Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S! Cicusom megevett egy...

S. O. S! Cicusom megevett egy jó adag nyers sertéshúst. Mit tegyek? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 24. 21:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó teljesen jól írja. Az Aujeszky-vírus (álveszettség) halálos a kutyára, macskára nézve, ezért tilos nyersen állatnak sertéshúst adni. Én a mentességben nem vagyok olyan nagyon biztos, mivel ellenőrzés (elvben) csak a sertéstartó telepeken van, de talán nem lesz baj... Remélem. Mert mezőgazdasági telepen dolgozom és bizony az egyik kollégámtól hallottunk egy (nem sertés) telepről, ahol egy olyan fertőzés miatt kellett kivágni az állományt, amire való mentességet elméletben évente ellenőriznek.... És arról is éppen eleget lehetett már hallani hírekben, itt-ott, hogy időnként ellenőrzésekkor mennyi helyen találnak bizonytalan származású húsokat.
2011. jún. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Köztudott, hogy a cicáknak tilos sertéshúst adni, pláne nyersen! Ahogyan a kérdező is tudja, azért aggódik.

Az utolsó válaszoló pontosan leírta, miért.



De ne aggódj, Kedves Kérdező, valószínűleg egyetlen alkalomtól pont nem lesz baja. Nekem "egész" perzsám volt és lelopott a konyhaszekrényről egy tenyérnyi frissen panírozott sertéscombot vagy karajt. Mérges is volt az anyukám, hogy legalább ne várta volna meg, míg bepanírozza!:-D

2011. jún. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Csinálj belőle pálinkát!!!!!44négy
2011. jún. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Tenni semmit sem tudsz, reménykedj hogy nem lett baja a cicának. Ha pedig már elkapta az Aujeszky-vírust, akkor már úgysem tudnál tenni semmit sem, mert gyógyíthatatlan. Aki meg nem ért hozzá az meg ne dumáljon már hülyeségeket..
2011. jún. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!