Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vemhes a cicám. Nagyjából a...

Vemhes a cicám. Nagyjából a jövő héten fog megelleni, ha minden igaz. De honnan fogom tudni, hogy mikor? Vagyis, mik a közvetlen előjelei annak amikor megindul a szülés?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 19:50
 1/10 anonim válasza:
88%

Hol tartod a macskát? Kizárólag lakásban, vagy mászkál a szabadban is?


Mert ha kint is mászkál akkor a legjobb ha nem dajkálgatod meg pesztrálgatod majd. Rakjál ki neki egy dobozt valami zárt helyen és ne nagyon menj a közelébe. Aztán majd csak azt fogod észrevenni, hogy megjelenik a kismacskákkal. Nem szeretik ha van valaki ott "levezetni a szülést"

2011. júl. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Szia! A mi cicánk előző nap már nem evett szinte semmit. Csak a tejet itta meg. Furán nyávogott, mintha fájna valamije. Gondolom már fájásai voltak. Ja és napokkal előtte már kereste a helyet hova fialjon. Ha beengedtük a lakásba mindig elbújt és befészkelte magát az egyik sarokba. Nálunk ezek voltak a jelek. De biztos minden macskánál máshogy van, úgy mint két szülés sem egyforma.
2011. júl. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ha benti cica észreveszed a viselkedésén, keresi a helyet, még ha készítesz neki akkor is keresgél.

néha előző nap már váladékozhat is, sűrűn nyalogatja

a nemiszervét.

azért én már több cicánál is ott voltam mellette, simogattam, vizet adtam neki, volt olyan, hogy hajnalfele a hatodik cicánál én vágtam el a köldökzsninórt, annyira kimerült a mamacica, hogy nem volt ereje hozzá.

ha kinti cica, az még bonyolultabb...elbújnak fialni, aztán meg hurcolásszák a kicsiket.

2011. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi, szépen a válaszokat :) Végül is megszülettek a cicák és minden probléma mentesen zajlott :) és ahhoz képest, hogy első szülés nagyon ügyesen is viselkedik a picikém :)
2011. júl. 3. 12:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

jóóól van örülök neki, remélem később is gondodkodó anyacica lesz:)))

azért légy óvatos, mert akár két hét múlva újra tüzelhet, és akkor "bedilizik"és el is tűnhet a kandúrok hatására. visszajönnek a büdösök, de már egy újabb packkal a pocijukban.

üdv és jó kiscicázást:))

2011. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne az alom felnevelése után ivartalanítani a mamát.
2011. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére mindegyik kiscicának már megvan a gazdija :) Alig várják, hogy elvihessék őket, aztán utána a mama ivartalanítva lesz :) tündéri három kis gengszter lett :D
2011. júl. 3. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Kép lesz majd róluk?
2011. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Falun ***** válasza:
100%

észre lehet venni. :)

jön-megy, nem találja a helyét, hangosan nyávog, követ a lakásban, ha kiteszel egy dobozt azonnal beleugrik.

Ha kinti cica akkor ne aggódj Ő már megtalálta a megfelelő helyet. Eldugott csendes helyet keres a kicsinyeinek (padlás, ólpadlás, szalma, szekrénytető...) :)

tegyél ki neki egy dobozt, tegyél bele egy puha ruhát is.

:)

2011. júl. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Igen valószínű, ha már kinyíltak a szemeik akkor teszek róluk képeket :) most még kis esetlenek :) de a hangjuk hatalmas :D
2011. júl. 4. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!