Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen színű cica lehetne...

Milyen színű cica lehetne ebből a 2 törzskönyves cicából?

Figyelt kérdés

Egy gyönyörű whiskasból és egy gyönyörű brit márvány cicából?

Tapló emberek ne válaszoljanak!

A kép a nőstényről: [link]

A kép a hímről: [link]


2011. jún. 15. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lenne köztük ilyen is-olyan is.
2011. jún. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jajj. Ha a thai/sziámi cicával nem jön össze, akkor keresel mást?

Egyáltalán, minek akarod szaporítani a cicát, ha láthatóan nem értesz hozzá?

2011. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:
Barna cirmos fiúk és teknőctarka cirmos lányok. Lehet köztük hagyományos cirmos és márványcirmos is.
2011. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
lehet lesz benne tiszta olyanmint a szülei, vagy kitudja, lehet nem lesz olyan benne. az még a jövő zenéje, ha megszületnek a kiscicák. de különleges szinű egyedek jönnek majd létre.
2011. jún. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kőkorszaki Enikő!


Inkább az a kérdés, hogy miért NE vállaljon kiscicát!?

Ez a webhely azért van ha valamit nem tudsz itt MEG KÉRDEZHETED! Ha meg nem válaszolni szeretnél a kérdésre kattints a vissza gombra és nem ossz ki más ember, főleg ne hülyeséggel!!

2011. jún. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pepepp, köszönöm a tanácsod, megfogadom.

Bár magam a kisállatok (főként tengerimalac) és a kutyák tartásának ismereteiben vagyok jártas, azért a cicákra vonatkozó kérdéseket és főként válaszokat is el szoktam olvasni, mert mindig tanul az ember. Ez esetben az tűnt fel, hogy a kérdező egy sziámi, más vélekedések szerint thai macskusszal szerette volna 'összehozni' kedvencét, majd erre negatív válaszokat kapott (ha megfigyeled, ott nem szóltam hozzá). Nem sokkal ezt követően jött a fenti kérdés. Válaszommal pusztán arra szerettem volna rávilágítani, hogy a kérdezőről az a kép rajzolódik, hogy macskáját mindenképp szaporítani szeretné, holott mint tudjuk, rengeteg gazdátlan kisállat (köztük cica) van, és a kérdező szemmel láthatóan nem tenyésztő.


Elnézést, ha válaszommal hamis feltételezésre alapoztam, legközelebb jobban meggondolom a "Válasz elküldése" gomb használatát.

Üdvözlettel: K. E.

2011. jún. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok és köszönöm a válaszokat.

Nem, nem szeretném őket pároztatni, félreértés ne essék. Csupán kíváncsi vagyok, milyen színű egyedek lehetnének belőle, de emiatt nem kell feltételezni, hogy pároztatnám őket.

Azért kérdeztem meg, mert igen Nem értek a cicáknál a színekhez, és a kombinációkhoz.


Amúgy meg az animal planeten szoktam nézni a 101 macskákat, és ott egy szürke perzsát pároztattak egy sziámival, és abból lett a himalájiai, szóval csak ilyen téren érdekelnének a színek!

Elnézést, hogyha félreértést okoztam. Csupán nem akartam minden kíváncsi kérdésemet, egy kérdésben lebonyolítani.


Még egyszer bocsánat.

2011. jún. 16. 09:49
 8/9 Platypus ***** válasza:

A macskák vörös színe klasszikus példa a genetika tankönyvekben a nemhez kötött öröklődéshez. Az X kromoszómához kötötten öröklődik. X(v)jelölje a vörös allélt hordozó X-et, X(f) a sima, vad feketét. A harmadik variáció a hímeknél az Y, ez nem hordozza egyiket sem. A nőstény X(f)X(f), a hím X(v)Y. Az anya minden kölykének csak (X(f)-et adhat. Az apa a lányainak X(v)-t, a fiainak y-t. Ebből kétféle utód lehet. X(f)X(v) lányok és X(f)Y fiúk. Az X(f)X(v) hordozza a vöröset és a feketét, mindkető megjelenik, azaz teknőctarka lesz. Mivel csak a nőstényeknek van 2 X kromoszómája, ezért csak ők lehetnek teknőctarkák. Jelen esetben a teknőctarkasághoz jár némi cirom is. A hímeknek csak X(f) alléljuk van, azaz nem lesz bennük vörös, feketék, pontosabban a fekete cirmos változatai lesznek, ez a sima barna cirmos.


Itt egy lehetőség a nőstényekre:

[link]

Ez meg a hímekre:

[link]


Ami a perzsás példádat illeti, ha a perzsának az egyik szülője himalája volt, akkor egy sziámitól az utódok fele sziámi mintás lesz, de sima félhosszú szőrű keverékek.


Nézd meg ezt a linket: [link]

2011. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hűha! az utolsó link nagyon jó ^^ 1000x kösziii ^^
2011. jún. 16. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!