Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Napok ota tusszog a cicam...

Napok ota tusszog a cicam eleg sokat. Egy sima megfazas lehet csak? Ez mennyire komoly naluk? Lehet belole valami komolyabb? mit kellene vele csinalni? Egyebkent ugyanolyan aktiv mint maskor, az etvagya is rendben van.

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 19:55
 1/6 A kérdező kommentje:
amugy 10 hetes kolyok cicarol van szo.
2011. szept. 13. 20:00
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem allergiás az emberszőrre.


Állatorvos szerint?......

2011. szept. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2 hete van nalunk, elotte is egy csaladnal volt, es ez a tusszoges 3-4 napja van csak.
2011. szept. 13. 20:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi macskánknál is volt ez, a doki szerint felső légúti betegség volt, kapott egy szurit és azóta nem tüsszög. Úgyhogy szerintem ti is vigyétek el!
2011. szept. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
96%

Figyeld még 1-2 napot és ha nem múlik akkor biztos a biztos vidd el állatorvoshoz.

Az hogy aktív és eszik jó jel, lehet, hogy csak sokat szimatol és ezért tüsszög sokat, az én kölyök cicám is ezt csinálja. De az is lehet, hogy kezdődő macskanátha.

A macskanátha nagyon komoly és súlyos betegség a cicáknál, sok szövődménnyel jár. Olyan mint az embereknél a komolyabb veszélyű influenzák, és mivel kölyök cicáról van szó, ő még nagyobb veszélynek van kitéve ha macskanáthás (a kölyök és öreg cicók bele is halhatnak végső esetben). Azonnal irány az orvos, ha kiderül, hogy macskanáthás a cica, akkor antibiotikumos kezelésre van szükség. Figyeld a szemeit, a legtöbb macskanáthás cicának olyan furán áll a szeme és csipás, de ha semmi baja nincs a szemének az sem zárja ki a macskanáthát. Ha váladék folyik a nozijából és a szeméből akkor egyből állatorvos.

Várj pár napot, figyelgesd de szerintem inkább történjen meg az, hogy "feleslegesen" elviszed az állatorvoshoz, legalább kizárod egy komoly betegség lehetőségét, mint hogy az ellenkezője történjen.

2011. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2011. szept. 15. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!