Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az OKJ képzésekkel kapcsolatba...

Az OKJ képzésekkel kapcsolatban feltehetnék néhány kérdést?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, most érettségiztem. Habár jó eredménnyel, mégsem fognak felvenni az egyetemre, nincs emelt szintem, és sajnos a nyelvvizsgát sem tudtam kifizetni. OKJ-s képzéseket nézegetem. Van olyan oldal, ahol feltüntetik, hogy 23 éves korig ingyenes (ha első szakmáról van szó) van ahol nem. És engem azok érdekelnének, de semmi pénzünk nincs rá, hogy ezt kitudjuk fizetni. Kérdésem ez lenne: lehetséges, hogy ezek a szakmák is ingyenesek lennének nekem? (nincs szakmám ugyebár) Tehát konkrétan minden meghirdetett alapképzés.

Másik kérdésem: van ahol regisztrációs díjat (10000Ft) kell fizetni. Ezt mikor kell befizetnem? Illetve a képzések csak ősszel indulnak, tavasszal nem?

Előre is köszönöm.


2011. júl. 6. 08:38
 1/2 anonim válasza:

Úgy tudom minden iskola rendszerű, nappali képzést 100%-ban téríti az állam a tandíjat. 23 éves kor betöltése előtt elkezdett első képzést. Elképzelhető az esti képzéseken is mert ismerősöm is így estin van állami támogatottan.

A regisztrációs díjat nem tudod kikerülni mert ez attól független. A befizetést általában a beiratkozáskor kell, de sokszor türelmesek és mondjuk a következő fizetésig várhatsz vele. Érdemes minél előbb beiratkozni valahova mert ha kihirdetik az egyetemi ponthatárokat akkor hirtelen betelhet több hely is, ami szimpatikus lenne.

DE!

Most olyan rémhírek röppentek fel, hogy az alapítványi iskolákat nem fogja támogatni az állam ami szerintem bődületes hiba. Ennek nézz utána pontosan mert bele eshetsz hogy elkezded a sulit és emiatt nem tudod befejezni esetleg. De egyelőre csak rémhír, közelebbit nem tudok.

2011. júl. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első OKJ ingyenes ha 22 éves korodig kezded el nappalin, a 2.-ért fizeti kell.
2011. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!