Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vigyük nyaralni vagy sem a 8...

Vigyük nyaralni vagy sem a 8 hónapos cicánkat?

Figyelt kérdés
Nyaralni megyünk a családdal. Olyan helyre megyünk, ahol megtehetjük, hogy magunkkal visszük. Eddig 1x volt egy éjszakát egyedül, de nagyon rosszul viselte. A nyaralás alatt is max. annyit lenne egyedül, amennyit hétköznap (dolgozunk ugyanis). Van rokon aki feljárna hozzá (etetés, macskaalom takarítás) de szerintünk az nem lenne elég neki. Borzalmasan ragaszkodik hozzánk.... Anyukám szerint a macskák helyhez ragaszkodnak, nem emberhez. Ezt cáfolnám....
2011. jún. 21. 21:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én cicám borzasztóan fél autóztás közbe, ha több órát végig kéne utaznia biztso kikészülne idegileg. Meg azért is kérdés, hogy azon az idegen helyen tudtok arra figyelni hogy ne szökjön el,tudja hova kell pisilni stb?

Meg hogy ha panelban laktok szoktátok-e lehordani, mert ha nem szintén nagyon meg lenne ijedve.

2011. jún. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 FöldreSzálltAngyal válasza:
55%
Nekem nincsen macskám,nem ismerem őket annyira,de szerintem célszerűbb elvinni.Mert napközbe lehet nincs vele senki,de délutántól/estétől vele lennének a gazdijai,és nem ismeretlen járna hozzá.Főleg ha nem túl sokat kell utaznia a cicának,akkor mindenképp menjen veletek.
2011. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem fél semmitől. A házikó bombabiztos, azaz nem tudna elszökni, ivartalanítva van, tehát még a csajok sem csábítják el.
2011. jún. 21. 21:32
 4/11 anonim válasza:
100%

Szerintem ne. Én rettenetesen félnék végig, nehogy kiszökjön és eltűnjön, vagy akármi..Otthon viszont biztonságban van.

De lehet csak én parázom túl :D

2011. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és főleg a fő rajongója akarja elvinni: a férjem :)))
2011. jún. 21. 21:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy macska nem olyan mint egy kutya, valóban a helyhez ragaszkodik és nem annyira az emberhez, látszik, hogy még nem szökött el macskád ami megijedt valamitől, nagyon rossz érzés, ők ha megijednek csak mentik az életüket nem azon agyalnak, hogy mi lesz a gazdival, ha pedig elszalad és nem találod meg akkor ennyi volt.
2011. jún. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ő sziámi és hozzánk emberekhez ragaszkodik. Ezért a dilemma, mert volt már cicánk (sajnos elpusztult öregségben) és ő egyáltalán nem is vette észre, hogy nem vagyunk mellette. Ő magának való volt, nem lógott rajtunk egyfolytában. A sziámink viszont iszonyatosan embercentrikus, szinte kutyaként rajtunk lóg.
2011. jún. 21. 21:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos anyukádnak van igaza:(

A cicák nem szeretnek nyaralni. Minden kín nekik. Az utazás, az új hely.

Nekem már több mint 30 éve vannak cicáim, házi is meg fajtatiszta, de mindig tudtam, hogy cicát nem viszek magammal sehova.

Természetesen a döntés a Tiéd:)

2011. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én cicám borzalmasan útálja a szállítókosarat lehet az egy normál méretű lehet az egy kutyának való, nem szereti a bezártságot. Ha a tied szereti akkor elviheted de ne erőszakold rá.
2011. jún. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A hónap elején mi is vittük magunkal a Tisza partra,egy faházba.+kutya és a tengerimalac (még jó,hogy kombi az autónk).A kutya elöl az anyósülésnél (pumi mix)a macska a tengerimalac ketrecében,a malacka egy cipősdobozban+ mi négyen.Szóval nagyon vigyáztunk rá,csörgős,bilétás nyakörv, de mikor láttuk,hogy csak kukucskál az erkélyen és ha levittük a fűbe csak szimatolt,füvezett,majd fordult vissza és fel a lépcsőn.A délelőttöket ált. végigaludta.Vadászta a szúnyugokat,lepkéket.Sőt a szomszéd ugatós kutyája (törpe snaci)feszt tette a nagyot a miénknek és a macskánk leugrott a teraszról majd a miénk mellé állva morogva elzavarták.Ilyet még nem léttam.Pedig panelmacska.Ha vigyáztok rá vigyétek.
2011. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!