Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, ha a cicám állandóan...

Normális, ha a cicám állandóan mákostésztát akar enni? Nem adok neki, de ha adnék megenné. Lehet, hogy valaki megetette mákkal, és függő lett? Állatorvostól még nem kérdeztem, mert biztos kiröhög.

Figyelt kérdés
2009. márc. 16. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Jópofa cicád van. :) Szerintem semmi rossz nincs abban, hogy szereti a mákost. Örülj neki, hogy ilyen különleges ízlése van; egyedi macskusz.
2009. márc. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Dehogy lesz függő, adj neki nyugodtan egy keveset!

Az enyém a nyers gombára és a savanyú káposztára (!!!) gerjed! :)

2009. márc. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem a máktól "függő". Viszont vigyázz, a macskák és kutyák is hajlamosak "beleszeretni" a természetben nem nagyon megkapott szénhidrátba, ami nagyobb mennyiségben nem tesz túl jót nekik, hiszen az emésztésük nem erre van beállva. Az elhízás mellett többfajta betegségük is lehet tőle, természetesen csak renszeres nagyobb mennyiség esetén.
2009. márc. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Képzel,az én cicám meg az olíva bogyót szokta Velem enni.A macskák már csak ilyenek:kis ínyencek :-)nem hinném hogy kis mennyiségű mákos tésztától, bármi baja is esne!

Amúgy nekem 3 macskám van,két ivartalanított nőstény és egy kandúr:) A legidősebb 13 (!) éves!!!Imádja azt,amit én eszek mindig kér ő is:)))

2009. márc. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez nem egy kisgyerek, hogy hisztizzen, ha nem adsz neki. Ne adj neki annyi mákot, mert az nem jó.

Heti 2szer ehettek mákos tésztát, de ő akkor se sokat. Különben nekem is szeretnek mindenfélét a cicáim, és a kutyusom is még a gyümölcsöket is. Narancsot, dinnyét, cseresznyét, diót, epret ;)


Nem hiszem, hogy függő lenne, ahhoz állandóan mákot kéne ennie meg stb. csak szereti az ízét. Vagy annyira éhes lehet bármit megenne :D


Nem kell neki mindig mákot adni, nyugi meg fog enni mást is. De nem lesz baja egy kis máktól.

2009. márc. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy székrekedése lesz tőle, úgyhogy csak óvatosan!
2009. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk is szereti az édességet teljesen mindegy milyen,de csak nagyon keveset kap, éppen csak megkostolni. De a gyumolcsot is imádja kivéve a citrusféléket és a banánt.Ha almát eszem odajon,megszagolja,hogy édes-e és ha igen várja az adagját. Edes almábol amelyik ízlik neki egy egész almát vagy kortét is megeszik,persze darabonként kapja a szájába, a tálkábél nem eszi meg. Mi meg orulunk neki,hogy igy egy kis vitamin jut a szervezatébe.
2009. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! A cicám menüjébe ezek után néha bekerül a mákostészta is.
2009. márc. 17. 14:09
 9/11 anonim válasza:
61%
a mák az magas mennyiségben drog :D lehet hogy tényleg függő a macskád :D
2010. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A MACSKATARTÁS ALAPSZABÁLYAI FELELŐS GAZDIKNAK

Plusz tiltólistás ételek...


[link]

2013. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!