Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Antiszociális a macskám. De...

Antiszociális a macskám. De miért?

Figyelt kérdés
6 hetesen hoztam el. Most 5 hónapos. Nem visel el maga mellet se kutyát, se macskát. Van egy 2 hónapos kismacskája, az egyik ismerősömnek, és múltkor is nekiment, megharapta. Másik ismerősöm elhozta a kutyáját, annak is neki akart menni, pedig a kutyában egy kis agresszió se volt felé. Mit csináljak? Változhat még? Ivartalanítás megoldás lenne?
2011. júl. 12. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hozd át hozzánk! Itt majd megedződik :)
2011. júl. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És esetleg én hogy tudnám megedzeni? :D
2011. júl. 12. 23:44
 3/12 anonim ***** válasza:

fogócskázz vele, kergesd sokat, dögönyözd meg :)

ivartalanítás amúgy szerintem használ

2011. júl. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kergesd körbe körbe a lakásban órákig! Nálunk bevált!
2011. júl. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Látom értelmes válaszokat már nem kapok. :D Miért segítene az az állatokkal való viszonyán, ha én kergetem, vagy babusgatom, vagy akármi.?
2011. júl. 13. 00:41
 6/12 anonim ***** válasza:
mert szerintem az a baja, hogy nincs leterhelve, túl sok energiája van
2011. júl. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Futtasd, amennyit csak lehet!
2011. júl. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Amikor jöttek hozzánk, én mindig bezártam a szekrénybe!
2011. júl. 13. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. Túl korán lett elválasztva az anyjától. Egy 6 hetes kicsinek még szopnia kellett volna. A túl korai elválasztás pszichés zavarokhoz vezethet. Macskákat állt 12 hetes koruk körül szotkak elválasztani ( tehát KÉTSZER annyi idő múlva, mint ahogy te elhoztad!!!)

2. Az ivartalanítás ALAP dolog, ha felelős állattartásról beszélünk. 6 hónapos korában ivartalanítsd ki, ezzel rengeteg betegséget és viselkedési zavart megelőzöl.

3. Tényleg megoldás lehet ha lefárasztod, sokat játszol vele. Az egyedül élő kismacskák szinte mindig agresszívak, ők így játszanak. Ezekkel a durva játékokkal tanulják meg a vadászatot, és a territoriális harcot. Ösztönös viselkedés. Tehát az se biztos hogy itt konkrét agresszióról van szó.


Az is benne van a pakliban hogy soha nem fogja elviselni az idegen állatokat, akkor ezzel kell együtt élned. Nem nagy cucc szerintem...

2011. júl. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lakásban tartott a cica?
2011. júl. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!