Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a cicamnak, el...

Mi baja lehet a cicamnak, el kell valnom tole, nem szeret itt lenni?

Figyelt kérdés

Eloszor is, :(.

10 hetes kandur cicamat 2 hete kaptuk. Amikor idejott mar tudta mi az alom, de mostanaban ossze vissza pisil mindenfele. (alomba is szokott) Jelolgetesre ez meg korai szerintem, kicsi hozza. A masik, hogy sokat nyavog. Eszik rendesen es jatszik is, de megis sokat hallani a hangjat. Olyan mintha a lakast szukosnek talalna es unatkozna. Az eredeti gazdanal is lakasban volt. Napi 2 orara hagyjuk magara egyebkent itthon vagyunk es a jatek is mindig megvan. Nem ertem mi baja lehet, de mar nagyon elvagyok keseredve. Ugy szerettem volna ot, de igy olyan mintha o nem szeretne itt lenni, de nem tudja elmondani es en nem segithetek. Nagyon bant, nem tudom mit tegyek, segitenel? :(


2011. jún. 15. 14:34
 1/6 anonim válasza:
Szia! Nekem is így volt a kandúrmacskámmal, ő 2 hónaposan került hozzám, és egy jó 4 hétig csak szokta a helyet. 2-3 hónap után abbahagyta a nyávogást, de nem azért nyávog, mert nem szeret ott lenni,- mivel játszik, gondolom jól érzi magát. Meg fogja szokni az új helyet és hidd el, imádni fogod! :D :)
2011. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
8 hetesen még korai volt elválasztani az anyjától és testvéreitől.Nyilván őket keresi.Az almot olyan helyre tedd, ahol nyugalom van. Először mi a fürdőszobába tettük, addig jó is volt, míg be nem indult a mosógép. Utána már nem mert bemenni akkor sem, mikor nem járt. Most a WC-ben van az alomtálca, alul vágtunk az ajtóra egy cicabejáratot, és rendben is van.
2011. jún. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az össze-vissza pisilés lehet normális is, sok kiscica csinálja. Azokat a helyeket ahová odarondít, fertőtlenítsd ki és ha teheted vásárolj macskamentás folyadékot és kend be a területet.

Szerintem nagyon fiatalka még ez a cica, lehet ezért nem találja a helyét. Legyél vele határozott amikor hozzányúlsz, hogy érezze erősebb vagy és meg tudod védeni. Két hét alatt ne várj csodát, de ha csak a felét teljesíted annak amit leírtál, már jó úton haladsz.

És! Amilyen hamar lehet, ivartalanítsd (nem tartozik a kérdéshez, de fontos :) ).

2011. jún. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a megnyugtato valaszokat! A nyavogas tenyleg a jatek miatt lehet, a jobol sosem eleg. :) Most labdat tettem egy hosszu rugalmas madzag vegere, ugy ugral utana, hogy megzabalom. Nem is nyavog a szentem. :) A pisilest nem igazan tudom hova tenni, az alom nyugodt helyen van es jo minosegu, osszetapados almot hasznalunk, rendszeresen takaritva. Az ivartalanitast mindenkepp megcsinaljuk, csak nem tudom mikor erdemes. Az itteni doki szerint 5 hos korban, a neten minel fiatalabbat olvastam, mert konnyeben gyogyul. Ahany orvos annyi felet mond. Szerintetek?
2011. jún. 15. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak ilyen hisztis kölykök, kinőtték a dolgot..

A mellépiszkítást meg ne hagyd, szagoltasd meg vele, kiabálj rá, és az alomba meg dicsérd, simogasd.

2011. jún. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ivartalanításra:

Ha és ismételten HA jól ismered az állatorvost, kérdezd meg őt, hogy mikor hajlandó a legkorábban elvállalni. Ha nem vagy még ismerős doki ügyben akkor maradjon a standard 4-8 hónapos kor a cica súlyától függően.

2011. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!