Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska is liheg, ha melege...

A macska is liheg, ha melege van/elfáradt a játékban, mint a kutyák?

Figyelt kérdés
10 hónapos ivaros nőstény cicámmal játszottam tegnap este, elég fülledt volt a levegő, meg rohangászott fel-alá, akkor hallottam, hogy liheg... Ugyanúgy, mint a kutyák, szája nyitva, nyelve kint és elég hangos volt a légcsere. Ő az első cicám, és lehet, hogy idióta kérdés, de tényleg nem tudom, hogy ez normális-e? Még sosem láttam/hallottam macskát lihegni.
2011. jún. 8. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Normális, ritka, hogy egy macska lihegjen, de ők is így hűtenek :) Az enyém mindig liheg mostanában játék után, nagyon meleg van.
2011. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

igen, ha melegük van, és , ha nagyon elfáradnak.

a nagy melegben én a cicáimat vizes szivaccsal szoktam törölgetni,de semmi sampon, csak sima víz, mert nyalakodják magukat.

2011. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ó, szupi, köszönöm szépen :) Kicsit megijedtem tegnap, de akkor ok :)
2011. jún. 8. 11:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért lihet, mert kifáradt. Nyugi, utánna legalább sokáig fog aludni :)) A mienkkel minden nap lihegésig játszottunk.
2011. jún. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Igen, az enyém is liheg. Nem is csodálom, nagyon meleg van és egész késő délután egyedül rohangászik, aztán meg velünk este. Kicsit ilyenkor szoktam terelni a vizestálka felé, akkor kelletlenül iszik egy kicsit és folytatjuk tovább. :D
2011. jún. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, normális dolog nála is. Kisgyerek korom óta mindig volt macska körülöttem, most is van 2, szal nekem ez nem új. Nyilván aki nem élt még együtt macskával csak úgy látott 1-1 macskát néha annak ez új, mert ők a kutyával ellentétben elég ritkán csinálják. Csak akkor ha nagyon melegük van. Az enyém van hogy ilyenkor nyáron kimegy egy fél órára az udvarra, bejön és a ventilátor előtt elfekszik a konyhakövön olyan melege van, meg közben liheg. Ilyenkor adj neki friss vizet, mást nemigen tehetsz érte:)
2011. jún. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

11:35-ös vagyok

Esetleg tehetsz nedves ruhát a fejére, vagy a szivaccsal törölgetős módszer, amit előttem írtak se rossz.

2011. jún. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
enyém akkor liheg, mikor autókázunk a doki felé. :D
2011. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat és a tanácsokat :)
2011. jún. 8. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!