Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miből veszem észre hogy...

Miből veszem észre hogy elleni fog?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy cicát, hatalmas pocakja van. Előkészítettem a helyét ahol meg tud elleni, de mivel eddig nem nálam volt, nem tudom mióta vemhes. Mik azok a jelek amikből észreveszem hogy közeledik az ellés?
2011. júl. 3. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Még kedvesebb, bújósabb lesz, igényli a közelséged, esetleg követ mindenhova. Ha az utolsó, akkor bizony nagyon közel az ellés:)
2011. júl. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 sabrina99 ***** válasza:

Ha eljön az ellés ideje akkor egy bizonyos helyet kinézz magának ahonnan nem mozdul. Nem fog elmenni se wc-re, hanem csak feküdni fog, illetve helyezkedni.

A mi cicánknál csendben zajlott minden, ő egy perzsa cica volt.

Elfeküdt, illetve előtte elkezdenek lihegni, mint a kutyák, az már a biztos jele, hogy szülni fog. Utána pedig látni fogod, hogy a hasát megfeszíti és erőlködve kibújik az első kiscica.


S nem szabad olyankor hozzájuk nyúlni, sem letörölgetni a picikről a méhlepényt, mert azt az anya cica megeszi.

Arra kel figyelned, hogy ha 2 kölyök megszületik, akkor lehet pihenni fog egy kicsit, akár több órát, mire megszüli a maradékot.


Nem kell megijedni, ha a nagy pocak ellenére eleinte csak 1-2 kölyök születik. Ha megszülte az összeset, akkor elfekszik és ő is elalszik, s a picik pedig szopni kezdenek.

2011. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A miénk fel alá mászkált, keresett egy alkalmas helyet. Teljesen lehetetlen helyekre is bemászott, amit védettnek gondolt. Volt, hogy egy fiókból szedtük ki.

A másik jel, hogy a hasa "leereszkedik". Mármint nem a föld felé, hanem a farka felé.

2011. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!