Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik macska fajtákat ajánljá...

Melyik macska fajtákat ajánljátok ezek közül? (fajták lent. )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy házimacskám, de most szeretnék egy fajtatisztát mellé, a macskám nagyon szereti a többi állatot, van egy kutyám mellette és volt, hogy vigyáztam egy cicára is. Szobába lenne a fajtatiszta is...csak nem tudom melyik lenne a legjobb választás.(nem volt még fajtatiszta macskám..)Játékos, bújós, dorombolós macskát szeretnék..mindegyik fajta tetszik de nagyon gondolkozom a Perzsán, Himaláján, Maine Coon, Sziámi, Brit rövidszőrű macska, Birman macskákon..Tudom nagyon sok..csak nem tudok választani, szeretem a macskákat és végre megkaphatok egy fajtatisztát :) Lécci segítsetek..Esetleg, ha van vmelyik fajta macskátok írjátok, hogy miért őt választottátok. Esetleg más macskafajtákat is írhattok..

(Bocsi, hogy hosszú lett.!!!)


2011. júl. 6. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az egyik barátomnak perzsa macskája van. Nagyon bújós, de amikor elhozták a tenyésztőtől jópár napig meg se lehetett fogni, szóval el kell nyernie a bizalmadat. Imádja ha simogatják, és kényeztetik, de a szőrével és a szemével elég sok a gond. A szőrét naponta, de ha naponta nem is akkor 2 naponta fésülni kell mert pikk-pakk benemezelődik. Mivel rövid orrú cica, ezért a könny nem folyik le, hanem megmarad ott az orra felett, és a szem között és ezt is naponta tisztítani kell. Szóval gondold meg, hogy van-e ennyi időd az ápolására. Remélem segítettem.
2011. júl. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm szépen a válaszod sokat segítettél...Az ápolással nem lenne gond, mivel elég sok időm van. Sokat segítettél. A zöld kéz ment :)
2011. júl. 6. 18:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia, nekem is perzsa cicám van. Butaság, amit az előző írt. Hetente egyszer kefélgetem meg a cicusom, vagy amikor eszembe jut, bár ehhez az is hozzátartozik, hogy szobacica, így nem rasztásodik a bundája olyan gyorsan. A kefélgetés igazából csak azért kell, hogy segítsünk neki tisztálkodni, hogy a kihullott szőrt könnyebben eltávolítsuk a bundából.

Ami talán hátrány lehet a hosszúszőrűeknél, hogy amikor vedlenek, akkor rengeteg szőrt hagynak maguk után. Az én cicám amerre járt most tavasszal, mindenhol óriási csomókat hagyott maga után. Győzd takarítani :))


A perzsák egy másik hátránya, hogy hajlamosak kövesedni (vese,húgy), ez főleg a kanoknál rossz, mert nem tud kiürülni, mivel kisebb a húgycsöve. A cicám is műteni kellett szegényt :(

Azt ajánlom nézz utána a fajtáknak. google. A perzsa amúgy lusta cicafajta, de ha kedve van tud játékos is lenni.

2011. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm. :) A google-n már mindent elolvastam ezekről a fajtákról amiket felirtam, csak személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi, jól van már a cicád a műtét után? vagy régebben volt? Neked is ment a zöld kéz :) Köszi
2011. júl. 6. 18:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem Brit rövidszőrű chocolate point cicám van. Nagyon kedves bújós, szinte mkivel barátkozik ,és irtó szelíd cica. Ha kézbe vesszük elengedi magát és mindegy hogy nyúzzuk ,hogy fogjuk már amikor nem jön rá a kergekór azaz a futkározási őrület :D Én először Skót lógófülű cicát akartam ami igazából úgy néz ki mint a Brit csak lóg a füle. Minden tetszik rajtuk nekem ők a "legcicásabb" cicák. Hosszúszőrűt párom nem akart és nekem fontos volt hogy neki is tetszen. Na de nem bánom hogy rövidszőrű így is eleget fésülöm, van ragacsos hengerem amivel a szőrt összeszedem az ülőről de így is mindig látok szőröcskéket persze ez a cicával jár így is imádom :) A szőre egyébként irtó puha nem teljesen rövid olyan mint egy szőrös plüss :)
2011. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, elég jól tűrte, még a gallért is. Kényeztetésként sok-sok alutasakost kapott, mert azt nagyon imádja :)

De minden cica más és más egyéniség, ahogy megismered, utána biztos a te cicád lesz a legjobb mindenben. Rá se bírok más cicusra nézni, csak a sajátomra :))


Brit-tulajdonosnak: Igen, én is imádom, hogy nem is az a nagyon hosszú, de nem is rövid a cicám szőre, inkább félhosszú, de nagyon selymes és puha, imádok beletúrni :))

2011. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy Maine Coon-gazdi vagyok. Ebben a fajtában nem fogsz csalódni, hihetetlen barátságos, ragaszkodó típus, követ mindenhova. Igaz rá a "szelíd óriás". Hosszú szőrét én hetente csak egyszer szoktam átfésülgetni, lehet többet kellene. :) Jól kijön más macsokkal.
2011. júl. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyan nekem maine coon keverék cicám van, de mivel fajtatiszta maine coon-t nem ismerek, így én brit rövid szőrűeket ajánlom. Osztálytársamék ilyen cicákat tenyésztenek, és gyakran járok át hozzájuk. Nagy kedves macskák, bújósak, és játékosak. A bundájuk tömött, és az én maine coon keverékeimhez képes rövid a farkuk( bár egy bobcathez se lehet hasonlítani :P) Elég lusták, és szeretnek a gazdi közelében lenni (lehetőleg vele is aludni). Teljességgel lehetetlen, hogy csak úgy egész nem kint legyenek a kertben, nekik úgy is megfelel, ha egész nap a házban lehetnek. De szó szerint mindig az ember közelében sündörögnek. Akiket én ismerek, azokban egy cseppnyi vadászösztön sincs, amikor a hörcsög kiszabadult a ketrecből, az egyik a szájában vitte oda a gazdihoz, egy karcolásnyom nélkül. Ők heti egyszer fésülik ki a macsekokat, vedlésidőszakban naponta fésülik, de még így is rettentően vedlenek xP Az egyik nősténynek tüzelési gondjai voltak, kéthetente, vagy hetente tüzelt, így őt ivartalanítani kellett, pedig igazán szép példány volt, kitűnő felmenőkkel, és akartak tőle almot lehozni, de így is a család része, és imádják :)Egyébként átlagos méretűek, kb. akkorák mint egy átlagos házi macsek, egy maine coon-hoz hozzá se lehet hasonlítani (méretben), de szerintem ez nem gond.
2011. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Örülök, hogy ennyien elmondják a véleményüket, és segítetek :) A zöld mancs természetesen ment;) mint mindenkinek aki ír:P

Ja és annyi lenne a kérdésem, hogy olvastam, hogy a maine coon macskák közül a fiúk a bújósabbak a lányok a vadabbak, vadászosak és nem szeretik ha annyit babusgatják..ez igaz?

Ha brit cicát vennék akkor melyik érdemesebb a nőstény vagy a kandúr??és miért?(természetesen ivartalanítjuk, minden állatunk ivartalanítva van/volt) Előre is köszi a választ..:D

2011. júl. 7. 11:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem válaszd a sziámit. Nekem egy lassan kilencéves kislány van. Nagyon megértőek, de kölcsönösen meg kell értenetek egymást. Látja rajtad, mikor piszkálhat, de ugyanezt elvárja tőled is. Elég hangosak, engem felkelt este is, ha éhes. :D Ennél több rosszat nem tudok róluk mondani. :) Viszont arra majd figyelj, ha a sziámi mellett döntesz, hogy az állkapcsuk miatt ,,zabálnak". Egyszerre kis adagokat adj neki szárazból, alutasakos mehet minden mennyiségben, de ha megteheted, etest a Royal Canin Siamese 38-tel. Ja az enyém fóka színezetű. :)
2011. júl. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!