Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám?

Miért csinálja ezt a macskám?

Figyelt kérdés

2 éves nőstényről van szó, teljesen "panelmacska", nem mehet ki a lakásból.

A helyzet az, hogy rendszeresen odapisil valahová, pedig kiskorában hozzászoktattuk az alomhoz, és oda IS csinál... de mostanában egyre sűrűbben csinálja ezt, és hiába szidom le,stb... miért csinálhatja ezt? és mit tehetnénk ellene?


2011. jún. 8. 22:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Ivartalanítva van? Ha nem, akkor z a baj.
2011. jún. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
nincs, de ez miért függ össze?:O
2011. jún. 8. 22:54
 3/15 anonim ***** válasza:
Mert fiúzni akar, a nőstény macskák is sokszor jelölgetnek, főleg a lakásban tartottak, illetve lehet, hogy vérzik. Ez kb egy-másfél hétig tart, néhány macskánál nem lehet észrevenni, mert letisztogatja, más meg összeken mindent. Ezután jön a kéthetes tüzelési időszak, ilyenkor akar a lehető legtöbb kandúrral párosodni.
2011. jún. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyébként betegség megelőzése miatt is megéri ivartalanítani, szerintem szánjatok rá ennyit a nyugalma és nagyobb esélyű egészsgée miatt.
2011. jún. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ennek 2 oka valószínűsíthető:


1, érzi a szagot, akárhogy is takarítod, így neki az bizony wc :) Hypóval sem érdemes próbálkozni, abban is van ammónia (mint a vizeletben), a cicók buknak rá :)


2, betegség első jele lehet a megváltozott viselkedés. az én cicómnál is így derült ki a nagy baj (ő nemcsak a lakásban volt). Rendkívül érdekes, hogy az egyre sűrűbben előforduló össze-vissza pisiléssel vezetett rá erre (olvastam is róla, alig akartam elhinni, de az orvos aztán megmondta a tutit... sajnos késő volt). Szóval ha nem változik, esetleg más "tünetet" is észreveszel, futás a dokihoz.


Addig kipróbálhatod, hogy veszel macskaűző spray-t, és befújod azt a részt, vagy odaraksz valami nagy tárgyat (mondjuk egy fotelt, ami alá nem tud bemenni), hátha így leszokik róla.


A szakirodalom ilyenkor azt javasolja egyébként, hogy amikor csinálja (pisil éppen), akkor meg kell dobni valamivel (mondjuk egy alufólia, papír galacsin), vagy pl. vizipisztollyal lespriccelni, de mindezt úgy, hogy ne vegye észre, hogy Te voltál (azaz fordulj el gyorsan). Állítólag így a rossz szokásoktól sikeresen leszoktathatók.


Nem tudom már a cicás könyv címét, de idén olvastam erről (egy teljes könyvet).

2011. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, a másik ok a betegség is lehet, de azért most van a párzási időszak, és gondolom ő nem találkozott kandúrokkal... egész nyáron ilyen lehet akár. Vidd el orvoshoz, kérdezd meg, vizygálja meg, és ivartalanítsa, ha utána is fennáll a probléma, akkor megszokás vagy egyéb betegség.
2011. jún. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát igen, gondoltam már rá, hogy ki kéne ivrtalanítani...

de nem gondoltamhogy ez lehet a háttérben. bár mostanában nem úgy tűnt mintha tüzelne. legalábbis nem kornyikált egész éjjel, és nem tolta ugy ki a fenekét, stb...

Mg ez nem olyan jelölgetős pisinek tűnik, legalábbis nem olyan mint amivel a hímek szoktak jelölgetni.

2011. jún. 8. 23:02
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem is vizelet, hanem vér? Akkor még ne mszoktak kornyikálni :)
2011. jún. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A hipóban nincs ammónia, víz, nátrium-hipoklorit, némi nátrium-hidroxid és nátrium-klorid. Ammónia nicns benne.
2011. jún. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem egy cicám ezt csinálta hónapokon át. Míg rá nem jöttem, túl gyakran csinálja, és keveset, a cica kiderült fel volt fázva...

Gondolj erre is...

Túl sokszor van ingere a gyulladás miatt, és ezért mindenhol megpróbálja a pisilést, és vagy tud, vagy nem pisilni, mert csak az inger becsapta...

2011. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!