Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt esetleg macskatenyészt...

Van itt esetleg macskatenyésztő? Feltehetnék pár kérdést?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 10:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A kicsi lakás nem probléma, főleg akkor nem, ha ki tudod vinni időnként levegőzni is (persze csak ha már be van oltva). Egy ekkora lakás arra bőven elég, hogy nagyokat sprinteljen (egyes cicáknál még a fal sem akadály, simán felszaladnak rá :D), és ha vannak játékai, labdái, meg ehhez hasonlók, akkor el fogja tudni szórakoztatni magát. :) Ami ennél fontosabb, hogy - főleg az első időkben - sokat foglalkozzatok vele, mert a cicáknál is van "tinédzserkorszak", kb. 3-6 hónapos koruk körül, amikor ha túl sokat unatkoznak, akkor rettentő kreatívak tudnak lenni a lakás lebontását illetően. :)


Sajnos nekem már nincs maine coon-os ismerősöm, aki volt az már abbahagyta, pedig szívesen segítenék jó tenyésztőt találni neked. Azonban eszembe jutott még egy tipp: látogass ki néhány kiállításra, ott találkozhatsz szimpatikus tenyésztőkkel, és helyben megtekintheted a leendő cicád szüleit is. :)


Néhány egyesület, ahol megkukkanthatod a tenyésztőket és a kiállítások időpontjait:

Felis Hungarica: [link]

Macskamánia: [link]

Famkat: [link]


Remélem, segítettem! Biztosan megtalálod majd az igazit! :) Eredményes kiscicakeresést, és nagyon hosszú, boldog cicás éveket kívánok neked!

2011. jún. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönök mindent, nagyon sokat segítettél!

Remélem, megtalálom majd az Igazit! :)

2011. jún. 23. 11:22
 13/21 A kérdező kommentje:

Szia Leiah!


Újra itt. Böngésztem egy kicsit és találtam egy győri (én is győri vagyok) MC tenyészetet. Én sajnos nem értek a kiállítási eredményekhez, elvárásokhoz, ezért belinkelem neked a kennel honlapját, ha átfutnád azt nagyon megköszönném!


[link]


90ezer egyébként innen egy cicus.

2011. jún. 24. 17:21
 14/21 anonim ***** válasza:

Átfutottam a honlapot, én két dolgot hiányoltam róla. Egyrészt a tenyészcicák szűrési eredményeit (FeLV, FIP, FIV, PKD és dysplasia negatív tesztek másolata), másrészt az egyesület nevét, ahol a tenyésztő regisztrálva van.


Az alapján, hogy mennyire sokat foglalkozik a tenyésztő a cicáival (rendszeresen jár kiállításokra, gondozza a honlapot, kapcsolatot tart a többi tenyésztővel, frissíti új tenyészállatokkal a vérvonalát, stb.) arra következtetek, hogy rendben van vele minden. Azért a következő e-mailben a szűrésekre mindenképpen kérdezz rá! Azt sem árt megkérdezni, hogy hol tag a tenyésztő. Ha a Fife-ben (Felis Hungarica), akkor biztos lehetsz benne, hogy oltott, chipelt cicát fogsz kapni, és hogy a tenyészcicák szűrve vannak, náluk ez alapelvárás.


Az minden esetre nekem szimpatikus, hogy perzsákkal kezdte. :P (Én is perzsázom.)


A 90 ezer egyébként szerintem reális ár egy kedvenc cicáért, de az ne legyen szempont, hogy mennyire lakik közel hozzád, hiszen telefonon amúgy is lehet kapcsolatot tartani, a lényeg, hogy egészséges, jó minőségű cicád legyen.


100 szónak is egy a vége, szerintem ez egy felelős tenyésztő, szóval érdeklődj nála bátran! :)

2011. jún. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Szia Leiah!


Jó hírem van! Vettem a bátorságot és ma felhívtam a tenyészetet, amit belinkeltem neked! Viszont lehet, hogy elrontottam... Annyira görcsöltem és örültem, hogy csak annyit kérdeztem, hogy szabad-e még az általunk kinézett cicus és holnap már megyünk is őt megnézni. Lehet, hogy hamari voltam?


Mondjuk lemondani már nyilván nem fogom a "randit", de most a párommal teljesen be vagyunk zsongva.


Pár jó szó most igazán jól jönne! Mit kell nézni konkrétan kölykön? Milyen legyen az első találkozásnál a kicsi? Remélem, érted, mire gondolok.


Többedszerre is tényleg köszönök mindent! Nélküled szerintem még mindig csak álom és álmodozás lenne ez az egész! :)

2011. júl. 1. 20:47
 16/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Valóban "hamari" voltál egy picit, de az a tapasztalat, hogy a legtöbben ebben a helyzetben hasonlóan viselkednek, mint te. Érthető, hogy minden vágyad a cica, és az is, hogy minél hamarabb szeretnéd őt megismerni, sőt, hazavinni... :) Valószínűleg mindegy, mit írok, mert ez a dolog már eldőlt... :)


Azért a legfontosabbakra figyelj oda: A cica környezete fontos, ahol született, ahol tartják. Csak olyan helyről ajánlott cicát hozni, ahol az állatok családtagként élnek a tenyésztővel, mert az ilyen helyen született cicák sokkal jobban szocializáltak, egészségesebbek, életvidámabbak. A kiscicáknak vidámnak, egészségesnek kell látszaniuk, a fenekük, szemük, orruk tiszta kell, legyen, és nem lehetnek túl félénkek sem (ámbár ez temperamentumfüggő is, vannak kiscicák, akik nehezebben nyílnak meg először, de később igazi szerelem alakul ki köztük és a gazdájuk között, és ők általában "egygazdisok", csak egyetlen embert szeretnek igazán).


Amikor a kicsit kézbe veszed, nem mutathatja fájdalom jelét, nem lehet agresszív, de normális, ha kicsit tiltakozik eleinte, hiszen még idegen vagy neki. Bár az anyjuk társaságában a kicsik általában elég bátrak szoktak lenni, de ez sem igaz mindenkire. Ha csikized a hasát, a legtöbb kiscica játszani kezd. Ha labdát gurítasz előtte, szalad utána.


Összességében nincs két egyforma cica, tehát nem is viselkednek egyformán az első találkozáskor, de ha összeilletek, azt érezni fogod. :) Amit még tudj: a vagány, könnyen ismerkedős cica később nagyobb eséllyel szedi majd szét a lakásodat - éppen a kíváncsi természete miatt - mint a visszahúzódóbb, félénkebb. Utóbbi jobban fog kötődni hozzád, de mindig bizalmatlanabb lesz az idegenekkel. A vagány cica mellett viszont sosem fogsz unatkozni, mert ő mindig kitalál majd valamit, hogy szórakoztasson. :) (A tinédzserkora után azonban rendszerint ő is megnyugszik, és kevésbé lesz kártékony.)


Mindegy, milyen a cica temperamentuma, a lényeg, hogy foglalkozzatok vele sokat! Hihetetlen dolgokra meg lehet tanítani őket, ha idejében elkezditek. Nekem volt már biciklizős-hátizsákban utazós, pórázon sétálós, hívó szóra bárhonnan (utcán is) visszajövő cicám is. Igaz, rengeteget törődtem velük, főleg kicsi korukban, amikor el voltak anyátlanodva (szó szerint). A kulcs, hogy fogadd el őt olyannak, amilyen, hiszen minden cicának rengeteg jó tulajdonsága van, és mindegyiknek vannak rigolyái is, ugyanúgy mint nekünk, embereknek.

2011. júl. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ma voltunk megnézni a cicust. Első látásra szerelem volt.

A hely szép tiszta volt, kedves, ápolt cicákkal. A tenyésztő is kedves és segítőkész. Elmondott mindent az ápolásáról, etetéséről. Úgy gondoltuk, nem kell tovább keresgélnünk, megtaláltuk, az "igazit". Letettük érte az előleget, amiről mindketten kitöltöttünk egy-egy igazolást, egy példány az övék, egy a miénk.


A választottunk egyébként nagyon kedves. Mikor az ölembe vettem még majdnem, hogy el is aludt. Közvetlen, bújós cicának tűnik. Nem olyan izgága, mint több testvére, de ez így pont jó. 14 hetesen hozhatjuk majd el őt, most 12 hetes. Még mindig szopizik, tápevésen kívül. :) Csodálkoztam is, hogy még engedi az anyja.


Ma be is vásároltunk neki, egy valamit azonban nem találtunk: a tenyésztő mondta, hogy a farka töve zsírosodásra hajlamos, amire kell neki venni valami púdert. A Fressnapfban azonban nem találtunk... Hol érdemes keresni?

2011. júl. 2. 17:14
 18/21 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes, hogy a kiscica ilyen sokáig lehet még a mamájával. A késői szopizás nem feltétlenül szükséges, igaz, nem is káros, a végén úgyis maguktól fogják a kicsik abbahagyni. Amíg a mamacica szoptat, biztosan nem fog tüzelni, így ez inkább a tenyésztőnek könnyebbség... (Tapasztalat.)


Webshopban találtam neked szárazsampont (púdert), de ha nem akarsz rendelni, akkor állatpatikában érdemes még megnézni. Győrben itt van állatpatika:

[link]

Így néz ki a macskapúder:

[link]

Én mondjuk nem vagyok ennyire alapos, én szagtalan babapúdert szoktam a cicáimnál használni, igaz, az nem tisztít, csak a csomósodást gátolja.


Egy kérés: belinkelnéd nekem a leendő cicádat? Most már én is kíváncsi vagyok rá. A temperamentuma alapján (ahogy leírtad) szimpatikus cicusnak tűnik, akiből hűséges, kedves barát válik majd, mire felnő. :)

2011. júl. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Szia!


Nos, ő az én kis szépségem: [link]

Remélem, behozza a linket...

Igazi kis tömörgyönyör kisfiú, már alig várom, hogy megérkezzen.


Kérdés: magyarán a púder az a száraz sampon? Mert olyat láttam a Fressnapfban.

2011. júl. 4. 11:05
 20/21 A kérdező kommentje:
Még egy: Te pedig küldenél nekem linket a Te honlapodról? Szívesen megnézném a cicáidat. :)
2011. júl. 4. 11:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!