Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak a tolvaj macskával?

Mit csináljak a tolvaj macskával?

Figyelt kérdés
Falusi gyerek vagyok és a problémám a következő.Nevelek csibéket kacsákat.A gondom az hogy egy macska lopkodja a csirkeállományt.Na most tanácstalan vagyok hogy mit kezdjek ezzel a helyzettel.Én tisztelem az élet szinte minden formáját úgyhogy bántani nem akarom a macskát.De így én maradok hoppon.
2011. júl. 12. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%
kutyát szerezz
2011. júl. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3%
lödd le légpuskával,amikor idejön a macska mindig azzal probálkozok de még nem kapta el...
2011. júl. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Hát míg picik, hogy a macska megfogja, zárd el, pl. nagy dróthálós lefedős vacakkal, hivatalos nevét nem tudom. Házilag el lehet készíteni
2011. júl. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
zárd be a csirkéket olyan helyre, ahol nem fér hozzá és kész (macskabiztos kerítés)
2011. júl. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nagyobb esély van arra hogy egy nyest lopkodja a csibéket.

[link] olvasd el ezt és próbálkozz, ha nem jön be tanulmányozd ezt: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__1636758-n..

2011. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
lödd le légpuskával,többet nem lesz gondod vele
2011. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A kutya jó ötlet, de ha azt nem akarsz, akkor:

a szárnyasokat dróthálóval kerítsd körbe, azon a macska nem tud átmenni. Az oszlopokat, amikhez a dróthálót erősíted tekerd be jó sűrűn szöges-dróttal (amivel egyébként a normál kerítések tetejét szokták). Ez esetben a macska az oszlopon sem tud felmászni.

2011. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Falun ***** válasza:

én még nem láttam hogy macska csibét lopott volna...

esetleg inkább görény vagy nyest.

2011. júl. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kutya vagy zárd el a madarakat!
2011. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy ennyien reagáltak! Nekem úgy tanították hogy a csibe szereti a szabadságot és lehetőleg minél hamarabb ki kell engedni az udvarra hogy kedvére kapirgálhasson.Erre van egy külön udvarom a nagy tyúkoktól elzárva.Ha bezárnám őket félek hogy megcsömorlenek. A kutya megoldás okos dolog.De az biztos hogy macska a tolvaj mert nem egyszer láttam hogy a fán fészkelő vadgalambfiókáit levadászta.
2011. júl. 12. 19:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!