Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem szöknek el a kiscicák?

Nem szöknek el a kiscicák?

Figyelt kérdés
Kaptam két 9 hetes kiscicát. Éjszakára zárjam őket ketrecbe? Vagy felesleges? Félek, hogy elkóborolnak .
2011. jún. 20. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nehogy ketrecbe zárd!

inkább hagy legyenek bent a házba 1-2 hétig, és csak nappal legyenek kint, hogy szokják a helyet. utána ha kint is van nekik fekvőhely, akkor nyugodtan kint lehetnek mint a többi macska :)

2011. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Rajtuk kivül nincs cicád, akihez esetleg csatlakozna? Nekünk amikor hoztuk a kicsiket még volt egy anyamacska, akinek elpusztultak a kicsinyei, és a sajátjaként kezelte őket, szoptatta, tisztitgatta a bundájukat. Aztán megmérgezték az anyát, igy a kicsik egyedül maradtak és ezért bezártuk őket a garázsba éjjelre. Nem tetszett nekik, minden kis lyukon ki akartak mászni. Most kb. két évesek a cicák, nappal a garázsban vannak (a kutyám miatt, mert kicsiként még elviselte őket, de amikor megnőtt feléledt benne a foxivadászösztön...) és éjszaka vannak kint. Kb. 10-12 hetesek voltak, amikor éjjelre először kiengedtük őket, ma már elmászkálnak mindenfelé, de reggel már a garázs előtt várják a nappali pihit. Esetleg az első pár napban szerintem zárd be őket, szoktatsd magadhoz, etesd úgy őket, hogy ott vagy te is, hogy megszokjanak és menjenek vissza hozzád. Meg próbáld meg azt, hogy menj távolabb tőlük és hivd őket a nevükön, hogy szokják, hogyha hivod őket akkor menni kell. Nekem ezek beváltak. Jó cicázást! :)
2011. jún. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nincs sajnos másik cicám. Csak megszokják a helyet.
2011. jún. 20. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a garázsba aludt a cicusom kiskorában:))
2011. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hetes a kiscicám de még nem merném egyedül kiengedni.

Ketrecbe semmiképp ne zárd be. Nincs legalább egy melléképület, amire rácsukhatnád az ajtaját és biztonságban lenne?

Azért még van mit tapasztalnia, ne hagyd így egyedül, felügyelet nélkül, mert az első kutya, amelyiknek az útjába kerül széttépheti, elkóborolhat, stb...

2011. jún. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!