Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lesz ha bolhas a 7 hetes cica?

Mi lesz ha bolhas a 7 hetes cica?

Figyelt kérdés
Most kapunk egy kiscicat, kertes hazban van, nem mehet ki, viszont a mama igen. Megkertem, hogy nezzek meg a bolhakat, elvben semelyikukben nincsenek. En megis aggodom, mert felek, hogy a lakasban elszaporodik, nalunk a belvarosban ertelemszeruen szobacica lesz. Eppen ezert ilyen kicsiknek valo szert nem akarok venni, mert 6 ezer forint es ugyse fogy el, mivel lakasban nem fogja ujra elkapni. (persze tudom, hogy tobbszor kell kezelni) Gondoltam a doki egyszer lekezelne, de az itteni nem hajlando, mert csak 8 hetes kortol lehet, o meg még csak 7 hetes. Probalkozzak mas dokinal? Vagy mi a megoldas, ha megis akadna bolha? Probalta esetleg valaki ilyen pici korban azt a vizbe rakhato ampullat?
2011. jún. 2. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A Frontline sprayvel újszülött kortól lehet kezelni őket.

Mivel ez árban elég húzós,

én kivártam a 8 hetet, mert az enyém is bent van és nem volt bolhás, de a nagymacska kijár, ezért most csöppentettem egy csöppet a nyakára a nagymacskájéból(merthogy az meg egy kistermetű)

2011. jún. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyi idős cicánál talán a bolhasamponos fürdetés jó megoldás lehet.

Ha nincs a kiscicában bolhapiszok, nem mászkálnak, nem fog elterjeszteni semmit, nyugodj meg.

Nekem az udvaron van az anyamacska is, a kiscicák is, és mindenki bolhamentes.

Az anyamacskán van nyakörv, gondolom ez is közrejátszik.


Hasonló korú macskát már egyszer kénytelen voltam fürdetni (konkrétan az anyamacskát, mikor megkaptuk), és nem lett belőle gond. Karmolásra, utálkozásra készülj, főleg ha hideg a víz neki, és muszáj megszárítani legalább egy picit, a pocakját, és tartsd utána melegen.


Ha még akad egy-egy elbitangolt vérszívó a bundájában, azt hagyományos úton megfogod, összenyomod, több gondot nem okoz. :)

2011. jún. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, akkor lehet beszerzek egy sampont, ha attol nem lesz baja. Nagyimnak kint vannak a cicak, nyakorv nelkul es nem bolhasak, tehat ez gondolom nem torvenyszeru, csak azert felek. Lakasba nem jonne jol.
2011. jún. 2. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!