Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen bolha irtót vehetek...

Törpicuur kérdése:

Milyen bolha irtót vehetek egy 7 hetes kiscicának?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy kis cicát aki 7 hetes. Eszik rendesen , belemegy az alomba. Csak valamiért csak velem tud aludni!És ez nekem rossz mert agyon nyomnám ha velem aludna. Meg az is a gond ,hogy nagyon bolhás. Mit lehet venni,adni vagy ilyesmi egy 7 hetes kiscicának??
2011. júl. 6. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
húú ez jó kérdés. Engem is érdekelne mert én is most kaptam egy ennyi idős cicust.:)
2011. júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

(Nem hiszem el: hosszú idő óta most nézek be először és már a harmadik "kiskedvences" kérdés... :)

Lényeg: állatorvos nélkül SEMMIT! Ennek a - még 2 hónapos se' - kiscicának hihetetlenül gyenge az immunrendszere, a bolhairtók meg tulajdonképpen mérgek, amik akár a bőrön keresztül felszívódva is megmérgezhetik és elpusztíthatják őt is - a bolhákkal együtt. Amúgy azt sem értem, két hónapnál fiatalabb kölyköket miért adnak oda bárkinek is - azoknak még az anyjuk mellett a helyük. Akkor még szopni is kell(ene), szóval hótziher, hogy ez sem tesz jót az immunrendszerének.

Tehát a lényeg: nem biztos, hogy személyesen is el kell vinned a dokihoz (bár az a legbiztosabb), de lehet, hogy telefonon is tud segíteni.

Én ezt tenném.

És tényleg ne aludj vele. Max. legyen a közeledben, egy biztonságos dobozban, macskadobozban, stb. (Bár szegénykémnek még az anyja mellett volna a helye... :()

2011. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én is pont ezt kutatom a neten, de nem találtam eddig semmit.

akkor együtt várunk, hátha valaki tud javaslatot tenni :))

2011. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor haggyuk, hogy egész nap vakaródzanak? nem igaz, hogy nincs valami szer, amit kiscicáknak is lehet adagolni valahogyan.

egy kisállatkereskedőtől is akartam venni valamilyen szert, de nem tudott adni. azt mondta, sima samponban fürdessem, az élők kijönnek, de a petékre nem elég.

hát akkor mit tegyünk.

én is ajándékba szeretném adni őket, ki viszi el futkosó bolhákkal?

2011. júl. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szó sincs róla, hogy hagyni kell egész nap vakarózni. Ilyet senki nem mondott. A lényeg, hogy ami a felnőtteknek adható, kicsiknek mérgező lehet. Ezért kell tutira menni: tanács az állatorvostól. Egy állatboltos azért mert ezzel foglalkozik, azért mégsem annyira képzett, mint egy állatdoki. Majd ő megmondja, mi való ennek a "korosztálynak". :)
2011. júl. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még egy utolsó gondolat mielőtt lépek:

a macska- vagy kutya-bolhanyakörv is elég veszélyes "játék", alaposan el kell olvasni a tájékoztatót. Méreggel vannak átitatva és azok annyira erősek, hogy nekünk sem véletlenül írják a használati utasításban, hogy "gyorsan dolgozzunk velük, utána pedig alapos kézmosás". (Közbeékelt gondolat: SOHA nem adunk cicára kutya-bolhanyakörvet!!!) Figyelembe kell venni az állat tömegét - ami a nagynak oké, a kicsit megölheti. (Plusz a kicsiknek nem is adunk bolhanyakörvet. Szó szerint: "méregerős".) Szóval vannak ilyen "finomságok". A "sima" samponokat pedig nem használjuk, korpásodást, mindenféle bőrbajt, ekcémát okozhatnak. Utána nagyobb lehet a baj, mint előtte. Vannak spéci kutya- macskasamponok, de azok használati utasítását is el KELL olvasni! Vannak cseppek, amiket a tarkójukra kell cseppenteni - nekünk a doki hozta MINDIG. Az nem csak a felületi bolhákat nyírja ki, de (említettem fenn) felszívódik és a véráramban elpusztítja a petéket is. Szerintem bizonyos kor alatt ez is életveszélyes.

Tehát ha nem akarjuk, hogy villámgyorsan elveszítsük a kis barátunkat (mondjuk idegméregtől rángatózva...), egy telefon (legalább) a dokinak és tuti biztos jó tanácsot kapunk. (Legalábbis a miénk nagyon jó volt.)

Sok szerencsét, óvatosságot és nagy-nagy örömöt kívánok Nektek a cicaneveléshez! (A boltosokra meg az amatőrökre meg ne hallgassatok! Nekik könnyű tanácsot osztogatni, de nektek kell helyt állni, ha baj történik. Ennyi.)

2011. júl. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!