Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon még mennyi ideje lehet...

Vajon még mennyi ideje lehet ellésig?

Figyelt kérdés

A cicám vemhes, már látszik a pocakja is, bár még nem túl nagy neki, de azért már mindkét oldalra szépen látni, hogy kidomborodik.

Nagyjából 4 hete volt, hogy láttam itt a kandúrt udvarolni, szóval gondolom, az "akció" is akkoriban történhetett. Vagyis 1 hónapja biztos vemhes a cicóm.


Utána olvastam, tudom, hogy általában 60 nap a vemhességi idejük, de ha már túl van az átlagos idő felén, és már több, mint 1 hónapja hasas, nem kéne jobban látszania a pocijának? Vagy lehetséges, hogy azért kisebb a hasa, mert nem lesz olyan sok kiscicája? EZ lenne az első ellése.

Mennyi ideje van még kb, mire megszületnek a picik?


2011. jún. 10. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól ki fog a dülledni mindkét oldalra, mikor itt az idő...szerintem 3 hét...
2011. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még akkor kb 2-3 hét lehet,de nem vagyok biztos benne.Ám a macska fial,nem ellik.
2011. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Elnézést kérek, akkor fial. Mifelénk úgy mondják, hogy a cica ellik, de tudom, hogy sok helyen csak a nagyobb állatokra (ló, tehén, stb.) használják az ellik szót, a kisebbekre (kutya, cica, stb.) meg azt, hogy fial. ;)

2011. jún. 10. 14:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Viszont már most csinálj neki a házban, egy csendes, nem forgalmas, félreeső helyre egy dobozt, és sokszor rakd bele, ott simogasd, dicsérd, és nagy eséllyel azt a dobozt választja. Fontos, hogy ne melléképületben, vagy udvaron szüljön, mert az idegen hímek megölik a kicsiket. De ha szerencséd van kifogod, mikor kezdődik a dolog, nyugtalan lesz, körbejárkál, keresi a helyét, és nyávog, majd gubbaszt...össze-vissza. Na ekkor rakd a helyére...ki fog jönni többször, mert a fájdalom elől menekülni akar majd, de nem baj rakd vissza mindig, mikor jön az idő, akkor már úgyis ott marad...

Ha igazán szeret, örülni fog hogy vele maradsz közben, csodálatos élmény, és annyira nem vészesen véres...simogasd, biztasd közben, mikor megszül egyet, majd minden kiscica placentáját meg fogja enni. Ezt hagyd szépen, nagyon jó neki, tele van vitaminnal, és tápanyaggal...abból lesz neki a kezdetekkor a finom tápláló tejcsi...

Előtte persze le kell szednie a kicsiről a burkot, különben nem kapna levegőt a kicsi, ezután nyalja sokat, azzal indítja be a légzést. Tehát ezután fontos figyelni, hogy minden kiscica sírjon, vagy mozogjon, vagy lélegezzen, és elinduljon a cici felé...persze csak a gondos mosdatás után. Ennek sorrendje attól is függ, milyen gyorsan jön a következő, tehát pl. az első mosdatását lehet abbahagyja, mert jön a második...

Lényeg hogy tudd mire számíthatsz, mert ha pl. a burkot nem szedi le záros határidőn belül, akkor neked kell leszedni, és a kiscicát az ujjaiddal óvatosan masszírozni...


Küldök a cicám szüléséről egy képsorozatot, hogy tudd mire számíts.

Én azért ajánlom neked az együtt szülést, mert azt tapasztaltam, hogy ezután nagyon hálás lesz az anya cica, még szorosabbá válik az emberrel a kapcsolata...


Majd láthatod a képeken, hogy pl. a negyedik cicánál először ette meg a placentát, és után szedte le a burkot...

Azt is megfigyelheted a képek végén, hogy 3 réteg törülköző van alattuk. Ez azért jó, mert mikor végzett, megmosdatta őket, megszáradtak, egyszerűen, óvatosan kihúztam alóluk a legfelső véreset..így tisztán tartottam őket...


[link]


Itt pedig végigkövetheted lelki erősítésként, hogyan nőttek fel, és a kis szutykos vakarcsokból, milyen szépek lesznek, ahogy nőnek:


[link]


Aztán gondolkozz az ivartalanításban feltétlenül!!!, ne légy macskaszaporító, elég árva macska van így is...

Írj ha kérdésed van...

2011. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon, nagyon szépen köszönöm az iménti leírást, hihetetlenül sokat segítettél vele!

A cicusom most 9 hónapos, és nem terveztem be a kicsiket, de sajnos minden óvintézkedésem ellenére is vemhes lett. Múlt héten vittem volna ivartalanítani, de akkorra kezdett meglátszani rajta, hogy áldott állapotban van. Szerdán vittem volna, és hétfőn vettem észre, hogy már domborodik a pocija... Felhívtam az állatorvost, hogy most mi legyen, de ő azt mondta, vemhesen nem végzi el a műtétet, pedig hát én úgy tudom, hogy csak a vemhesség legvégső stádiumában szokták azt javasolni, hogy várjunk a kicsik születéséig, mert olyankor már tényleg nem javasolt a műtéti beavatkozás.

Így hát most igyekszem a lehető legtöbbet megtenni a cicámért, hogy megkönnyítsem neki a következő heteket és a kismamaságot.


Már körbetelefonáltam az ismerősöket és barátokat, eddig nagyjából 3 kiscicának lenne gazdija.

És ha megszülettek a picik, az anyamacska is mindenképpen ivartalanítva lesz a szülés után. Nyugalom, nem tervezünk több kiscicát. Tudom, hogy sajnos már így is éppen elég macska van a menhelyeken...


És még egyszer nagyon szépen köszönöm a részletes leírást és a segítséget! Hálás vagyok érte, hogy ilyen pontosan leírtad nekem, mire kell feltétlenül odafigyelnem, ha érkeznek a picik.

És őszinte elismerésem, amiért ilyen gondos gazdija vagy a sajátod cicusodnak. :)

2011. jún. 10. 15:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia

Pedig ma már majdnem a vemhesség leg végéig lehet műteni, lehet bizonyos állatorvosok elvi okokból nem vállalják, és megértem őket is...

Igen sajnos, már 7 hónaposan "teherbe" szoktak esni...gyerekkoromban egy cicám, 9 hónaposan már anya volt...nehéz szülés is volt képzeld, az állatorvos a fülemen volt, és segített, mert az első kölyök olyan nagy volt, hogy csaknem jött ki...magától...az orvos szerint még fejletlen volt a medencéje. De minden rendbe volt, ki kellett segítenem az első cicát...ennyi, a többi már kisebb volt.


Én nyugodt vagyok, nem is támadok kiscicás gazdikat annyira ezen a lapon, mint sokan mások, csak inkább leírom, mint nem, ezt a tanácsot...az ivartalanítást, tudod nem tudhatom egy értelmes tizenéves ül ott, vagy egy hülye. Vagy egy értelmes felnőtt ül ott, vagy egy buta...érted, nem látlak...nem ismerlek...


Első szülő macskáknál a max 3 cica a leggyakoribb. Ritka az egy darab, és ritka a 4...persze én ezt kifogtam...a negyedik meglepi volt nekünk is, egy kis megpihenés után jött...

Akkor ezek szerint a képeket meg bírtad nézni? Nem olyan vészes, igaz?


Cicusomnaaaak? 9 van, plusz 4 a szomszédban, közös pártfogásban anyával.

:-))))

Csak egy fiú nincs ivartalanítva a 13-ból, de nem is nagyon kanos még, egyszer jött csak rá, tartott két napig... Na meg nem tud tüzelő lányok közelébe kerülni...


Küldök neked privátot is, képekkel...

2011. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!