Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Feltehetnek BAR listára, ha...

Feltehetnek BAR listára, ha január óta nem fizetem ki a 18. 000 Ft-os "hiteltörlesztést"?

Figyelt kérdés
Ezzel fenyeget a Credigen bank, hogy megadja az adataimat a KHR-nek, és akkor 5 évig nem vehetek fel hitelt sehonnan. Őszintén szólva tavaly november óta rossz a számítógépes rendszerük, és rossz adatokat küldenek ki. Azt mondták többször telefonban, hogy vegyem a leveleket tárgytalannak, és elnézésem kérik. A behajtási osztályuk meg sorozatban küldi, az irreálisan magas összegekről a felszólításokat csekkel mellékelve. Tavaly még 4300 Ft volt a törlesztőrészletem novemberben. Megnéztem az összes levelüket 2009. évre, és a törlesztéseim, mindig 100 Ft-al csökkentek havonta, a befizetéseim után. Ezért ehhez mérten, minden hónapban utaltam nekik a törlesztőrészleteimet. Most meg a "BAR" listával fenyegetnek, hogy elküldik, vagy már el is küldték oda az adataimat, és követelik rajtam a fent említett összeget. (jövőhétem bemegyek a bankba személyesen)
2010. máj. 6. 22:21
 1/7 anonim válasza:
bizony igen. ha nem tudsz fizetni beszélj a bankkal és kérj módósitást.vagy 5 évig nem kapsz hitel ujra ha felkerülsz a BAR KHRre!!
2010. máj. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem adhatja át a referenciaadatokat a KHR részére. Ahhoz, hogy az adataid bekerüljenek elmaradás esetén két dolognak EGYÜTTESEN kell teljesülni:

1. A mindenkori minimálbért meghaladó összegű a tartozásod

2. Az 1. pontban rögzített összeggel legalább 90 napig szakadatlan tartozol.

2010. máj. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem egészen értem...január óta nem fizeted a havi 18 ezret?


mennyivel tartozol még nekik összesen? tartozol egyáltalán még?

2010. máj. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Decemberben 4200 Ft körül kellett volna vonniuk hónap elején a folyószámlámról, de ők hó végén 9000 Ft-ot próbáltak, szerencsére nem sikerült, mert hó végén már nem volt annyi a számlámon. Januárban 10.000 Ft-ot vontak, gondoltam ez még valamelyest rendben van, mert decemberben nem vonták a normál 4200 Ft-os összeget, így a decemberi és januári összeget letudtam januárban. De január óta hónapról-hónapra többet akartak vonni, mint amennyit ténylegesen fizetnem kellene, de szüneteltetem a bankomnál a beszedési megbízást, így nem tudják vonni a rossz összegeket. Februárban már 13.000 Ft-ot akart vonni az említett bank, márciusban még többet. Január óta havonta átutalom a számításaim szerint helyes összeget a Credigen-nek. Emai-ben is reklamáltam nekik még januárban, melyre postai levélben válaszoltak. Azt írták, hogy a rossz sz.gépes rendszer miatt kaptam a levelekben magasabb összegű törlesztést, amiért elnézésem kérik.
2010. máj. 7. 11:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ilyen helyzetbe fogok kerülni nemsokára és utána érdeklődtem és az a legynagyobb szemétség hogy csak 2 évre adnak részletet vagyis én aki 750.000ft tartozom ,még nem egyenlőre tudom fizetni ,nem tudom hogy fogom fizetni aki egyedül nevelemí a 2 éves kisfiamat,!!

Miből adnám meg 2 év alatt!!

2010. máj. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A KHR vagy másnéven BAR listára csak akkor tehetnek fel, ha két hónapon keresztül a mindenkori minimálbér összegével.

Tehát ha még nem éred el a kb. 50-60 ezer forintos értéket addig nincs mitől tartanod, viszont szerintem lenne érdemes eddig az összegig gyűjtened a kamatokat, stb-ket.

2010. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megoldottam a dolgot. Küldtem a banknak email-t és tértivevényes ajánlottan levelet is, amiben felsoroltam az egyenlegértesítőjükben küldött forgalmi kimutatásokat. 1 hónapra rá válaszoltak, hogy elnézésem kérik, technikai hibák miatt akart a rendszerük a ténylegesnél nagyobb törlesztőrészletet beszedni, és a teljes összeget jóváírták a számlámon. Erre a hónapra, már a megfelelő törlesztőrészletet tüntették fel a számlalevelemen 3200 Ft-ot. :)
2010. júl. 3. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!