Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen jeleket kell figyelnem,...

Milyen jeleket kell figyelnem, hogy tudjam eljött a szülés napja?

Figyelt kérdés
sziámi cicám pepiron kedd-szerdán tölti a 9. hetet a vemhességében. e igazábol most már bármikor szülhet, és én mindenképpen szeretnék aznap otthon maradni vele. mik a jelei annak,h nemsokára beindul a folyamat?
2009. márc. 23. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Felkészülés az ellésre


Az ellés közeledtét sok macska a viselkedésével jelzi. Egyre szeretetteljesebben viselkednek és sok szeretetet, törődést igényelnek. Néha azonban váratlan ingerlékenység is felléphet, ezért legyen óvatos. A vemhesség vége felé biztonságos helyet keresnek az elléshez. Minél közelebb az ellés időpontja, annál nyugtalanabbul teszik ezt. Az utolsó 24 órában a legtöbb macska nem eszik, az ellés megindulását pedig zihálás jelzi. Ilyenkor kényelmetlenül érezhetik magukat egyedül és szinte ráakaszkodhatnak a tulajdonosukhoz. Néhány nappal az ellés előtt 37,8 C° alá eshet a testhőmérsékletük, ami különösen az utolsó 24 órára jellemző.


Ha a macska kapcsolata megfelelő a tulajdonosával, akkor nem kíván egyedül lenni az ellés alatt. Ha az ilyen macskát magára hagyják, akár vissza is tarthatja az ellést, amíg a tulajdonos hazaérkezik. Időben készítse elő az ellető ládát. Helyezze azt egy biztonságos, félreeső, árnyékos helyre. Elég nagynak kell ahhoz lennie, hogy a nőstény szabadon körbeforoghasson benne és a pereme elég alacsony legyen, hogy kilásson belőle. A láda alját több réteg újságpapírral bélelje. Ennek felső, beszennyeződött rétegét könnyen, az anya és az újszülöttek zavarása nélkül is eltávolíthatja.



[link]

2009. márc. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már négy éve van szüléssel kapcsolatos tapasztalatom a cicáknál és mindig hívnak a szüléshez, egyedül egyszerűen nem maradnak:). Ennek ellenére nem tudnám biztosan, hogy melyik napra vegyek ki szabadnapot, ha dolgoznék. Először is azért, mert az egyik már előtte kb. 2 nappal a társaságomra vágyik, azt se bánná, ha lefeküdnék mellé (volt ilyen:), én elaludtam ő kiment:D), a másik viszont valójában már a vajúdás vége felé jön utánam nagy nyávogással és követeli, hogy vele maradjak. Ha otthagyom, azonnal szalad utánam. Tény, hogy arra is képesek, hogy visszatartsák a szülést:), volt ilyen tapasztalatom. Viszont azt vettem észre, hogy ilyenkor jobban elhúzódott a szülés.

Ha "olyan" a kapcsolatod vele, biztosan észre fogod venni, hogy valami kezdődik. Pl. a hasuk mintha megereszkedne és egy-két nappal előtte a szopizáshoz a csecsük is megduzzad, érezhetően mintha megtelne. Az egyik cicámnak szintén ehéten kéne szülnie, már elkészítettem a helyét:). Néha beteszem oda, hogy szoktassam:), az az ő helye. Olyan helyen legyen a kuckó, hogy senki ne zavarhasson Titeket, előtte és utána se egy ideig. Így biztosan kialakul a bizalom köztetek. Szerintem a papír nem a legjobb ötlet:(. Én egy régi szőnyegből vágtam ki egy darabot és odaszögeltem a ládába, így is képes felkaparni. Erre pedig régi pelusokat,rongyokat teszek, bár ezt sem marad a helyén szülés közben. Aztán a végén minden rongyot kiszedek alóla és ha lehet alájuk teszek még egy tisztát, hogy ne legyenek netalán a nedves szőnyegen.

Hát ez hosszóra sikerült....bocs:)

2009. márc. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Igaz nekem nem fajtiszta cicáim voltak eddig,de azért szülés terén én is tapasztalt vagyok.

Lássuk csak,előjelek?Egész nap nemtudod őket levakarni magadról,nekem rendesen fjt a lábam estére,annyira dörgölőztek.Abból is leestt,hogy 2 lánycicám a terhesség elején püfölték egymást,az utolsó napokban viszont nyalták falták.Szóval akkor tényleg ragaszkodóbbak.

Aztán amikor eljött a szülés napja,úristen,nos nekem elbújtak szinte mindig,maguktól meglettek a babák,sosem volt semmi komplikáció,az utolsó szülése volt a cicámnak rossz,igazából már nem volt fiatal,7 éves volt utolsó szülése előtt a szomszéd kutya szétmarta a pociját,súlyos műtétei voltak,majd ezután még egy kocsi is átment a csípőjén,de abból fegyógyult.E volt a veszte azthiszem,mert az utolsó szülést nem élte túl.A fürdőszobában kezdett el vajúdni,szépen be is készítettem neki a dobozkáját,de nem akart tágulni sehogysem.nagyon fájt neki,mert éktelen nyávogásba kezdett,én meg nyomtam a pociját,hogy jöjjenek már ki.Meg is lettek nemsokára a babák,de mind beteg volt,csupaszok voltak és halva születtek és az én hősies cicum is belehalt.Azóta nem volt csak egy cicum TC,neki az anyja meghalt 1 hónapos korában,tépszeren nőtt fel,mégis egy igazi csibész lett,de a fránya szomszédok vele is végeztek:SUtálm őket

Jah amúgy szép szülést a cicunak:))

2009. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
63.nap körül jobb ha elkülönited egy erre készitett helyre.bármikor megindulhat az ellés
2009. ápr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen! Nekem is most fog szülni a macskám!
2017. ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is megszült tegnap ötöt is. Jajj szegénynek az első volt és nagyon megszenvedte de jól vannak mind, az első jövevényt kivéve, mert már úgy jött a világra.
2017. jún. 7. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!