Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért "kaparja el" az ételmara...

Miért "kaparja el" az ételmaradékot?

Figyelt kérdés

9 hetes kiscicám amikor jóllakik, a maradékot a tányéron "elkaparja", pontosabban kaparó mozdulatot végez, mert a kövön ugye nem tudja elkaparni:)


Tök édi:) Talán arra gondol, jó lesz szűkebb napokra?


2011. jún. 12. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, benne van az ösztön, hogy elássa ínségesebb időkre.

Ez udvaron külön izgi, amikor tereprendezést csináltunk, elképesztő mennyiségű csontot sikerült kiásni :D

2011. jún. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem két 9 hónapos cicum van, az egyikük ugyanezt csinálja. :) Ha már jól lakott, és nem kér többet, akkor körbe kapargatja a tálkáját, majd mint aki jól végezte dolgát, odébb áll. Sokszor csinálja ezt, de azért nem teszi minden étkezésnél, csak akkor, ha valami különlegesen finomat kap.

A másik cicám ezzel ellentétben nem szokott ilyesmivel foglalkozni; jön, eszik, elmegy. Nem igazán érdekli, hogy el is kaparja maga után a vacsiját, ő egyszerűen csak ott hagyja.


Hogy a kérdésedre válaszoljak; igen. Egyes macskák valóban megpróbálják elrejteni, vagy valamivel befedni az ennivalójukat, miután ettek, hogy más "ragadozó" ne találjon rá és ne egye el előlük. A kövön, vagy tálka mellett persze teljesen felesleges ez a mozdulatsor, de mégis, vannak cicák, akik minden egyes alkalommal, étkezésről étkezésre megteszik ezt, mert az ösztön akkor is ott van bennük. :)

2011. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyám csinálja ezt. Főzni szoktuk neki (csirkefej, láb, szárny, comb, farhát stb) és ami már nem kell neki, azt fogja és elássa. Mivel építkezünk, van egy sóderdombunk az udvaron, na abban szerintem már olyan őskövületek vannak... :D múltkor meg arra megyünk haza, hogy a fekete kutya (puli) tiszta fehér. Gondolkozok mi lehet, erre látom, hogy a cementes zsákból ki van egy csomó kaparva...hát persze hogy oda ásta el a kaját... :D meg hát az egész előkert tele van lyukakkal és dombokkal, aztán az a legjobb, amikor előhozza a nagy csontokat tiszta sárosan és azt eszi...

Egyébként a kutyák azért is csinálják ezt, mert így a csont megpuhul és könnyebben tudják rágni. Cicáknál én még nem tapasztaltam nálunk (ők is kint esznek), de hasonló lehet az oka, amiért ezt csinálják. :) Nagyon aranyosak ilyenkor, mindig megmosolygom. :D

2011. jún. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekünk is csinálta ezt a tacsi keverék :) egyszer az udvaron el akart ásni valami csontot, és észrevette hogy a terasztól figyeljük. a félkész lyukat beásta és elvitte máshova. olyan vicces volt :DD
2011. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, kutyikról tudtam, sőt a hófehér kiskutyám is megcsinálja, csupa fekete a pofija meg a mellső lábai.

De cicától olyan fura volt:)

2011. jún. 12. 12:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém pont ellenkezőleg tesz néha: ha nem tetszik neki az elétett ennivaló, körbekaparja a tányért, undorral ránknéz és otthagyja :)))
2011. jún. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!