Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám folyton összepisilja...

A macskám folyton összepisilja az ágyam. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Éppen a mai nap pisilta össze kb. huszadszorra az ágyam. Mit csináljak, hogy ne pisilja mindig össze? Már próbáltunk mindent, belenyomtuk a fejét a pisibe, kisikáltuk az ágyat többször is, az alom pedig rendszeresen takarítva van, szóval még az sem lehet a gond, hogy nem tudja hol elvégezni a dolgát. Megválni nem szeretnék tőle, de ez így nem mehet tovább. Mit tegyek?

(Még meg kell említenem, hogy tömblakásban élünk, tehát kert sincs, ahová kitehetném.)


2011. jún. 13. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem tudod kizárni pl a konyhába, fürdőbe?
2011. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Pelenkázd be vagy rakd ki az erkélyre.
2011. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincs ivartalanítva, de sokszor mikor nincs is az az, úgymond "korszaka", akkor is összepisilja.
2011. jún. 13. 21:20
 4/10 A kérdező kommentje:
Nincs erkélyünk, sem BÉZBÓZÜTÖnk, szóval ez a két lehetőség szintén kizárva.
2011. jún. 13. 21:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A macskának nagyon jó a szaglása, érzi, hogy ott már korábban is elvégezte a dolgát, és ezért pisil oda újra és újra. Szerezzetek takarítógépet, és tisztítsátok ki rendesen az ágyat. Az, hogy ti nem érzitek a szagot, az egy dolog, a macska attól még igen.
2011. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Fuj, hát zárd ki a folyosóra vagy legjobb ha elajándékozod egy kertes házban lakó embernek! A macska okos, gyönyörű állat, de csakis udvarba való!!!
2011. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Valaki már leírta, hogy érzi, hogy ő oda már végezte a dolgát, ezért újra és újra megjelöli, biztos ami biztos.


Az ágy, de legalább a matrac cseréje és az összes ágynemű, párna, takaró, és egyéb alapos, legalább 60 fokos mosása a minimum.

Enélkül addig fog odapisilni, amíg a szagot érzi.


Elriaszthatja, ha teszel rá alufóliát, és odacelluxozod, mert utálja a talpa alatt, de akkor te se tudod az ágyat használni.


Ez egy jó drága macska lesz most neked.

2011. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű, hogy az ivartalanítás hiánya miatt van, nagyon sok ivarost kandúrtól láttam ezt a jó szokást. Elsősorban ivartalanítani kell! Egylakásban tartott macska mozgáserületét lekorlátozni (tehát kizárni egy szobából HUZAMOSABB időre) nagyon hülye ötlet.
2011. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nőstény macskám csinálta ugyanezt. Ivartalanítás után kezdte. Csak az alapos takarítással tudtam megfékezni, de nagyon hosszadalmas volt. Én Domestossal csináltam, de többen javasolták az ecetet, és a citromlevet is. Ha kandúr, akkor mindenképp ivartalanítsd, akkor a vizelete sem lesz olyan büdös, és talán tényleg ennyi kell neki, hogy abbahagyja.
2011. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nemsokára ivartalanítva lesz, az ágyat pedig újból kisikáljuk azokkal, amiket javasoltatok. Sajnos matracot cserélni nem tudunk, mert nem olyan az ágy, de majd valahogy megoldjuk. :)
2011. jún. 14. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!