Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugye nem lesz mindig ilyen félős?

Ugye nem lesz mindig ilyen félős?

Figyelt kérdés

Szombaton hoztuk haza a cicánkat. Nem picike, kb. 6-8 hónapos. Minket már megszokott, sőt a kutya sem zavarja már, de ha az 1 éves kisfiam elindul felé, berohan az ágy alá és órákon át elő sem jön. Ugye csitulni fog ez és nem bújik el teljesen órákra, max. arrébb megy?!

agy mindig így fog reagálni?


2009. márc. 31. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a kisfiú esetleg meghúzgálta a farkát, vagy túlzottan próbálta gyömöszölni, és ezért fél tőle a cica? Mert ha másokkal nincs ilyen gond, akkor csak történhetett valami.
2009. márc. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem bántotta a macskát. Esélye sincs a cicát megfogni. Ahogy meglátja a kisfiamat, elszalad. Szombaton került hozzánk. Kettesben soha nem hagyom őket, úhogy tuti, hogy nem bántotta! Az zavarhatja max., hogy örvendezve siet felé és ettől ijed meg a cica. Ezért kérdezem, hogy megszokja-e majd? Nem az a gond, hogy nem hagyja magát megsimagtni, vagy megfogni, hanem az, hogy órákra elbújik ilyenkor. Remélem, nem lesz ilyen bújkálós!?
2009. márc. 31. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes, hogy így reagál a cic. A gyerekek hangosabbak és hirtelenebbek, mint mi, ezért fél a cica. Nálunk 2 macsek van és ha gyerekek jönnek látogatóba, akkor mindig elbújnak(eleinte). Szerintem pár nap és javulni fog. Egyre közelebb fogja magához engedni a cica a kisfiút. Nem tudom mennyi idő, mert nálunk ez a két macskánál teljesen eltérő volt. Úgyhogy csak türelem!
2009. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Macskája válogatja, hogy mennyire lesz ijedős. Lehet, hogy idővel megszokja, de sajna az enyém már két éves, és senkivel sem barátkozik rajtam kívül. Ha el nem is bújik, de senkinek nem engedi, hogy hozzáérjen. Az valószínű, hogyha a kicsi túl nagy lendülettel és esetleg zajjal szalad felé, akkor megijed. Az enyém még előlem is elszalad, ha kicsit lendületesebben közlekedek a lakásban. Azért bízzunk benne, hogy a tiéd megszokja és kinövi.
2009. márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!

Már javulni is látszik a helyzet! Már csak akkor szalad el a cica, ha konkrétan fel megy a kisfiam. De ma már kibírta vele egy szobában! :)

2009. márc. 31. 19:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én cicám pincéből mentett,mai napig félős,a szomszéd gyerektől már csukott ajtón keresztül be van tojva!
2009. ápr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!