Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet csinálni azzal a...

Mit lehet csinálni azzal a macskával, amelyik először dörgölődzik, utána véresre harap és karmolja az embert?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnél voltam és neki van egy 10 éves macskája, azt hiszem ivartalanítva van. Először nem akartam elhinni, hogy ismerősöm barátnője nem mer a macska közelébe menni és, ha vendégek jönnek, akkor a macskát el kell zárni, mert veszélyes. Úgy adódott, hogy a konyhában kellett tennem-vennem, épp a hagymát vagdostam, a macska többször dörgölődzött a lábamhoz, nyávogott- és a barátoméhoz, nagyon barátságos volt, aztán barátom mondta, hogy vigyázzak, mert meg fog támadni, neki a nadrágját szakította szét. Aztán csak egy harapást érzek a lábamban, majd látom, hogy folyik a vér.

Szó szerint beleharapott a lábamba, úgy belerúgtam volna, pedig én sose bántok állatokat, de az ilyen elkényeztetett macskákat megleckéztetném.

Mit lehet tenni az ilyen macskával, miért lehet ilyen? Meg lehetne nevelni?


2011. júl. 19. 05:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a Te dolgod lenne megnevelni...
2011. júl. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Vagy veszett, vagy azért harapott meg mert nem simogatad :) :)
2011. júl. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minek foglalkozol vele? Nehogy már egy macskaharapásba belehalj...
2011. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Ugyanilyen az unokatestvéreim cicája. De ő először dörgölődzik, hogy felhívja magára a figyelmet. Majd nyávogni kezd, hogy tudassa, hogy éhes. És mivel ha épp főzök, fekszem, akármi nem tudok elég gyorsan kaját adni neki, és belém harap. Én is voltam már úgy, hogy belerúgok, de:

1. Nem az enyém

2. Attól, hogy belerúgok nem fog változni

Ezért úgy döntöttem, hogy ha a macska jön, én távozok :)

2011. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Te se vagy jobb, ha rugdosod a macskát!
2011. júl. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem írtad?
2011. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Neked.
2011. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
De nem rúgtam meg. Írtam is, hogy ha megrúgom attól nem lesz más. Meg én mi jogon rúgnám meg más macskáját?
2011. júl. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Szia, lehet h nem simizted ez zavarta, de a macskák néha furák, rá kell szólni erélyesen h nem szabad. Néha az enyém is megtámad, de ő csak játszik, attól még persze fáj :(
2011. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Na azért ha egy macska annyira megharap, hogy vérzik utána a lábad, az már nem a "de jó játék" kategória. Az egy dolog, hogy nem a kérdező dolga megnevelni, de az a másik, hogy ha ezt tudják arról a dögről a gazdái, akkor az ő felelősségük lenne mindig elzárni.


És azon se kell majd meglepődni, ha egy vendég egy ilyen után indulatból belerúg egyet.

2011. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!