Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhairtó nyakörv árthat e a...

Bolhairtó nyakörv árthat e a kiscicának?

Figyelt kérdés
Van egy 2-3 hónapos cicám, és vettem neki egy bolhairtó nyakörvet. Az van ráírva, hogy 6 hónapos kortól lehet rátenni. Ezt mennyire kell komolyan venni? Lehet baja a cicának? segítsetek!
2011. jún. 30. 13:14
 1/3 anonim válasza:
nem váletlenül van szerintem ráírva hogy hat hónapos kortól, szóval én a helyedben nem raknám rá. ezenkívül múltkor mesélték hogy a nyakörv nem minden esetben jó megoldás, mert ha a cica átugrik pl. kerítésen és a nyakörv elakad, akkor a kiscica akaratán kívül is felakasztja magát.. ha bolhás a cica akkor inkább keress fel egy állatorvost : )
2011. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát a nyakörv azért is veszélyes, mert felakadhat és megfojthatja vele saját magát. Szóval, ha lakásban tartod és biztos vagy benne, hogy nincs olyan hely, ahol felakadhatna akkor ráteheted. A 6 hónapos kort igazából szerintem azért írják rá, hogy nagyon pici cicára ne tegye rá senki, mert ugye nyakán nem tudja megnyalni a nyakörvet mosdás közben, így a hatóanyagot amitől esetleg szájon át baja lehet, nem nyalja le. Viszont a kiscicákat, akik még nincsenek elválasztva az anyukájuktól a cicamama mosdatja és ő lenyalhatja, ami nem jó. Szal, ha el van már választva és nincs hová felakadnia akkor ráteheted. Csak ne húzd meg nagyon, nehogy az összes szőrét ledörzsölje, de ne legyen laza se, mert akkor bele tudja akasztani a lábát és szintén fuldoklás lehet a vége. Tehát ráteheted, de szerintem macerásabb, mint a spray, én azt szoktam használni.
2011. jún. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kerdesesficko16 ***** válasza:
IGEN szétmarja a nyakát ha túl erőset veszel
2011. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!