Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mit lehet tenni...

Szerintetek mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
A cicám kb. 4 hónapos és van egy nagyon érdekes szokása. Ha jól érzi magát az ölünkben, elkezdi nyalogatni a ruhánkat, közben mélyeszti a körmét (mint amikor a kiscicák szopiznak). Lehet, hogy túl hamar választották el az anyukájától? Nagyon aranyos dolog, de elég kellemetlen is, főleg, hogy szerintem ez már nem igazán normális egy ilyen idős cicánál. Mit lehetne elkövetni, hogy ezzel a szokásával felhagyjon? Mellesleg, nőstény egyedről van szó, ha ez esetleg fontos.
2011. júl. 23. 07:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden cicánál megvan, csak annyit jelent, hogy téged tart az anyukájanak, és nagyon jól érzi magát az öledben. Leszoktatni nem lehet, de nem is érdemes, örülj, hogy ennyire szeret. Ha nagyon szúr közben, akkor tedd le - igy rövid idö alatt megszokja, hogy ne körömmel dagasszon.
2011. júl. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
EZZEL NEM LEHET MIT CSINÁLNI DE MEGKÉRDEZHETED ÁLLATORVOSTÓL IS!SZERINTEM EZZEL IS A SZERETETÉT FEJEZI KI!
2011. júl. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a gyors választ :)
2011. júl. 23. 07:59
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez a szokása felnőttkorban is megmarad és igen, a "gyerekkorára" emlékezteti őt, amikor még szopott és az anyukája hasán dagasztott.

Ahogyan már előttem is írták, most Téged tekint az anyukájának, és nagyon jól érzi magát az öledben. Annyit tehetsz, hogy leteszed. Ő nem fogja érteni, hogy miért:)

2011. júl. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Így van, utolsó, nem tudja elképzelni, hogy miért teszem néha odébb :)
2011. júl. 23. 08:31
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ha felveszed, tegyél az öledbe egy vastag anyagot! Az én kandúrom 10 éves koráig élt velünk, mindvégig dagasztott! E miatt nem szabad megfosztani a simitől. A macska dagaszt. így kell elfogadni. Azt mondják, a jó macskatulaj combja mindig csíkos...

2011. júl. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem nincs bajom a dagasztással :) A szopizásra értettem, hogy kellemetlen, mert ilyet még egy cicám sem produkált.

Nem is gondoltam egyébként, hogy mások is dagasztásnak hívják a bizonyos körömmélyesztéses mozdulatsort :D

2011. júl. 23. 10:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicámnak az a szokása, hogy mikor ülök, feljön a mellkasomra, a nyakamnál szopogatja a pólót és közben dagaszt (mostanában egy régebbi időben játszódó regényben úgy írták, hogy "fon" a macska, ez is érdekes szó). Néha csupa nyál a ruhám, de nem zavar.
2011. júl. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De aranyos lehet, utolsó :)
2011. júl. 23. 20:05
 10/10 anonim ***** válasza:

14.44: De édes lehet!


Kérdező:

Igen, amikor gyerek voltam és meséltem a szüleimnek, hogy mit csinált nekem a cica, én is mondtam, hogy "úgy dagasztott".

Azóta már kiderült, hogy a "szakirodalomban" is úgy mondják:)

2011. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!