Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Hány évig él egy macska?

csak kíváncsi vagyok

2009. márc. 23. 14:51  Privát üzenet  

A válaszok
A mi macskáink átlag 15-16 évet éltek. Szerencsére jó helyen lakunk (alig van autósforgalom), és rendszeresen látja őket állatorvos is, így az utóbbi 20 évben 1-2 kivétellel az összes végelgyengüléssel távozott az örök vadászmezőkre.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont 2009. márc. 23. 14:54 Privát üzenet
Azt mondják ha oltva, és rendszeresen féregtelenítve vannak, valamit IVARTALANÍTVA, akkor 15-20 évig is élnek. Ezek nélkül alig pár évet.

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2009. márc. 23. 14:56 Privát üzenet
Igaz az előttem szóló! Oltva, féregtelenítve és lehetőleg e megfelelô időben ivartalanítva 15-20 év!

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/9Időpont 2009. márc. 23. 14:59 Privát üzenet

Az én "legöregebbem" 21 éves. Még rohangál, de hamar elfárad. A másik 16. Kinti/benti cicák macskaajtóval ők mennek ki és be.

Fél éves korukban ivartalanítottak, rendszeresen oltottak, és kiskorukban hónapokat töltöttem azzal, hogy nagyon féljenek kimenni az utca felőli kerítésen, arra a mai napig nem járnak.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2009. márc. 23. 15:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

a mi macskánk a legöregebb az még csak kettő éves és bevan oltvasajnos tt sok az auto de soha nem az utfele megy szerencséra mert mögöttünk van a hegy és oda szokott elmenni és 2 hét mulva lesz ivartalanítva

# 5/9Időpont 2009. márc. 23. 15:12 Privát üzenet
Nekünk 17 éves volt a legöregebb, nőstény, ivaros.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2009. márc. 23. 15:15 Privát üzenet
nekem 3 szép 10 éves kandúrom van és csak az egyiken látszik, hogy nem mai darab

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2009. márc. 23. 19:38 Privát üzenet
Nekem a legöregebb 19 éves. Csak lakásban él. De halt meg cicám 14 évese, és 6 évesen is, igaz neki hasnyálmirigy gyulladása volt. De az öreg mellett még van egy 6 éves, és egy 4 éves. Ők anya és fia.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2009. ápr. 8. 20:20 Privát üzenet

hát átlagosan 13-15 év, de egészséges macska akár 20 évig is élhet. ha túltáplált, a cica akkor korábban fog meghalni.

asszem a legidősebb macska 27 éves volt, de nem biztos.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/9Időpont 2009. ápr. 12. 22:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Meddig bírja egy macska étel nélkül? Ugyanis beteg, kezelés alatt van, infúziót kapott kiszáradás miatt, de itthon semmit nem eszik 3-ik napja, borul fel a gyengeségtől.
Létezik olyan hogy macska AIDS?
Elpusztult házi kisállatkaval, aki már csaladtagnak számított (kutya, macska) mit lehet tenni? Kertem, udvarom nincs, tömbházban lakom. Kartondoboz kizárva, annál jóval többet érdemel.
Miért hányhat egy macska?
Eltörött, megrepedt, vagy csak meghúzódott a macska lába?
Mennyire bevett szokás, hogy macska farokcsigolyának elmozdulásával nem csinálnak semmit?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!