér ablakában. Ha a cicám átment egy másik ablakhoz, átmászott a tetőn a nyest akár a másik oldalra, hogy újra megtalálja a cicám. Hihetetlen volt, és édes, csak lesték egymást...


Na szóval kutyaszőrt kell tenni a padra, akár a kertbe, vagy ahol a kiscicák vannak, bárhova mert azt nem szereti a nyest, sőt el is megy.

Emlékszem hogy unokatesómék tőlünk vitték a kutyaszőrt. Bevált, a nyest elköltözött.

Ez most arról jutott eszembe, hogy 2 napja a tv-ben pont erről volt szó...amerikában valami hálóba teszik a kutyaszőrt, és így teszik be az autó motorházába, hogy az autó vezetékeit ne rágják el...szóval bevált módszer lehet akkor ez máshol is...

Ha ismersz minél hosszabb szőrű kutyást, kérd el a fésülések eredményeit...

2011. máj. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Simán elviszi a kismacskát... én tegnap fültanúja voltam, ahogy egy kicsit elragadott, magas hangon morgott hozzá.
2016. júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!