Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Antiszociális a macskám....

Antiszociális a macskám. Vissza lehetne még szocializálni? Hogyan?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt írod, vissza lehetne-e még szocializálni, tehát régebben nem volt vele gond. Bocs, hogy visszakérdezek, de mi váltotta ki nála?
2011. jan. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocs, rosszul írtam. Szóval mindig ilyen volt, talált macska egyébként. Kint tartottuk ezért nem tudtunk egész nap vele lenni, mint most egy másik (benti) macskánkkal. Ha kinyitom az ajtót sokszor már fut el, néha sikerül elkapnom, és megvakargatom a fejét, ezt viszonylag tűri, de ha elengedem ismét elmegy. :S
2011. jan. 9. 00:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Megértelek, az én egyik cicám is kissé alulszocializált. Nagyon ijedős és félős, ha papucsban trappolok, már attól megijed. Elfogadni csak embert hajlandó (engem), másnak nem áll meg. De néha tőlem is elfut, ha pakolászom. Egy közeli faluból hoztam el, ő sima kinti házicica volt. Valszeg ezért ilyen kis félős.


A másik cicám éppen ennek ellentéte, neves tenyésztőtől vettem, már első naptól kezdve folyton láb alatt van, egyáltalán nem ijedős, hihetetlen bátor. Nyilván nem mindegy, honnan jött a macska. Amelyik kiskorától kezdve sokat volt emberek közelében, az biztosan nagyon barátkozós marad felnőttkorában is.


Nagyon a bizalmába kellene férkőzni, hogy kevésbé legyen ijedős. Ha kinti volt sokáig, sajnos nem várhatod, hogy ölcica legyen azonnal. Sokat változhat természetesen, de ő már megszokta a magára utaltságot, nincs szüksége emberi szeretetre, hiszen kiskorában valószínűleg nem volt agyondédelgetve és bezárva egy lakásba. Ezt nem negatívan értem, jelenleg mindkét macskám benn van csak.

2011. jan. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 4 hetes korától nevelem a cicám lakásban, mégis antiszociális, rajtam kívül senkit nem fogad el, elbújik, menekül, vagy fúj ha közledni próbálnak hozzá. Pedig rengeteg szeretetet kapot, de csak nekem hajlandó viszonozni. 3 éves elmúlt, már nem hiszem hogy változni fog, ő ilyen.
2011. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!