Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kis kutyát nem szociali...

Ha egy kis kutyát nem szocializálok félős leasz és halálfélelme lesz az idegenekkel szemben. Ha egy nagy kutyát nem, akkor valószínű agresszív és támadó lesz?

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Ez így ebben a formában nem igaz!

Személyiségfüggő hogy a rossz szocializáció mit eredményez...a domináns hajlamú kutyák félelemből támadnak, a visszahúzódóbbak pedig elbújnak!


A testméret, a fajta és még az ivar is teljesen mindegy ebből a szempontból. Foglalkoztam már félős doggal, és agresszív csivivel is!


A megfelelő szocializáció egyébként nem nagy ördöngösség! A normál hétköznapokban végbemegy ha az ember foglalkozik a kutyájával, és nem mondjuk egy méter láncon van a kert végében. A napi séta általában elegendő, ezalatt találkozik annyi új dologgal (állatok, emberek járművek, hangok, szagok) hogy az elég legyen!


És még ha nem is tökéletes a szocializáció ez a későbbiekben korrigálható, mind félénk mint támadó kutyánál, akár a legszélsőségesebb esetekben is!


A legfontosabb dolog amit tudni kell, hogy a kutya kétféle reakciót különböztet meg: büntetés, és dicséret.

Bármi történik vele ha megszidjuk az bünti ha simogatjuk az dicséret! Tehát ha kutya fél nem nyugtatgatjuk simogatással mert ezzel csak megerősítjük benne hogy ez a kívánatos viselkedési forma. Kutyára lefordítva: Féltem, megdicsértek, akkor félni fogok!


Röviden ennyi a titok!


Megtudhatom miért kérdezted? problémád van?

2009. szept. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm. csak azt hiszem hibásan neveltünk a kutyánkat és azt eredményezte hogy hisztérikusan fél minden idegentől , tényleg szinte halálfélelme van és azonnal elbújik a kamrába a vackába ha csengetnek...ő egy tacskó-keverék valószínűleg de már 9 éves szóval nem vihetjük már jó irányba csak keresem a hibát hol ronthattuk el az egészet..de ha jól emlékszem ő már kölyök kora óta így félt mindenkitől minket 3 embert enged csak közel magához. de akkor nem igaz a feltevésem amit gondoltam hogy nagy testű kutya pedig komolyan elvadulna..vagyis lehet de belőlük is válhatna ilyen kis félős
2009. szept. 4. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Hát figyelj!


Ha már félősen került hozzátok akkor a ti hibátok valószínűleg annyi hogy megerősítettétek benne a félelmet.


Vannak gyengébb idegrendszerű fajták, bár keverékeknél ez ritkább, de nem kizárt!


Ha ennyi felelősség van benned hogy azon gondolkodsz vajon mit rontottál el, akkor hidd el legközelebb nem fogod!!


Ha a következő kutyádnál gond lenne nyugodtan keress meg, segítek akár e-mailben is (arm.uw.hu)

2009. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben köszi
2009. szept. 4. 11:00
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Az élő cáfolatom a teóriádra apám angol masztiffja. Most, hogy már öregszik és inkább összefele megy, talán már nem több 60 kilónál. Amíg a kapun kívül vagy, tombol, de ha belépsz, elmenekül. Emberektől különösen fél.


Egyébként nem igaz, hogy nem lehet változtatni! Most, hogy már van némi tapasztalatom és tudásom, elkezdtem vele foglalkozni, ő hét éves, de ugye óriás, tehát nála ez már elég szép kor. Keveset vagyok otthon, és nem is laktam már otthon mikor odakerült, tehát emiatt is nehezített a helyzet, de talán ötször vagy hatszor voltunk vele sétálni, ebben nagy segítség volt a saját kutyám, aki talán túlságosan is magabiztos és végig úgy alakítottam, hogy az én kutyám menjen elől.


A múlt hétvégi sétánál már képes volt figyelni a nevére, és már nem húzta maga alá a farkát, sőt a falatot is elfogadta (eleinte ez sem ment kint). És a legjobb, hogy találkoztunk egy vizslával, aki annyira szimpatikus volt neki, hogy ott a félelmetes ingerek között elkezdte csóválni a farkát, és még játszott is a vizslával! Nagyot szaladgáltunk, játszottunk, és a nagy örömében megfeledkezett a pánikról, és közelről megszagolta a vizsla gazdáját! Persze megsimogatni nem hagyta magát, de ez hatalmas eredmény így is ennyire rövid idő alatt.


Ha akarjátok, akkor tudtok még neki segíteni kicsit oldódni!

2011. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!