Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek volt dolga tàlyogg...

Akinek volt dolga tàlyoggal az elmesélné nekem hogyan javul a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mùlt hét szerda este a cicàmat megtàmadta egy kandùr és a làbàn màsnap reggelre keletkezett egy - két bùb... Nem tudott rààlni, szòval azonnal még aznap elvittem az àllatorvoshoz. Az orvos azt mondta hogy ez tàlyog és az aprò sérûlésen bejutott baktériumok okozzàk, felnyitotta, de nem tìsztìtotta ki semmivel, bàr az egész volt vagy 3mm... Kapott antibiotikum tablettàt màr ott, és nekem itthon 8 napon keresztûl tovàbb kell adagolnom. Ez eddig mind rendben is van, és ùgy tûnt javul a cicàm. Amùgy ô az elsô cicàm és ez az eslô eset hogy ilyen tôrtént, ezért kérem a tapasztaltabbak segìtségét, véleményét, hogy most akkor mire is lehet szàmìtani.

Azòta nem volt kinn a cicàm, hogy ne hogy valami baj legyen megint, màr pénteken rà tudott àllni a làbàra és tegnap is ùgy tûnt hogy jobban van, bàr azért làtszik a làbàn, hogy még mindig dagadt. Ma reggel megint nagyon bàgyadt és gyengének tûnik és egy kicsit sàntikàl is, nem is akar kimenni, pedig tegnap màr majd az ôrûletbe kergetett...

Van okom félni és holnap ismét orvoshoz vinni vagy ez normàlis és rendbe jôn ezek utàn?

Amùgy a doki még annyit mondott, hogy az elsô 48 òràban kell hogy jobban legyen, ha nem, akkor vissza kell vinni, hogy kàbìtva tudja megvizsgàlni, mert hàt nagyon csùnyàn viselkedett a cicàm, bàr érthetô ha fàjt neki. meg még annyit, hogy 3-4 napig ne engedjem ki!

Nàlatok ez hogy zajlott le? Van okom félni, aggòdni vagy hamarosan jobban lesz?


2011. máj. 29. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:

lehet, hogy a fertőzéstől belázadodott,figyeld.

ha nagyon bágyad és nem eszik,akkor hívd fel a dokit.

2011. máj. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csûtôrtôkôn az orvos megmérte a làzàt, akkor 39,3 volt. De nekem itthon csak higanyos làzmérôm van, azzal nem bìr ki 10 percet a fenekében ez tuti, régebben pròbàlkoztam vele, de nem megy... Az a baj, hogy egy klinikàra jàrunk, ami tényleg zàrva van vasàrnap, ìgy akàrmikor megyûnk szinte mindig màsik doki vizsgàlja, szòval ma senkit se tudok felhìvni és nem os Mo.-n vagyunk :( Remélem holnapig nem lesz kûlônôsebb baja, sôt hogy holnapra minden rendben lesz! Neked amùgy hogy ment ez a dolog? Mennyi idô alatt jôtt rendbe a cicàd sebe? Elmeséled?
2011. máj. 29. 12:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Segìiitség! Kifakadt a seb. Gennyes lett a kis takaròja, onnan vettem észre, de elég rossz helyen van, hogy elérje magànak, eleve azt se tudom, hogy most mit tudok vele csinàlni! Betadin van itthon, de szabad azt tenni ilyen sebekre?
2011. máj. 29. 13:22
 4/6 anonim ***** válasza:
egyenlőre hagyd, hadd folyjon ki. utána majd kend be
2011. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is volt, szintén kifakadt, a szőre beleragadt, megszáradt és lerágta (tépte) magának az egész szőrt... elég csúnya volt, de utána gyorsan begyógyult neki, én aloe verával kentem neki, azt tűrte is.

Doki azt mondta, hogy nem ad neki semmit, csak lefertőtlenítette, nem is kötötte be, mert úgy lassabban gyógyul. A cicáknak amúgy ilyen sérülés meg se kottyan, az enyémen nem is látszott, hogy fájna neki, ugyan úgy ugrált meg dorombolt, mint előtte.

Pár nap alatt begyógyult neki.

2011. máj. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem azokat az állatorvosokat akik a tályogot nem tisztítják ki, már nem az első ezen az oldalon.

Igen, nekem rengeteg tályogos esetem volt! Az orvosnak a lukon át ki kéne nyomnia amennyit csak tud, és az üreget fel kellett volna töltenie antibiotikumos löttyel...Ettől még van hogy visszatermelődik, te otthon egy fecskendővel betadinnal újra meg újra feltöltheted...nekem is ezt javasolták, telefonba, mikor egyszer újra feltöltődött.

Ha kifakad! Akkor rendszeresen betadin mehet rá. Hámosításnak pedig csakis körömvirág kenőcs...bepanthen, és naogranormon allergiás reakciókat okozhat a bennük lévő illóolajoktól.

2011. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!