Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6-7 hetes kiscicám nem akar...

6-7 hetes kiscicám nem akar inni, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

nem rég kaptam, szóval új , 3 napja van nálam, velem alszik szóval teljesen összebarátkoztunk, rendesen eszik, de 3 nap alatt csak egyszer ivott, leraktam egy tálat neki tegnap előtt amit csurig töltöttem vízzel , és azóta is ugyan úgy áll, ma megpróbáltam tejet adni neki, de nem issza meg ,

ez normális?


meg nagyon sír, itt volt a barátom és ő nem nagyon szereti az állatokat ezért kiraktam a nappaliba és idejött az ajtómhoz és megállás nélkül nyávogott, vagy pl ha kimegyek a konyhába hallom hogy nyávog .. abba fogja ezt hagyni?


előre is köszi a segítséget


2011. jún. 9. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy semmi baja nincs. Enyém is látszólag nagyon keveset ivott mikor idekerült hozzánk, napokig nem is láttuk, hogy ivott volna. Meg is kérdeztük az állatorvost, hogy miért nem iszik. Azt mondta az állatok ha szomjasak, akkor isznak, csak lehet hogy akkor, mikor mi nem látjuk. Ők meg úgysem isznak egyszerre annyit, hogy egy tele töltött edényben meglásd a különbséget. :)


Tejet azt meg vízzel hígítva add neki, mert a sima tehéntejtől fosikálhat is. :)

2011. jún. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Még annyit, hogy a vizet azt minden nap cseréld neki, és naponta többször is!, mert pl. a mi nagyobbik macskánk ha nem elég tiszta vagy friss a vize, akkor tényleg nem iszik belőle. Ilyen melegben még inkább fontos, hogy rendszeresen cseréld a vizét.

2011. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a tanácsot és a segítséget :)
2011. jún. 9. 12:00
 4/13 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok. :)


A sírást majd lehet hogy abbahagyja, nyilván még új neki a hely, foglalkozz vele sokat. Talán csak azért nyávog, hogy felhívja magára a figyelmedet. De az is lehet, hogy csak ilyen beszédes. Nagyobbik macskánk is nagyon sokat nyávog, szimplán csak mert szeret "beszélgetni". :D


Ui.: Bocsi, hogy ennyiszer írtam, de rossz szokásom, hogy mindig akkor jut eszembe még valami, mikor már elküldtem az üzenetet. :D

2011. jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én a tejet inkább sehigy nem javasolnám. Akármivel hígítod, attól még tehéntej marad, attól meg hasmenése lesz. Esetleg ah veszel neki direkt cicatejet a boltban attól nem lesz baja, azt adhatsz neki. És tuti hogy iszik csak te nem látod, de ha már 3 napja előtte van a teli tál víz, akkor abból nem fog inni, cserélgesd naponta, mert a macskák iszony finnyásak tudnak lenni és az állott vízből nem fog inni. Azt meg, hogy egyedül hagyod, majd megszokja, ne aggódj, csak idő kell neki.
2011. jún. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*sehogy
2011. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egy ennyire pici cica még valószínűleg nem tanult meg lefetyelni, nem tud mit kezdeni a folyadékkal. Párszor bele kell nyomni az orrocskáját, arról lenyalja, aztán szép lassan belejön a lefetyelésbe is. De ha csak odateszed neki, fogalma sincs, mit kezdjen vele. Cicihez van szokva, nem tálhoz. Vagy kezdetnek dugd bele az ujjad a folyadékba, és hagyd, hogy arról lenyalogassa.
2011. jún. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

értem, :) reméljük megszokja a helyet és nem fog nyávogni, :)

mondjuk az amit mondtál, hogy foglalkozzak vele sokat, énis ezt gondolom, de barátom mondta, hogy szerinte nem kéne ennyit foglalkoznom vele , mert azért sír mert hozzám szokott , és ha ezt így folytatom akkor mindig utánam fog sírni, ebben igaza lehet?? :O

2011. jún. 9. 12:10
 9/13 A kérdező kommentje:
mert folyamatosan itt van bent velem a szobámban. ebben a 3 napban nem mentem sehova :D csak akkor van kint amikor én is, és ha egyedül hagyom kint akkor nyávog megállás nélkül, de amint behozom magamhoz abbahagyja feljön az ágyra és alszik vagy játszik .
2011. jún. 9. 12:12
 10/13 anonim ***** válasza:

12:04-esnek! Első vagyok.


Szerinted a boltban kapható cicatej micsoda? Vízzel hígított, felforralt tehéntej!!! Ennyi, és nem több. Csak kb. ötször annyiba kerül, mintha otthon magadnak megcsinálnád, ez benne az üzlet. Amúgy meg nem minden macska szereti a tejet, a mi macskáink pl. semmilyen formában nem isszák meg.

2011. jún. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!