Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ment el az étvágya?

Miért ment el az étvágya?

Figyelt kérdés
A macskám kb 4-6hónapos..a múltkor eléggé beütött nála minden úgy tűnt a farka eltört legalább is fájt neki ha hozzányúltunk, + a lábával lett valami mert sántított elvittük orvoshoz és kapott egy altatást és közben ha már úgyis aludt akkor úgy gondoltuk kapjon herülést is aznap komás volt, másnap semmi baja sem volt már szinte, pár nap múlva egész jó volt 4. napon vissza kellett vinni valamilyen oltásra hogy ne fertőződjön el neki a kiherülés, talán antibiotikum nos azóta elkezdett eléggé fogyni a macska mivel nem eszik semmit szinte, és eléggé lefogyott , tegnap kapott valami szurit még de nem lett jobban. Elhiszem hogy nyár van sok bogarat eszik és normális kaját kevesebbet de lehet valami köze a herülésnek, hogy most kevesebbet eszik vagy csak egyszerűen beteg lett? mit tudnék csinálni hogy visszaálljon rendes testsúlyába...herülés előtt 3,6kg volt 4nappal utána 3,4 most olyan 3 de meglátszik rajta rendesen.HELP,ÉRTELMES VÁLASZOKAT VÁROK!
2011. jún. 7. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Az állatorvos mit mond?

Ivartalanítás után inkább az a jellemző, hogy nő az étvágyuk.

Nála azért több minden összejött...Majd meggyógyul és idővel szépen visszahízik.

2011. jún. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tök jó hogy az állatorvos nem mondja el miket ad neki...Na meg ivartalanítás után még ilyen tüneteket nem láttam.

Attól félek valami kókler az állatorvos, fertőzést kapott a cica a műtétkor, és most azzal küzd...

Az állatorvos meg ezt nem köti az orrodra.

Én elvinném a helyedben másik orvoshoz....mit mond...

2011. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

elvittük másik állatorvoshoz aki egyből tudta mi baja van...

A doki megvizsgálta azt mondta valami gyomor és bél fertőzése van amit állítólag minden macska megkap csak valamelyiken nem jön ki soha, valamelyiknek semmi baja majd másnapra kimúlik meg van az amikor így szenved mint az enyém hát még hogy nincs különbség dokik között-.-" kapott vitamint+mesterséges vérplazmát a kiszáradásra.Meg ha hányna kapott hányás elleni gyógyszert...5napja nem evett meg alig ivott:|

2011. jún. 9. 19:29
 4/6 anonim ***** válasza:

jaj szegénykém, akkor kapott infúziót is igaz?

Nem mondta a doki, hogy mi a betegség neve pontosan? Mert fertőző gyomor és bélgyulladás, az a panleukopénia, és eléggé fertőző. De lényeg hogy gyógyítható:


[link]


De az a mondata megijeszt, hogy minden macska átesik rajta, csak nem lesz mint beteg...szerintem ez max az oltatlan macskákra igaz...

Nagyon szurkolok neki, még biztos sok idő a felgyógyulás, és sok állatorvosi látogatás. Szerintem gyomor, és bélkímélő kaját kellene majd ennie, amikor elkezd enni, mer a gagyi, és nehéz ételek majd lehet nehezítik a gyógyulását a gyulladt szerveinek.

Ez a Royal Canin Intestinal.

Biztos nem kellett neki most akkor ilyen betegen, ez a műtét, amiatt is gyógyulnia kell a kis szervezetének, remélem legyűri, és nagy túlélőnek mondhatod...

Remélem majd írsz, legalább nekem...

2011. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

a macska újjászületett 3nap alatt annyit javult az állapota hogy ismét szó szerint zabál bár nem annyit mint ezelőtt, még sovány, de szerintem semmi baja most már :), de kedden még vissza kell vinni majd orvoshoz.


orvos azt mondta majdnem olyan betegség ami a kutyáknál szokott lenni legalább is ahhoz lehet hasonlítani...


[link]


itt vannak leírva a betegségek:


panleucopeniája (fertőző gyomor-bél gyulladása): ez lesz az, ezen esett túl...szerencsére ő a túlélős kategóriába tartozik...

2napja nyers halat,sült halat ,nyers húst, sült húst és egyéb macskaeledeleket szívesen fogyaszt!Ma már dörgölőzött is a lábamhoz!:)

2011. jún. 12. 23:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Jaj de jó, pusszantom a kis ügyes buksiját...

Óvatosan inkább sokszor keveset egyen, nehogy hirtelen az összeszűkült gyomrát megterhelje...

2011. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!